Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W programie przekażemy relację z uroczystości 70-lecia Nadleśnictwa Międzyrzec. Odwiedzimy też m.in. leśnictwo Bereza. Leśniczy Stanisław Butryn opowie o tym, jak radzić sobie z kornikiem ostrozębnym, a także o tym, czy kruk - ptak leśny - pomaga...

Zapraszam wszystkich jaśkowych Słuchaczy na inauguracje na radiowej antenie Waszego święta, Dnia Dziecka! Będą konkursy, nagrody, niespodzianki,

„Panie ze dworu” to reportaż o tym, jak „Dom Nasutów” daje szansę zatrudnienia i integracji mieszkańców. W programie będziemy mówić o tym czym zajmuje się ekonomia społeczna.

Tym razem będziemy mieli apetyt na Majówkę z Bolesławem Prusem w Nałęczowie i okolicach. Tradycyjnie, już po raz szesnasty powitamy „Pana Prusa” i będziemy próbować jeździć na bicyklu.

Naszym gościem będzie Kacper Szymczak (na zdj.), który został wybrany marszałkiem Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zanim 1 czerwca wyjedzie do Warszawy, by przewodniczyć obradom opowie, czym będą zajmowali się młodzi posłowie w najbliższą środę i...

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

 Bilety do zdobycia wyłącznie na antenie Radia Lublin!

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Schody”. W wieżowcu wybucha pożar, po schodach uciekają przed zagrożeniem prezes dużej firmy i towarzyszący mu strażak. Finał ucieczki jest zaskoczeniem dla obu.

Już w najbliższą środę najmłodsi Słuchacze Radia Lublin zobaczą nas przy pracy!

Wiadomości z Lublina

Na Tatarach powstanie nowoczesny basen

2014-10-16 15:13 Lublin

Radni Lublina jednogłośnie zgodzi się na budowę basenu w dzielnicy Tatary. Chodzi o rejon starej letniej pływalni przy ulicy Odlewniczej. Mieszkańcy Tatar chcieli w tym miejscu nowoczesnego kompleksu, taki jaki powstał w sąsiedztwie, czyli w dzielnicy Bronowice.


Kierowcy wreszcie pomknęli wschodnim odcinkiem obwodnicy Lublina

2014-10-15 18:31 Lublin

Kolejny fragment obwodnicy Lublina między węzłami Felin i Rudnik w ciągu ekspresowej S17 udostępniony kierowcom.


Niełatwa sztuka mediacji

2014-10-16 11:38 Lublin

Policyjni negocjatorzy z Czech, Grecji, Bułgarii, Rumunii i Polski spotkali się w Lublinie by podsumować projekt 'Słuchaj i pomagaj'.


Prace Wojciecha Prażmowskiego ozdobią ogrodzenie Ogrodu Saskiego

2014-10-16 10:52 Lublin

W Lublinie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Prażmowskim. Fotografie artysty będzie można podziwiać w Galerii na Płocie, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego.


 

Wiele wydarzeń podczas Dni Majdanka

2014-10-16 09:34 Lublin

Rozpoczęły się Dni Majdanka. W tym roku Państwowe Muzeum, które powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, obchodzi 70-lecie.


- Sukces rodzi się w bólach. Trudny początek Pszczółki

2014-10-15 21:35 Lublin

 Dwa przegrane mecze na początku sezonu i plaga kontuzji w zespole. Powrót po latach do ekstraklasy koszykarek dla Pszczółki AZS-u UMCS Lublin jest bardzo trudny.


Budowlane derby przełożone na 22 listopada

2014-10-15 21:19 Lublin

Zaległy mecz 4 kolejki I ligi rugby pomiędzy Budowlanymi Lublin a Budowlanymi Łódź odbędzie się w sobotę 22 listopada. Pierwotnie spotkanie zaplanowano na 4 października, ale rywale, mając problem ze skompletowaniem składu, zwrócili się z prośbą do lubelskiej drużyny, by mecz przełożyć.


Karambol w Lublinie. Na Kraśnickiej zderzyło się pięć samochodów

2014-10-15 21:09 Lublin

Utrudnienia w ruchu na Alei Kraśnickiej w Lublinie. Na pasie w kierunku Kraśnika doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych, w tym busa do przewozu pasażerów relacji Lublin-Łubki.


Lubelszczyzna w publikacjach historyków na wystawie

2014-10-15 20:11 Lublin

'Lublin i Lubelszczyzna w publikacjach pracowników Instytutu Historii UMCS' to tytuł wystawy, którą od dzisiaj można oglądać w galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.


Lubelskie: 20 tysięcy ton owoców i warzyw „z embarga” trafiło do potrzebujących

2014-10-15 16:59 Lublin

Mija termin składania przez rolników wniosków o udzielenie wsparcia. Dotyczy to producentów owoców i warzyw, dotkniętych rosyjskim embargiem, którzy liczą na rekompensaty. Aby otrzymać wsparcie, płody rolne trzeba było pozostawić na polach albo w sadach lub też przekazać na cele charytatywne.


Strona 816 / 1181