Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Już po raz dziewiąty w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartował Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi'.

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Tym razem pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”: w rocznicę powstania warszawskiego ówczesna poezja we współczesnej oprawie muzycznej, wykonywana przez teraźniejszych wykonawców (m.in. Lao Che, Voo Voo – na zdj.), a także muzyczne nawiązanie do...

W niedzielnej przedpołudniowej audycji m.in. spotkanie z aktorką Teatru im. H. Ch. Andersena, Mirella Rogozą-Biel, lubelską autorką Moniką Oleksy i… wyprawa w indyjskie Himalaje.

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym jak co roku gromadzi artystów i publiczność, która chętnie nadrabia kinowe zaległości i pochłania filmowe premiery. O swojej pracy w niedzielnej audycji, realizowanej prosto z miasteczka...

W audycji rozmowa z Jarosławem Sawicem - znakomitym dziennikarzem muzycznym, który podjął się nie lada wyzwania - napisania książki o Bogdanie Loeblu. W jaki sposób zbierał materiały, co zaskoczyło go w biografii artysty, jakim rozmówcą jest...

W dzisiejszym programie: Tomasz Stańko (na zdj.) w hołdzie powstańcom warszawskim, nowa płyta zespołu Galactic, jazz na wakacje (bossa nova, rumba), a w codzie tradycyjnie Edith Piaf.

Wiele osób zmierza w ten weekend do Kazimierza Dolnego, gdzie odbywa się IX Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi'. W audycji 'Drzewo rodzinne' również zaprosimy do tego miasta, ale na rodzinny rejs po Wiśle wraz z Koziejami.

Jak to w niedzielne popołudnie bywa, proponujemy słuchaczom kolejną porcję muzyki z najnowszych płyt, a także sporo krążków powtórkowych. W audycji usłyszymy takich wykonawców jak Hozier, Beck, U2 , A-Ha, Eminem i Bon Jovi (na zdj.). Swoje nowe...

Wiadomości z Lublina


 

Lublin: Wielbiciele modelarstwa spotkali się po raz ósmy

2013-11-16 18:21 Lublin

300 modelarzy, ponad 600 modeli - to najważniejsze liczby VIII Lubelskich Spotkań Modelarskich.


 

Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka na ulicach Lublina

2013-11-16 17:20 Lublin

Ulicami Lublina przeszli wolontariusze akcji Szlachetna Paczka.


 

Ślubne inspiracje

2013-11-16 16:44 Lublin

Suknie, fraki, limuzyny, kwiaty, usługi związane z poprawianiem urody - to i jeszcze więcej oglądać można podczas Targów 'ONA&ON Ślub, Studniówka, Karnawał.'


 

Ponad 150 osób wystartowało w Mistrzostwach Polski Ratowników

2013-11-16 16:40 Lublin

Ponad 150 młodych ludzi wystartowało w Mistrzostwach Polski Ratowników - takich emocji na krytym basenie MOSiR w Lublinie dawno nie było.


 

Pobiegli „Z Biegiem Natury”

2013-11-16 14:14 Lublin

Kamil Młynarz (fot.) z Politechniki Lubelskiej wygrał drugie zawody z cyklu 'Z biegiem natury' rozegrane w lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim.


Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nowych doktorów

2013-11-16 15:44 Lublin

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nowych doktorów. Dzisiaj odbyła się uroczysta ich promocja - dla 35 młodych ludzi to podsumowanie kilku lat sporego wysiłku.


Wieniawa oczami małych i większych

2013-11-16 14:50 Lublin

Trochę teatru, zajęć praktycznych i plastycznych, trochę fotografii i historii - to propozycja nie tylko dla najmłodszych.


Prezydent osobiście sprawdził nową ścieżkę rowerową w Lublinie

2013-11-16 14:50 Lublin

Kilka kilometrów nową ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Zemborzyckiej pokonał w towarzystwie kilkudziesięciu cyklistów prezydent Lublina Krzysztof Żuk.


Ul. Filaretów wciąż sprawia problemy kierowcom

2013-11-16 13:01 Lublin

Obie nitki ulicy Filaretów są od wczoraj przejezdne, ale kierowcy mają do dyspozycji na razie po jednym pasie w każdą stronę.


Strona 816 / 1227