Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Z Pekinu do Paryża z przymusowym przystankiem w Lublinie •  

Auto-Moto    Dodano: 2016-07-11 15:25

Prawie 13 700 kilometrów w 36 dni. Od Pekinu do Paryża, po raz szósty. The Endurance Rally Association czyli stowarzyszenie rajdów na wytrzymałość zorganizowało maraton dla weteranów szos. pojazdów Wyjazd sprzed muru chińskiego w Pekinie, meta po 36 dniach na placu Vendome w Paryżu.

Z Pekinu wyjechało 107 załóg. najmłodsze pojazdy w kategorii klasyków nie mogą być wyprodukowane później niż w 1975 roku. Najstarszy pochodzi z 1915 roku - American La France z silnikiem - bagatela - 14,5 litra. Ten o którym będziemy dziś opowiadać ze względu na przymusowy postój w Lublinie pochodzi z 1941 roku, która to data stanowi dolną granicę dla klasyków i górną dla weteranów.

26. dzień maratonu - etap z Brześcia do Rzeszowa okazał się pechowy dla załogi nr 50. Wieczór zastał ją pod Lublinem...
Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Po niedzielnym odpoczynku w Budapeszcie, załogi, w tym Buick z numerem 50 na 6 cylindrach, są dziś w drodze do Mariboru na Słowenii.

JB

Fot. Jacek BieniaszkiewiczWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.