Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Dzisiaj proponujemy trochę muzycznej melancholii w wersji koncertowej. Przypomną się nam Justin Hayward (The Moody Blues) i Greg Lake (na zdj.), a także RPWL.

 

We wtorek ostatni mecz grupowy Polaków podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kibice trzymają kciuki i ... dekorują samochody. W czasie tych mistrzostw rekordowa liczba osób jeździ autami z biało-czerwonymi flagami.

Andrzej Pilipiuk przyjedzie do naszego studia prosto z Krakowa. Razem z Maćkiem Bryłą z Cytadeli Syriusza zaprosi na XI Dni Jakuba Wędrowycza i odpowie na Państwa pytania. Naszym gościem będzie też gitarzysta Jakub Kotynia. Tym razem zaprosi na...

Jak wiejskie tradycje i doświadczenia wykorzystać w biznesie? Tym m.in. będą dzielić się panie podczas VII Forum Kobiet Aktywnych z terenów wiejskich Lubelszczyzny.

Coraz popularniejsze jest dzielenie się swoim życiem w przestrzeni Internetu. Powstają blogi o różnej tematyce. My skupimy się na rodzinnych i porozmawiamy o istocie funkcjonowania osobistego i rodzinnego w przestrzeni wirtualnej.

Bilety do zdobycia wyłącznie na antenie Radia Lublin.

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. W dniach 26-31 lipca do Krakowa przybędą tysiące młodych pielgrzymów z całego świata, by spotkać się z papieżem Franciszkiem. Wcześniej pielgrzymi odwiedzą lubelskie parafie. Na antenie Radia Lublin i TVP 3...

Dzisiaj w programie między innymi przedstawimy kolejne fragmenty nowych albumów Killswitch Engage, Scorpion Child i Rival Sons (na zdj.), a także przypomnimy ich starsze wydawnictwa.

W „Halo Kultura” relacja z koncertu Red Snapper, a Paulina Skipirzepa opowie o najciekawszych spotkaniach w ramach cyklu Wschodni Express. Zaprosimy też na wystawę „Fotografia Subiektywna” w Galerii Labirynt.

Wiadomości z Lublina

Brutalny konkubent trafił do aresztu

2014-11-09 14:49 Lublin

Groził pistoletem byłej konkubinie. Szarpał i znęcał się nad nią. Za te czyny 42-letni mieszkaniec Lublina trafił do aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.


Radni nagrodzeni za… niezależność finansową od samorządu

2014-11-09 14:35 Lublin

Walcząca o transparentność i przejrzystość finansów publicznych, Lubelska Fundacja Wolności zamierza uhonorować radnych miejskich, którzy pozostali niezależni finansowo od samorządu.


Centrum Kultury zaprasza na Platformę Tańca

2014-11-09 14:04 Lublin

W lubelskim Centrum Kultury trwa Platforma Tańca - cykl spotkań, spektakli i warsztatów poświęconych tańcowi i tancerzom.


Zaduszki Kresowe dobiegły końca

2014-11-09 13:47 Lublin

W Lublinie zakończyły się 11. Zaduszki Kresowe.


75 lat temu Niemcy rozpoczęli Sonderaktion Lublin

2014-11-09 13:04 Lublin

Mija 75. rocznica Sonderaktion Lublin - akcji wymierzonej w polską elitę intelektualną mieszkającą w regionie lubelskim. Działania te miały na celu eliminację polskiej inteligencji i były pierwszym krokiem do germanizacji tego regionu Polski.


 

Motyle i żuki także znajdziesz na giełdzie

2014-11-09 12:23 Lublin

W Lublinie trwa 42. Giełda Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi.


Lublin: Samochód uderzył w filar wiaduktu

2014-11-09 12:07 Lublin

Utrudnienia na ulicy Diamentowej w Lublinie. Tam samochód BMW uderzył w filar wiaduktu kolejowego.


Szlachetna Paczka znów liczy na darczyńców

2014-11-09 09:58 Lublin

Pokazy popisów barmańskich, sztuk walki czy tańca - to wszystko będzie można zobaczyć w ramach rozpoczynającej się kampanii Szlachetna Paczka.


W Lublinie powstaje globalny biznes? Lubelska aplikacja przenosi grę do rzeczywistości

2014-11-08 21:26 Lublin

Czterech młodych lublinian stworzyło HYENT, czyli aplikację mobilną, która łączy świat wirtualny z rzeczywistym. Jej główną ideą jest rozrywka i rozwój osobisty graczy, ale także nagradzanie ich za aktywne realizowanie pasji.


Czas wyjść z garażu – zbliża się Staś

2014-11-08 21:08 Lublin

Pora wyjść z komórki, garażu lub innej piwnicy, w której – poza pająkami – mało kto ma szansę Was usłyszeć. Taką szansę młodym, początkującym zespołom daje Staś – czyli Festiwal Muzyki Różnej organizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie. Zbliża się jego kolejna edycja, 26 edycja.


Strona 816 / 1215