Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Już wielość muzycznych rocznic dziś przypadających narzuca konwencję tego wydania audycji. Są to m.in. rocznicy śmierci Ryszarda Riedla (wiadomo) oraz urodziny: wspaniałej wokalistki Kate Bush, wciąż czynnego zawodowo Paula Anki, jednego z...

W niedzielny poranek odwiedzimy Galerię Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu, by razem z Elżbietą Gnyp odkrywać leśmianowskie 'dwa światy'. Od piątku można tu będzie oglądać międzynarodową wystawę V Zamojskiego Leśmianowego Biennale...

W niedzielne popołudnie zapraszam Państwa bardzo serdecznie na kolejne spotkanie z książką w Radiu Lublin. Będziemy mówić m.in. o trudzie pisania biografii, a niełatwy to fach.

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

W ciągu wakacji będą Państwo mogli ponownie posłuchać słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. „Bazarek” - w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

Widowisko artystyczne inspirowane twórczością Isaaca Bashevisa Singera, mobilne archiwum pokazujące dawne żydowskie miasteczko znalazły się w programie festiwalu 'Śladami Singera', który odbywać się będzie w dniach 25.07 - 05.08 w 10 miastach...

31 lipca rozpoczyna się festiwal Stolica Języka Polskiego. Do roztoczańskiego miasteczka przyjedzie wielu twórców, takich jak: Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch oraz Mariusz Szczygieł. Koncert poświęcony poezji Leśmiana zagra Adam Strug z Krystyną...

W sobotę i niedzielę (30-31 lipca) naprzeciw siebie staną rycerze Zorana i bestie Araga! Zobacz niesamowite pokazy rycerskie i kaskaderskie! Dołącz do jednej z drużyn i weź udział w wydarzeniu, które odmieni losy Magicznych Ogrodów!

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

O zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie porozmawiamy w Słonecznym Środku Tygodnia. Ci, którzy wybiorą się w środę 27 lipca na Słoneczny Wrotków, będą mogli także podziwiać modelki w modnych kostiumach kąpielowych i w wakacyjnych fryzurach. Dla...

 

27/29°C

Wiadomości lokalne

Zniszczone drzewa, uszkodzone dachy. Nad województwem znów przeszły burze

2016-07-28 21:47 Powiat biłgorajski

Po południu nad Lubelszczyzną ponownie padało i wiało. W powiecie biłgorajskim strażacy interweniowali kilkanaście razy. Wyjazdy dotyczyły przede wszystkim uszkodzonych drzew - informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.


Lubelskie agroturystyką stoi

2016-07-28 21:17 Lubelszczyzna

 Polacy coraz chętniej spędzają urlop w gospodarstwach agroturystycznych. - Szeroka oferta tego typu wypoczynku czeka także na turystów odwiedzających Lubelszczyznę - przekonuje dyrektor biura Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Dorota Lachowska.


Zaginął Bartosz Mierzyński

2016-07-28 20:16 Niedrzwica Duża

Policja poszukuje zaginionego Bartosza Mierzyńskiego (na zdj.) z Niedrzwicy Dużej. Ostatni raz 39-latek był widziany 18 lipca. Miał zamiar wyjechać w góry, prawdopodobnie w Tatry. Do tej pory mężczyzna nie wrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną.


Trener z licencją. Sztab szkoleniowy Wisły skompletowany

2016-07-28 20:41 Puławy

Trener Robert Złotnik na dwa dni przed meczem inaugurującym rozgrywki otrzymał licencję UEFA PRO, uprawniającą do prowadzenia drużyny w pierwszej lidze.


Stolica Języka Polskiego z literackimi gwiazdami i... definicjami

2016-07-28 20:29 Szczebrzeszyn

Zbliża się druga edycja, odbywającego się w Szczebrzeszynie, festiwalu Stolica Języka Polskiego. Do roztoczańskiego miasteczka przyjedzie wielu twórców, takich jak: Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch oraz Mariusz Szczygieł.   


Bursztynowe węże nie pomogły. Kolejny przemyt w rękach celników

2016-07-28 17:24 Granice

8 kilogramów bursztynu wartego 24 tysiące złotych zatrzymali celnicy na polsko-ukraińskim przejściu w Zosinie. Jantar usiłowało wwieźć do Polski trzech obywateli Ukrainy.  


Dęblin: Świetlice wydawały za dużo? Burmistrz Dęblina rozważa zgłoszenie do prokuratury

2016-07-27 20:21 Dęblin

Wątpliwości, dotyczące finansowania świetlic środowiskowych w Dęblinie, mają władze miasta. Chodzi o lata 2013-2014. Zaniepokojenie budzą duże kwoty wydawane na ten cel oraz ilość i rodzaj kupowanej żywności. 


Wojewoda: „To skandal”. Ekolodzy protestują, brzeg Wisły wciąż niezabezpieczony

2016-07-28 16:20 Stężyca

Co rok to bliżej i to nawet o kilka metrów. Tak Wisła w okolicach Stężycy zmienia bieg, zabierając ze sobą fragmenty brzegu. Kilka lat temu rozpoczęto budowę zabezpieczeń, które miały temu zapobiec.


Z Raciborza do Chełma. Rowerzyści promują trzeźwość

2016-07-28 17:27 Chełm

Ponad dwudziestu uczestników osiemnastego Raciborskiego Rajdu Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski imienia Jana Pawła II przyjechało do Chełma. Rowerzyści, jadąc dookoła Polski, promują trzeźwy styl życia.   


Mostostal Puławy dziesiąty w prologu Dookoła Mazowsza

2016-07-28 14:44 Puławy

Zwycięstwem Adriana Banaszka zakończył się prolog 59. Kolarskiego Wyścigu Dookoła Mazowsza. Na liczącej 2,5 km trasie zawodnik grupy Verva Active Jet o 2 sekundy wyprzedził swojego partnera z drużyny Kamila Gradka i o 3 sekundy jadącego dla reprezentacji Niemiec Maximiliana Beyera.