Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 

Słuchowisko red. Marii Brzezińskiej (na zdj.) z Radia Lublin, zatytułowane 'Świat nie jest dobry na serce', zostało zakwalifikowane do finału prestiżowego konkursu Grand Prix Nova, który odbywa się w Bukareszcie.

Gender - to z pewnością jedno z najczęściej używanych słów. I w pewnym sensie z nim związane są dwa słuchowiska, które zaprezentujemy w sobotni wieczór.

Czy warto studiować za granicą? Jak radzić sobie z pokonywaniem licznych barier i nauką języka?

Kolekcja rzeźb Adama Myjaka składa się na stałą wystawę, którą od czwartku można oglądać w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice. Profesor Adam Myjak będzie gościem 'Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej'.

W programie między innymi relacja z drugiego ćwierćfinałowego meczu play-off o mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych: Azoty Puławy - Górnik Zabrze, zapowiedź niedzielnego meczu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Łęczna - Lech Poznań, o...

Łukasz Ronduda, znawca sztuk wizualnych i filmu, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej, inicjator Nagrody Filmowej i współautor nagrodzonego na ostatnim Berlinale filmu 'Performer' gościł w Galerii Labirynt Lublinie. Dlaczego artyści sztuk wizualnych coraz...

 

8/9°C

Wiadomości lokalne

Kandydaci na prezydenta z wizytą na Lubelszczyźnie

2015-04-17 07:20 Lubelszczyzna

Dziś ciąg dalszy wizyty Bronisława Komorowskiego na Lubelszczyźnie. Na początku ubiegający się o reelekcję Prezydent odwiedzi Kraśnik. O godzinie 8.30 spotka się pracownikami w Fabryki Łożysk Tocznych. Następnie ‘Bronkobusem’ Prezydent pojedzie do Celejowa, gdzie spotka się z pszczelarzem Tomaszem Syroką.


Odwet gliny bez fikcji

2015-04-16 21:57 Biała Podlaska

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się w Białej Podlaskiej spotkanie z emerytowanym bialskim policjantem Ryszardem Modelewskim. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat napisanej przez niego książki ,,Odwet gliny. W imię sprawiedliwości'.


Brak lekarza i drogie leki. Bialscy chorzy na SM mają poważny problem

2015-04-16 21:11 Biała Podlaska

W Białej Podlaskiej odbyło się dziś wielkanocne spotkanie członków Nadbużańskiego Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.


Polsko-słowacki turniej w Kraśniku

2015-04-16 20:59 Kraśnik

10 drużyn weźmie udział w pierwszym międzynarodowym turnieju piłki ręcznej młodziczek, który od piątku do niedzieli będzie rozgrywany w Kraśniku. Oprócz gospodyń i SPR-u Łukovii z naszego regionu zagrają także młode szczypiornistki MKS-u Lublin. W turnieju wystartują również trzy zespoły ze Słowacji - dwie drużyny wystawia Juventa Michalovce a jedną Bemaco Presov.


Zabrzański zaciąg wzmocni Azoty?

2015-04-16 20:56 Puławy

 Im bliżej zakończenia sezonu superligi piłkarzy ręcznych, tym coraz więcej medialnych rewelacji dotyczących zmian w składach poszczególnych drużyn. Na tej liście w ostatnich dniach bardzo dużo o możliwych roszadach personalnych w Azotach Puławy.


Chopin znów zawitał do Kocka

2015-04-16 20:18 Kock

Fryderyk Chopin zawitał do Kocka. W roku poświęconym kompozytorowi Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo i Muzeum Fryderyka Chopina zorganizowały konkurs o jego życiu i twórczości.


Wolontariat w każdej szkole. Uczniowie też mogą działać na rzecz solidarności globalnej

2015-04-16 17:50 Lubelskie

O Europejskim Roku na Rzecz Rozwoju rozmawiali dziś uczestnicy 15. zjazdu szkolnych klubów europejskich z regionu.


Bezzałogowe maszyny polecą podczas sympozjum

2015-04-16 17:29 Dęblin

O bezpieczeństwie w transporcie rozmawiają uczestnicy Pierwszego Studenckiego Sympozjum Naukowego w Dęblinie. Bierze w nim udział ponad sześćdziesięciu przedstawicieli niemal wszystkich ośrodków akademickich, kształcących przyszłe służby mundurowe.


 

Nie zabrakło pokemonów i grochówki. W Puławach odbyły się Targi Pracy i Edukacji

2015-04-16 13:58 Puławy

Przebierali się za pokemony lub rozdawali grochówkę - między innymi w taki sposób uczniowie puławskich szkół zachęcali młodszych kolegów do wybrania w przyszłości konkretnej placówki. To część edukacyjna jedenastej edycji puławskich Targów Pracy i Edukacji. Z kolei na osoby bezrobotne czekało ponad 170 ofert prezentowanych przez 36 lokalnych pracodawców.


Zamiast telefonu dostał latarkę. Internetowi oszuści działają

2015-04-16 19:24 Powiat zamojski

Miał być markowy telefon, ale w paczce znalazła się latarka. To efekt transakcji, jakiej za pośrednictwem Internetu dokonał 23-letni mieszkaniec gminy Zamość.