4-7 września - Lublin - Europejski Festiwal Smaku: Warsztaty 'Smakuj Życie'

Koncert węgierskiego zespołu Omega, prezentacje kuchni staropolskiej, jarmark z artykułami żywnościowymi z różnych stron świata - to główne atrakcje rozpoczynającego się dziś w Lublinie VI Europejskiego Festiwalu Smaku.

Na Starym Mieście i na deptaku w centrum Lublina stanie ponad sto straganów z żywnością zarówno regionalną, jak i pochodzącą z zagranicy, m.in. Niemiec, Bułgarii, Węgier, Turcji i Grecji. Organizatorzy zapowiadają duży wybór rozmaitego pieczywa, ciast, wędlin, przypraw, nalewek, serów, wina, przetworów z owoców i warzyw.  Na Starym Mieście prowadzone będą pokazy gotowania m.in. potraw staropolskich. Największą atrakcją ma być koncert węgierskiego zespołu Omega, który wystąpi z orkiestrą symfoniczną Uniwersytetu Marcina Lutra w Wittenberdze w widowisku typu światło i dźwięk 'Omega oratorium'. W programie festiwalu są też spektakle teatralne i wystawy fotograficzne.

Uroczyste i oficjalne otwarcie festiwalu dziś o 18.00 w Bramie Krakowskiej. Szósty Europejski Festiwal Smaku w Lublinie potrwa do niedzieli - 7 września.

TSpi

Patronat medialny - Polskie Radio Lublin.

Drugi rok z rzędu współorganizator Unlimited Centrum Szkoleń zaprasza w dniach 4 - 7 września na bezpłatne, otwarte Warsztaty Smakuj Życie. Przybędzie ponad 100 najlepszych lekarzy, specjalistów i trenerów nie tylko z kraju, ale i z Europy. Warsztaty z biznesu poprowadzi m.in. dr Paweł Fortuna - autor książki roku 2013 „Pozytywna psychologia porażki” oraz Piotr Majcherewicz – prezes zarządu Gruper.pl. O komunikacji bez przemocy w ramach spotkań z psychologii będzie opowiadał Ioannis Koulanis, a o zdrowej diecie i Kuchni 5 Przemian Bożena Żak-Cyran. Będą zajęcia taneczne oraz spotkania dla osób, którzy chcą być bardziej „eko”, a także dla tych, którzy chcą zwolnić tempo i doświadczyć nietypowych aktywności razem z Klubem SlowLife.

Szczegóły na www.warsztatysmakujzycieeuropejskifestiwalsmaku.wordpress.com.

/materiał nadesłany/