26.10.2014 'Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa' ()

'Fantastyczny koncert' odbędzie się za kilka dni w Lublinie. Gośćmi programu będą: dyrektor Teatru Muzycznego, Krzysztof Kutarski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Piotr Wijatkowski i Maciej Mizeracki z Cytadeli Syriusza.

/Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Kutarski, Maciej Mizeracki, Grażyna Lutosławska i Piotr Wijatkowski [fot. Agata Matys]/

Będziemy mieć zaproszenie na koncert, spróbujemy też namówić naszych gości do radiowo - koncertowej improwizacji.

Bernard Nowak, pisarz i wydawca, opowie o nowym wydaniu 'Tańca Koperwasów'. Opublikowany w 2003 roku 'Taniec Koperwasów' stał się wydarzeniem literackim - był nominowany do prestiżowych ogólnopolskich nagród, takich jak Nagroda im. Józefa Mackiewicza czy Paszporty 'Polityki'. W 2004 roku zdobył Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin oraz lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Krystyna Rybicka zaprosi do Ośrodka Książki Obrazkowej. To miejsce miejsca gromadzenia, udostępniania i promocji książek obrazkowych (picturebooks), książek dziecięcych, autorskich, eksperymentalnych, interaktywnych aplikacji książkowych, e-booków. Opowiemy o pomyśle gromadzenia książek, które nie są nam już potrzebne, a mogą być bezcenną lekturą dla tych, którzy nie mieli szansy się z nimi spotkać.

Paulina Kuśmirowska z Teatru Andersena zaprosi najmłodszych do udziału w organizowanych przez teatr konkursach.

Porozmawiamy też o tym, po co malarzom spotkania z innymi malarzami - pretekstem będzie plener malarski, jaki odbył się w Kazimierzu.

Tuż po godzinie  7.00 zaprasza Grażyna Lutosławska.

Rozmowa z Krystyną Rybicką...

Rozmowa o 'Fantastycznym koncercie'...

Rozmowa z Bernardem Nowakiem...

Rozmowa z Pauliną Kuśmirowską...