Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NA ZAPROSZENIE RADIA LUBLIN!

SPEKTAKL GRANY PO RAZ PIĘĆDZIESIĄTY!

Trwa odliczanie przed niedzielną zbiórką darów akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Ruch w sztabach, ostatnie ustalenia i spotkania wolontariuszy. Dary zebrane 29 listopada jeszcze przed świętami trafią do rodzin potrzebujących pomocy.

Gyspy Fingers, zespół Luke'a Oldfielda, z coraz większym sukcesem kontynuuje trasę po Polsce, a my przypomnimy drugi koncert z tej trasy, oczywiście ten ze studia w Polskim Radio Lublin. Zapraszamy do posłuchania, szczególnie tych, których ominęło to...

Nils Lofgren, były muzyk Bruce’a Springsteena, Billy Gibbons (na zdj.), Jeff Lynne, Foo Fighters to tylko niektórzy wykonawcy, jacy zaprezentują swoje najnowsze płyty w dzisiejszym wydaniu „Rockobrania”.

W najbliższym „Piątku na czasie” proponujemy między innymi: nową płytę tria z Opola Lubelskiego, o której osobiście opowiedzą jej twórcy, drugi krążek duetu z Zabrza, kilka dźwięków od kieleckiego producenta. I dużo, dużo więcej!

W Nadleśnictwie Świdnik zimno, choć wcale jeszcze nie zimowo. Na radiowy spacer po ścieżce edukacyjnej na terenie Uroczyska Rejkowizna zabiorę Państwa w sobotę tuż po szóstej rano!

W zabytkowych wnętrzach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jeszcze przez następny tydzień można będzie oglądać wystawę 'Legioniści', która krążyła w ostatnim czasie po szkołach gminy Kamionka. To eksponaty kolekcjonera Andrzeja Madejskiego...

 

W sobotni wieczór posłuchamy całości  słuchowiska na podstawie sztuki Michała Bałuckiego „Gęsi i gąski'. Występują Jarosław Zoń, Katarzyna Michalak, Kinga Szymanek, Małgorzata Żurakowska, Magdalena Fijałkowska (na zdj.), Przemysław...

Wiadomości z Lublina

Znamy laureatów Konkursu Piosenki Rosyjskiej

2014-03-11 18:22 Lublin

Julia Trojanowska z Parczewa została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej w Lublinie, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.


Profesor Stanisławek „jedynką” Polski Razem

2014-03-11 18:04 Lublin

Profesor Andrzej Stanisławek 'jedynką' na lubelskiej liście Polski Razem w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.


Spotkaj się z Jarosławem Koziarą

2014-03-11 17:29 Lublin

Dziś - w ramach cyklu spotkań z wykładowcami Wydziału Artystycznego UMCS - odbędzie się spotkanie z Jarosławem Koziarą. Artysta opowie o swojej działalności i odpowie na pytania.


Jolanta Szołno-Koguc podsumowuje swoją pracę

2014-03-11 14:14 Lublin

Jolanta Szołno-Koguc żegna się z Urzędem Wojewódzkim. Dzisiaj spotkała się z dziennikarzami.


W Lublinie brzmią rosyjskie nuty

2014-03-11 13:37 Lublin

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej trwa na Wydziale Humanistycznym UMCS.


Ekonomiści doradzą i wyjaśnią

2014-03-11 13:26 Lublin

Studenci i naukowcy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęli akcję bezpłatnych porad w zakresie finansów osobistych i małego przedsiębiorstwa.


Został pobity a może trafić do więzienia

2014-03-11 12:27 Lublin

Do dziesięciu lat więzienia grozi sprawcom rozboju na młodym mieszkańcu Lublina. Za kratki mogą też trafić dwie młode kobiety, które zleciły pobicie oraz... sam poszkodowany.


Marihuana w paczce, przemytnik w busie

2014-03-11 12:07 Lublin

Kupili marihuanę w Holandii i postanowili ją przesłać... w paczce. Na taki pomysł wpadli dwaj mieszkańcy Lublina. Wpadli podczas kontroli celnej , a przemytników zatrzymali policjanci.


Krzysztof Żuk zrezygnował z funkcji wiceszefa Platformy Obywatelskiej

2014-03-11 11:44 Lublin

Prezydent Krzysztof Żuk (fot.) zrezygnował z funkcji wiceszefa Platformy Obywatelskiej regionu lubelskiego. Jak wyjaśnił, skuteczne rządzenie jest możliwe tylko wtedy, kiedy się ma zaplecze polityczne i merytoryczne.


Szczyt na zwężonych Alejach Racławickich minął spokojnie

2014-03-11 10:27 Lublin

Mimo zwężenia jezdni ruch na Alejach Racławickich w Lublinie odbywa się normalnie, poranny szczyt przeszedł bez większych komplikacji obyło się bez korków, nie mieliśmy żadnych telefonów z prośbą o interwencje - informuje dyżurny straży miejskiej w Lublinie.


Strona 816 / 910