Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

26 stycznia 2016 roku zmarła Dorota Gonet, nasza radiowa koleżanka. Dorota z wykształcenia była muzykologiem, z zamiłowania - radiowcem.

Ostatnio na rynku muzycznym pojawiła się nowa płyta Megadeth (na zdj.) „Dystopia”. Dzisiaj w audycji chciałbym przypomnieć rejestrację jednego z koncertów zespołu.

Istnieją takie sytuacje sporne, w których nie obejdzie się bez udziału rozjemcy czy negocjatora. O ich roli porozmawiam z dr. Piotrem Kwiatkowskim.

Do 20 maja zostanie wprowadzony zakaz używania e-papierosów w miejscach publicznych - zapowiada Ministerstwo Zdrowia. Tak jak zwykłych papierosów nie można będzie ich używać w miejscu pracy, w szkołach, w placówkach służby zdrowia czy na przystankach.

'Portreciarze' to nowa wystawa w galerii Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Opowie nam o niej Ewa Brodziak, fotografka z LTF. Porozmawiamy także o tym, czym jest udany portret i ile w nim samego fotografa.

Jak bardzo kobiety różnią się od mężczyzn? Czy wciąż są tzw. słabszą płcią? Czy mamy się na co/na kogo oburzać, jeśli zauważa, że kobieta nie nadaje się do jakiegoś zawodu? I czy mężczyzna może być feministą?

Reportaż Moniki Hemperek pod tytułem 'Śpiewaj całe życie!' to historia o przeznaczeniu, talencie, powołaniu do śpiewania i niezwykłym mentorze, którego Joanna Dubiela, śpiewaczka operowa, spotkała w dzieciństwie.

Czym jest Internet rzeczy (Internet of Things)? Jak zmienią naszą codzienność przedmioty podłączone do sieci? A może to już się dzieje? O rozwiązaniach przyszłości będę rozmawiać z prof. dr. hab. inż. Jerzym Lipskim z Politechniki Lubelskiej.

Tym razem w roli głównej niezwykle interesujący kwartet Baroness, który przedstawi fragmenty swojej najnowszej płyty.

W programie 'Halo kultura' rozmowa z Mikołajem Trzaską, który zaprosi na swój lubelski koncert. Uwaga, rozdamy dwie wejściówki! Ze Spinachem porozmawiamy o imprezie poświęconej legendarnemu producentowi J Dilla.

 

9/8°C

Nieznana akcja

Niestety nie można wczytać niniejszego rekordu. Wydaje się, iż nie istnieje on w bazie danych.

Prawdopodobnie rekord w dziale aktualności, który próbujesz wydrukować nie istnieje. Został on już usunięty lub nigdy nie istniał.

Upewnij się, że nie próbujesz wczytać rekordu który został już usunięty z bazy danych.

Proponujemy przejść do strony głównej, aby rozpocząć nawigację od nowa lub też możesz spróbować przejść do listy aktualności.