Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

W audycji relacje z trzech meczów: Górnika Łęczna z Górnikiem Zabrze w piłkarskiej ekstraklasie, Azotów Puławy z HC Vise w 1/8 finału Challenge Cup piłkarzy ręcznych oraz Pszczółki AZS UMCS Lublin z ROWEM Rybnik w ekstraklasie koszykarek.

'Lecą sobie w kulki' to opowieść dotykająca problemu epidemii orzeczeń o dysleksjach rozwojowych. W tym słuchowisku usłyszą Państwo Agnieszkę Kurkównę, Kingę Hendzel, Ewę Dados. Zaś w słuchowisku 'Tak się porobiło' wystąpią m.in. Wioletta...

Nie tylko rockowa muzyka filmowa na noc przed wręczeniem Oscarów, a wśród wykonawców m.in. The Beatles, M. Knopfler, Skaldowie, C. Richard z Shadowsami, zaś wśród utworów m.in. kompozycje E. Morricone.

'Birdman' czy 'Boyhood'? 'Ida' czy 'Lewiatan'? Eddie Redmayne czy Steve Carell? Kto otrzyma OSCARA? Oscarowa noc już z niedzieli na poniedziałek, a my spróbujemy odgadnąć...

Dobromiła Jankowska na co dzień pracuje w biurze Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. A po godzinach, wieczorami, z angielskiego na polski tłumaczy książki. -Jak mówię, że robię to dla przyjemności i się przy tym relaksuję, to...

 

Radio Lublin organizuje giełdę płyt, wydawnictw muzycznych i sprzętu audio. Kolekcjonerzy czarnych i srebrnych krążków, miłośnicy dobrego dźwięku oraz osoby, które poszukują ciekawych wydawnictw, będą mile widziane w siedzibie naszego radia...

Minął rok z czasu tragicznych wydarzeń na kijowskim Majdanie – 20 lutego w centrum ukraińskiej stolicy zostało zastrzelonych blisko 100 osób. Rok temu dla Ukraińców i całego świata było to coś nie do pomyślenia. Smutkowi nie było końca. `

Wiadomości z Lublina

Wielokulturowy Lublin

2013-05-23 11:48 Lublin

W Lublinie rusza Festiwal Kultur Mniejszości ' Wielokulturowy Lublin' . Już po raz 6. wspominany jest dawny Lublin, który był miastem wielu mniejszości narodowych i religijnych , oraz prezentowana jest obecna wielokulturowość.


Czy Lublin potrzebuje straży miejskiej?

2013-05-23 11:32 Lublin

Lubelscy radny podczas dzisiejszej sesji zajmą się między innymi, obywatelskim wnioskiem w sprawie rozwiązania straży miejskiej.


Uniwersytet Dziecięcy na Pikniku Naukowym

2013-05-23 13:54 Lublin

Dlaczego wybuchają wulkany i jakie planety można zobaczyć 'gołym okiem' - odpowiedzi na te pytania znajdują najmłodsi podczas Pikniku Naukowego Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.


Zapraszamy na koncert Studia Classic

2013-05-23 07:55 Lublin

Trio Es-dur D 926 op.100 Franza Schuberta oraz Trio Fortepianowe op.1 [opus pierwsze] nr 3. Ludwika van Betthovena złożą się na program dzisiejszego koncertu z cyklu Studio Classic Radia Lublin.


 

Milowy krok w dostępie do szerokopasmowego Internetu. Hiszpańska firma wykonawcą sieci światłowodowej

2013-05-22 17:12 Lublin

Milowy krok w dostępie do szerokopasmowego Internetu w Lubelskiem.


Wanda Wiłkomirska z wizytą w Lublinie

2013-05-22 17:45 Lublin

Światowej sławy skrzypaczka Wanda Wiłkomirska gości dziś w Lublinie na zaproszenie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im Karola Lipińskiego.


„Europa dla obywateli”. Kto może starać się o granty?

2013-05-22 20:17 Lublin

Mija ostatni rok programu Komisji Europejskiej 'Europa dla obywateli'.


Już w niedzielę ulicami Lublina przejdzie 'Marsz Życia'

2013-05-22 20:08 Lublin

Trwają przygotowania do 'Marszu Życia' planowanego na najbliższą niedzielę w Lublinie. W tym roku przebiega pod hasłem 'Kierunek: Rodzina'.


Katolicki Uniwersytet Lubelski przegrywa pierwszy proces z naukowcem zwolnionym z pracy

2013-05-22 16:03 Lublin

Dr Sabina Bober została zwolniona z pracy w Katedrze Historii Ruchów Społeczno-Politycznych XIX i XX wieku. Sąd pracy orzekł dziś, że naukowiec ma wrócić do pracy na poprzednich warunkach, a KUL ma pokryć koszt procesu.


Związkowcy Sierpnia’80 chcą bezpłatnej komunikacji miejskiej

2013-05-22 15:05 Lublin

Wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej w Lublinie chcą związkowcy Sierpnia’80. Postulat związkowców popierają działacze młodzieżówek SLD i Ruchu Palikota, a także Zieloni.


Strona 816 / 1005