Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 W ostatni weekend przed egzaminem dojrzałości porozmawiamy o dylematach maturzystów. Będzie także o spotkaniu z młodymi Francuzami z Tuluzy, którzy chcą w lipcu przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Lublina, a także o pasjonatach jazdy...

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Po dwóch meczach w Lublinie szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin w półfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw ze Startem Elbląg prowadzą już 2:0. W sobotę staną przed pierwszą szansą rozstrzygnięcia kwestii awansu do finału. Czy im się to uda?...

Dwie godziny niezwykłych atrakcji i co najmniej 110 powodów, by przyjść 3 maja na plac Fryderyka Chopina w Puławach!

Nie wszyscy ludzie dorastają. Oczywiście nie w sensie biologicznym, a psychicznym. Ponoć coraz więcej mamy takich „dorosłych dzieci”. W godzinnym „Teatrze bez obrazu” spotkają się Państwo z taką parą: Kają i Bartkiem, bohaterami dwóch...

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

Sobotnie, majówkowe, bo kwietniowo-majowe, i przede wszystkim rockowe granie na starą oraz najnowszą nutę w wykonaniu m.in. Lynyrd Skynyrd, Gov't Mule (na zdj.), Petera Greena, Turtles, Erika Claptona, a także polskich wykonawców od Skaldów i Klanu do...

 

Grzegorz Jędrek pojawi się w studiu 'Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej' po raz ostatni przed festiwalem 'Miasto poezji'. Zdradzimy dwa ostatnie nazwiska poetów, których słuchacze będą mogli zaprosić do domu podczas tego wydarzenia.

Miłośnik nurkowania i trener osób niepełnosprawnych sam po wylewie staje się osobą nie w pełni sprawną, a mimo to pragnie nurkować. Chce zejść na sto metrów głębokości, na co nie wszyscy chcą się zgodzić.

 

10/11°C

Wiadomości lokalne

Przemycane raki dojechały do zoo

2016-04-29 12:17 Zamość

Ponad sto raków z przemytu zamieszkało w zamojskim zoo. Skorupiaki skonfiskowano na granicy w Korczowej. Jechały autobusem z Ukrainy do Niemiec.


Zderzenie na DK 82. 5-letnie dziecko ranne w wypadku

2016-04-29 10:02 Powiat lubelski

Na drodze krajowej nr 82 między Turką a Łuszczowem doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Jadący w kierunku Łęcznej kierowca autobusu, chcąc uniknąć najechania na tył auta, odbił w lewo i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.


Świdnicki skwer będzie nosił imię Zyty Gilowskiej

2016-04-29 10:38 Świdnik

Imię profesor Zyty Gilowskiej będzie nosił skwer przy ul. Okulickiego w Świdniku- zdecydowali jednogłośnie świdniccy radni. Wniosek w tej sprawie złożyli do ratusza członkowie Bractwa Przyjaciół Świdnika.


Andrzej Tittenbrun nowym dyrektorem Roztoczańskiego Parku Narodowego

2016-04-29 08:09 Roztocze

Andrzej Tittenbrun jest nowym dyrektorem Roztoczańskiego Parku Narodowego. Taką decyzję podjął minister środowiska, który 27 kwietnia odwołał Zdzisława Strupieniuka z funkcji dyrektora RPN. Odwołanie było formalnością, ponieważ dyrektor Strupieniuk przeszedł na emeryturę.


Bilans doby na drogach regionu. Dwie osoby zginęły w wypadkach

2016-04-29 07:38 Lubelskie

Kierujący jednośladami ofiarami wypadków ostatniej doby w Lubelskiem. Zginęły dwie osoby, 4 zostały ranne. W sumie doszło do sześciu wypadków.


Firma szukająca bursztynu sprawdza cierpliwość mieszkańców Górki Lubartowskiej

2016-04-28 17:53 Gmina Niedźwiada

Nieznana firma szuka bursztynu - mieszkańcy są zaniepokojeni. To właściciele działek w Górce Lubartowskiej, wsi w gminie Niedźwiada.


Trela kontra stadnina. Były prezes walczy o przywrócenie do pracy

2016-04-28 17:53 Biała Podlaska

Sąd w Białej Podlaskiej postanowił odroczyć rozprawę w sprawie przywrócenia do pracy byłego prezesa janowskiej stadniny, Marka Treli (na zdjęciu). Powodem była nieobecność na rozprawie jego pełnomocnika.


Ponad 5 mln zł na wiosenne remonty

2016-04-28 17:43 Chełm

Energooszczędne oświetlenie LED i lampy solarne zainstaluje Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa. To jeden z elementów wiosennych remontów, na które spółdzielnia zamierza przeznaczyć ponad 5,5 miliona złotych.


Zamość: Uchwała w sprawie kasyna może zostać unieważniona

2016-04-28 17:34 Zamość

Możliwe, że uchwała z 30 marca podjęta przez Radę Miasta w Zamościu, dotycząca lokalizacji kasyna zostanie unieważniona przez wojewodę. Do biura rady trafiło już pismo o wszczęciu postępowania administracyjnego.


Edukacja obywatelska w tomaszowskich przedszkolach. „Mali Patrioci” z certyfikatami

2016-04-28 17:26 Tomaszów Lubelski

Wszystkie przedszkolaki z Tomaszowa Lubelskiego znają na pamięć hymn Polski oraz „Katechizm polskiego dziecka” - to efekt miejskiego projektu pod hasłem „Polak Mały - bo obywatel zaczyna się od przedszkola”.