Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W tym tygodniu w klinice w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się leczenia Jasia Karwowskiego. Chłopiec ma 18 miesiecy i walczy ze złośliwym nowotworem oka.

Będzie filmowo, czyli powiemy o pałacu w Klemensowie, który 'zagrał' klasztor w 'Idzie', porozmawiamy też ze znajomymi i uczniami Macieja Białka, przed jutrzejszym, lubelskim pokazem filmu 'Carte Blanche'.

Borys Lankosz, reżyser m.in. 'Ziarna prawdy' był gościem Krzysztofa Vargi (na zdj.) w pierwszej w tym roku 'Bitwie o literaturę' w Teatrze Starym w Lublinie. Spotkanie nosiło tytuł 'Prawda literatury, prawda ekranu'.

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Lekarze i społecznicy, patrioci Paweł i Maria Jankowscy poznali się na studiach medycznych w Zurychu. W Lublinie mieszkali od 1911 roku.

Audycje naszej radiowej koleżanki - Małgorzaty Żurakowskiej o tematyce medycznej zostały najwyżej ocenione w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz Medyczny roku 2014”, w kategorii 'audycja radiowa', organizowanym przez Stowarzyszenie 'Dziennikarze...

Dzisiaj powracamy do koncertu U.D.O. w Moskwie, który odbył się we wrześniu 2013 roku, przedstawimy drugą sesję Johna Peela z New Order, a także zaprezentujemy w akcji The Who (na zdj.) i Linkin Park.

 

2/3°C

Wypadki drogowe w Lubelskiem

Wiadomości    Dodano: 2012-11-24 13:54

Wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do 8 wypadków - wśród najbardziej poszkodowanych są piesi.

W Chełmie na ul. Hutniczej kierujący mercedesem 31-latek podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszą. 65-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Do kolejnego zdarzenia z udziałem pieszej doszło w Radzyniu Podlaskim. Na ul. Warszawskiej 53-latka została potrącona przez kierującą oplem 36-latkę. Tym razem to piesza nie zachowała ostrożności i wtargnęła na jezdnię
W Parczewie na ul. Wojska Polskiego kierująca volkswagenem 45-latka potrąciła 58-latkę na przejściu dla pieszych. Ranna w stanie ciężkim trafiła do szpitala.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Kolonia Zamek. 20-latka kierując oplem podczas wyprzedzania potrąciła 49-letnią rowerzystkę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kobieta nagle... zeskoczyła z roweru wprost pod jadący pojazd. Trafiła do szpitala.

TSpi


Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.