Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Złoci naukowcy. Lubelskie wynalazki docenione w Szwajcarii i Korei  • 

Wiadomości    Dodano: 2016-04-25 14:24

Sukcesy młodych naukowców z Politechniki Lubelskiej. Z 44. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie doktoranci Zbigniew Czyż, Michał Kwiatkowski oraz Piotr Terebun przywieźli złoty i srebrny medal.

Rywalizacja była duża. Swoje wynalazki oraz innowacyjne rozwiązania prezentowało prawie 700 twórców z 40 krajów świata.
Zbigniew Czyż zdobył złoto oraz nagrodę specjalną Koreańskiego Stowarzyszenia Promocji Wynalazków za projekt statku powietrznego nowej generacji. – Łączy on zalety wiatrakowców i wielowiernikowców, na przykład quadrocopterów, które często dziś widzimy w sklepach jako modele latające, żeby osiągnąć lepszy pobór mocy i niższe zużycie energii elektrycznej, zwiększyć bezpieczeństwo oraz funkcjonalność… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie
Zainteresowanie wynalazkiem Zbigniewa Czyża już jest. Ewentualną produkcję muszą poprzedzić bardzo kosztowne badania, między innymi w kabinie aerodynamicznej..
Wyjazd do Genewy był główną nagrodą 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Student Wynalazca, organizowanego przez Politechnikę Świętokrzyską.

RMaj

Fot. archiwum Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.