Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. To nowa kategoria w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przeznaczona dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

 

Dawno, dawno temu, każda dobrze wychowana młoda panna musiała umieć robić na szydełku, na drutach, haftować i szyć. Bez tego nie była dobrą kandydatką na żonę.

 O filmie 'Ziarno prawdy', który można już oglądać w polskich kinach, o rewelacyjnym 'Rewersie', aktorstwie, muzyce i o tym, jak to akompaniował samemu Benowi Kingsleyowi opowie reżyser Borys Lankosz.

 W programie przedstawimy biografię Haliny Kunickiej. K. Miller opowie o swojej książce: „13 wojen i jedna', usłyszymy także jeden ze znakomitych felietonów Jeremiego Clarksona.

Jazz w przedwojennym Polskim Radiu, a także saksofonowa sztuka J.Rodmana (urodziny), a w dodatkowej końcówce - E.Piaf.

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

 Na kilka dni przed rozdaniem prestiżowych muzycznych nagród Grammy proponujemy piosenki, które zostały w tym roku nominowane do tytułu najlepszych w poszczególnych kategoriach.

 

2/3°C

Życie z SM

Wiadomości    Dodano: 2009-09-22 08:33 | Aktualizacja: 2015-02-01 11:07

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego organizuje dziś w Tomaszowie Lubelskim spotkanie informacyjne dla pacjentów i ich rodzin. Do dyspozycji będzie lekarz specjalista na co dzień zajmujący się leczeniem chorych na stwardnienie rozsiane.

Każdy, kto pojawi się na spotkaniu, będzie mógł także posłuchać wykładu na temat możliwości leczenia SM i opieki medycznej nad pacjentami. Spotkanie pod hasłem "Co zrobić, aby stwardnienie rozsiane nie zmieniło wszystkiego w Twoim życiu?" rozpocznie się o godzinie 17.00 w Domu Pielgrzyma przy ul. Szewskiej.
Szacuje się, że w województwie lubelskim może żyć nawet 2 tysiące osób chorych na stwardnienie rozsiane. Niewiele ponad 100 osób korzysta z nowoczesnych metod leczenia w ośrodkach w Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej.

TSpi


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.