Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 Zaczniemy od gotowanej żaby... w sam raz do kawy lub na drugie śniadanie! Takiego porównania używa się wobec osób, które stopniowo zgadzają się na coraz gorsze warunki (w pracy lub w ogóle traktowania przez otoczenie).

Co wiadomo, o zasadach na jakich mają być leczeni pacjenci na nowych oddziałach Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej? Czy porozumienie w tej sprawie jest, czy go nie ma? Czy COZL dostanie potrzebne 20 milionów, czy będzie protest związkowców? O tym...

W programie 'Reportaż Cafe' przypomnimy audycję Mariusza Kamińskiego pt. 'Roztoczańska konna'. Bohaterami audycji są młodzi ludzie, działający jako wolontariusze w Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Dziś w 'Szlachetnym zdrowiu' pediatra prof. Janusz Kocki powie o profilaktyce zdrowia najmłodszych w czasie lata, szczególnie w porze upałów. Porozmawiamy także o groźnych dla naszego zdrowia roślinach, zwłaszcza o „głośnym” ostatnio barszczu...

O rzeczywistości wirtualnej opowie szef agencji Workroom, Andrzej Horoch. Pracując z dostępnymi już dziś okularami wirtualnymi, może tworzyć świat, no właśnie... lepszy niż rzeczywisty?

W audycji powrócimy do kilku fenomenalnych albumów takich grup jak Metallica (fot.), Tool czy Limp Bizkit. Do tego kilka nowości od muzyków Phedory, Motörhead, a także post hardcorowe nagrania Hidden World.

W 'Halo Kultura' Tomasz Brzozowski z Fundacji Czułego Barbarzyńcy opowie o nowym festiwalu literackim, który na początku sierpnia odbędzie się w Szczebrzeszynie.

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

 

28/30°C

Zagrać w hacele, potoczyć fajerkę. Dzieci bawiły się w gry PRL-u • 

Wiadomości    Dodano: 2013-04-04 17:35 | Aktualizacja: 2013-04-04 16:35

O grach w kapsle, wyścig pokoju czy w klasy - młode pokolenie dowiaduje się od rodziców a nawet dziadków. Któż pamięta zasady gry w 'hacele' czy jak wygląda prawdziwa... fajerka. Niektórzy mówią o takich zabawach: 'gry PRL-u'.

Uczniowie lubelskiej szkoły podstawowej nr 10 zaprosili do zabawy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej ''Kalina''. Dokładniej, to podopieczni przygotowali dla uczniów 'plac zabaw sprzed lat'. Takie spotkania mają nie tylko wymiar rozrywkowy - mówią nauczyciele. - Seniorzy uczyli i przypominali sobie swoje zabawy... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Uczniowie i seniorzy planują kolejne spotkania.


RMaj

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.