Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Wydawca przeprosi za informację o zamordowaniu Żydów przez polskich partyzantów • 

Wiadomości    Dodano: 2014-12-11 16:46

Przed zamojskim Sądem Okręgowym zakończyła się sprawa z powództwa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość przeciwko Stowarzyszeniu „Panorama Kultur” z Wojsławic, wydawcy publikacji „Śladami Żydów. Lubelszczyzna”.

Napisano w niej, że w Uchaniach polscy partyzanci zamordowali Żydów. Strony zawarły porozumienie -stowarzyszenie opublikuje uzgodnioną treść oświadczenia w 'Naszym Dzienniku', 'Gazecie Wyborczej' oraz w prasie lokalnej: 'Tygodniku Zamojskim' i 'Kronice Tygodnia'. Nie będzie natomiast drugiego, poprawionego wydania publikacji. czego na początku domagał się Związek. - Jak powiedział jego prezes, poseł Sławomir Zawiślak, odstąpiono od tego zamiaru... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

W oświadczeniu, które na łamach prasy opublikuje wydawca, znalazło się m.in.zdanie, że „informacja jakoby polscy partyzanci wymordowali w Uchaniach 80 Żydów, była fałszywa i nie ma podstaw do jej formułowania. Za zaistniałą sytuację i wyrządzoną krzywdę wydawca przeprasza kombatantów AK, rodziny poległych i zmarłych żołnierzy oraz mieszkańców Uchań”.

MLac

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.