Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przez cały  grudzień Radio Lublin będzie obdarowywało Słuchaczy atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na antenie Radia Lublin od środy (17.12) do wtorku (23.12).

W rodzinie państwa Kołtunów zachowała się pamięć o wołyńskich Wigiliach i świątecznych rytuałach, które miały zapewnić zdrowie i dostatek przez cały rok.

W przedświąteczne niedzielne popołudnie przypomnimy fragmenty płyt nagranych z myślą o Świętach Bożego Narodzenia.

W najbliższej audycji „Przyszłość Ukrainy” usłyszmy relację ze spotkania Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z przedstawicielami społeczności ukraińskiej mieszkającej w województwie lubelskim, studentami z Ukrainy, ludźmi kultury.

W programie o CH.H. Andersenie, który mimo pierwszych skojarzeń wcale nie był pisarzem dla dzieci, o książkach, które warto położyć po choinkę i o literackiej magii świąt.

Mały Jaś Karwowski walczy z ciężką chorobą i aby mieć szansę wyzdrowienia potrzebuje Państwa pomocy.

Rozmowa z Iloną Skibińska-Fabrowską(na zdjęciu), dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie...

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie.

 

3/4°C

Zakaz jazdy dla TIR-ów

Wiadomości    Dodano: 2005-12-24 12:17 | Aktualizacja: 2014-12-21 16:02

Podobnie jak w inne świąteczne dni, także podczas Świąt Bożego Narodzenia obowiązywać będzie czasowy zakaz jazdy po drogach publicznych dużych ciężarówek.

Wobec wyjątkowo dużego natężenia ruchu w związku z lekką odwilżą może on ułatwić podróż kierowcom samochodów osobowych. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton a obowiązuje dziś od 18.00 do 22.00, a w pierwszy i drugi dzień świąt od 7.00 do 22.00.
Ograniczenie nie dotyczy ciężarówek wiozących np. zwierzęta lub szybko psujące się artykuły spożywcze, ale w każdym przypadku kierowca takiego pojazdu musi dysponować odpowiednim zaświadczeniem.
W najbliższym czasie identyczne ograniczenia będą obowiązywały także w Sylwestra - od 18.00 do 22.00 oraz w Nowy Rok - od 7.00 do 22.00.