Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na letnia, gorącą noc również takie, przede wszystkim wspomnieniowe piosenki. Będą więc Beach Boysi, Beatlesi, Kingsi, Yardbirdsi i wielu innych „...-sów”.

W 'Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej' będziemy gościć fotografa Marcina Szwaczko, który wykonuje zdjęcia starą metodą kolodionową.

Lato rozpoczęte, a przed nami letnie wydarzenia filmowe: Dwa Brzegi, Letnia Akademia Filmowa, Zamojski Festiwal Filmowy... O tych wydarzeniach opowiemy a audycji i zdradzimy pierwsze punkty programu.

W programie opowiemy o powieściach na lato. Nie zabraknie tematów historycznych…

Przede wszystkim muzyka występującego dziś wieczorem w Lublinie R. Bony, a poza tym trochę polskich nowości jazzowych z A. Bałdychem na czele oraz (na zakończenie) E.Piaf.

Siedliska dawny leśny majątek Sapiehów to miejsce, gdzie na każdym kroku spotyka się historię. O ostatnich właścicielach, tatarskim kurhanie, austriackich koszarach i cudownym źródełku opowiedzą Jakub Czekaj - potomek Pawła i Matyldy Sapiehów...

Ponieważ dobiegło końca pierwsze półrocze 2015, proponuję pobawić się w typowanie najlepszych wydawnictw fonograficznych ubiegłych sześciu miesięcy. Moimi faworytami są m.in. Of Monsters And Men (na zdj.), M.Knopfler, W.Haynes, R. Ford i Rolling...

W programie pojawi się znana poetka Eda Ostrowska (na zdj.), która opowie o swojej najnowszej książce 'Edessy'. Ponadto relacja z promocji dzieł wszystkich Prusa i albumu o freskach zamkowej kaplicy.

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś...

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

 

32/33°C

Wiadomości z Lublina

 

Rekordowo z biegiem natury

2013-10-27 17:51 Lublin

Kamil Młynarz z SKB Kraśnik, Rafał Buczak z Agrosu Zamość i Łuksza Ligaj z Politechniki Lubelskiej - to czołowa trójka klasyfikacji OPEN rozegranych w Lublinie pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix Lublin zBiegiemNatury. Wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Zygo z Lublina


Ciężko zaparkować przy cmentarzu

2013-10-27 17:36 Lublin

Coraz ciaśniej wokół cmentarzy w Lublinie. Dzisiaj sporo kierowców miało problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania.


Międzynarodowa Jesień Historyczna zakończona

2013-10-27 20:31 Lublin

Zakończyła się 'II Lubelska Jesień Historyczna' - wydarzenie wyjątkowe, bo międzynarodowe.


 

Polki zagrają z Czeszkami. Słuchaj relacji w Radiu Lublin

2013-10-26 20:17 Lublin

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w niedzielę, 28 października, w hali Globus w Lublinie rozegra eliminacyjny mecz mistrzostw Europy z Czechami.


 

Kierat w skansenie

2013-10-27 16:07 Lublin

Pogoda sprzyja miłośnikom jesiennych spacerów. Wielu z nich zawędrowało do lubelskiego skansenu.


Mandaty za handel przed cmentarzem na Majdanku

2013-10-27 15:53 Lublin

Wczoraj upomnienia, dzisiaj już mandaty. Straż miejska ukarała w ten sposób kupców handlujących kwiatami i zniczami przy alei prowadzącej na cmentarz na Majdanku w Lublinie. Ukarani zostali ci, którzy do piątku do północy nie zlikwidowali swoich budek i szczęk.


Naukowcy z Nepalu w Lublinie

2013-10-27 14:19 Lublin

Do Lublina przyjeżdżają naukowcy z Nepalu. Chcą poznać system wspierania niewidomych i niesłyszących studentów.


Po awanturze w domu chciał popełnić samobójstwo

2013-10-27 13:09 Lublin

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Lublinie uratowali mężczyznę, który chciał się targnąć na życie i czekał na torach na pociąg.


Lubelskie targi staroci. Co przyciąga uwagę odwiedzających?

2013-10-27 11:26 Lublin

Tym razem nie szkło i porcelana, nie numizmaty i militaria, nie stare ramy i lustra, ale maszyna do wyrobu sznurów i powrózeł - przypominająca średniowieczną katapultę wzbudza największe zainteresowanie odwiedzających od rana lubelskie targi staroci.


 

Bakcynalia: Znamy zwycięzców konkursu

2013-10-27 10:05 Lublin

W lubelskiej Chatce Żaka kończą się XXVII 'Bakcynalia', czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej.


Strona 816 / 1199