Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Zniszczył krzyże i kapliczki. Straty sięgają 50 tysięcy złotych • 

Wiadomości    Dodano: 2016-03-10 19:04

5 lat więzienie grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Bełżec, który uszkodził przydrożne krzyże i kapliczki. Do zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku.

W miejscowości Bełżec sprawca wybił szybę w oknie kościelnym, a następnie zrzucił z podestu 2 przydrożne krzyże kamienne, które się rozbiły. Wybił również 2 szyby w drzwiach drewnianej kapliczki. Tej samej nocy wandal uszkodził jeszcze 4 kamienne krzyże oraz rozbił szybę tablicy ogłoszeń w kaplicy w miejscowości Chyże. Dzień później sprawca ponownie uszkodził 2 przydrożne krzyże - zrzucając je z podestu - oraz elewację i drzwi kościoła - zamalowując je czerwoną farbą.

Proboszczowie parafii w Żurawcach i w Bełżcu wycenili straty na 50 tysięcy zł.

- 25-latek usłyszał zarzuty - mówi podkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

TSpi / RMaj

Fot. KWP LublinWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.