Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W programie pojawi się znana poetka Eda Ostrowska (na zdj.), która opowie o swojej najnowszej książce 'Edessy'. Ponadto relacja z promocji dzieł wszystkich Prusa i albumu o freskach zamkowej kaplicy.

Zaparkujesz na kopercie bez uprawnień - odholują Ci samochód. Pierwszego lipca weszły w życie nowe przepisy, zaostrzające kary za stawanie na miejscach dla niepełnosprawnych. Oprócz 500 złotowego mandatu i 5 punktów karnych grozić nam będzie...

Gościem programu będzie wiceprezydent Lublina, Monika Lipińska (na zdj.), która opowie o Lubelskiej Karcie Seniora. Meteorologa zapytamy o przewidywaną prognozę długoterminową oraz zaproponujemy dużo dobrej, letniej muzyki.

W 'Historii bez patyny', w związku z przypadającą na początku lipca 35. rocznicą wybuchu strajków na Lubelszczyźnie w 1980 roku, przypomnimy reportaż Mariusza Kamińskiego pt.'Lubelski Lipiec '80''.

 'Wielcy artyści, sprytni skandaliści' - pod takim hasłem odbyła się w Teatrze Starym w Lublinie kolejna 'Bitwa o kulturę'. Gośćmi Grażyny Lutosławskiej byli krytyk, kurator i publicysta Stach Szabłowski i dyrektor Galerii Labirynt Waldemar...

W audycji 'Pomagam' zaprezentujemy działania Fundacji Onkologii Lubelskiej 'Razem'. Jej głównym celem jest pomoc Pacjentom zmagających się z chorobą nowotworową oraz wsparcie działalności Centrum. Fundacja wspiera rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi...

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

Wakacyjne występy rockmanów z 'wczoraj' i 'dziś', a więc stare i nowe nagrania koncertowe... (m.in. Woodstock sprzed lat i dzisiejsze festiwale pod tą nazwą).

W programie przeniesiemy się między innymi do północnej części naszego regionu do wsi w gminie Tuczna, gdzie trwają przygotowania to odtworzenia nieistniejącego już kopca Józefa Piłsudskiego.

Wiadomości lokalne

Uwaga! Barszcz Sosnowskiego rozpanoszył się na Zamojszczyźnie

2015-07-04 10:08 Zamojszczyzna

Zamojski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa ostrzega przed barszczem Sosnowskiego.


Wakacyjna Inwazja Rowerzystów w Puławach

2015-07-04 10:06 Lubelskie

Lubelscy i puławscy pasjonaci jazdy na rowerze spotkali się, by wspólnie przemierzać trasy regionu. Pod wodzą naszego redakcyjnego kolegi Piotra Wróblewskiego do Puław przyjechało ponad dwudziestu rowerzystów.


Wypadkowy bilans doby w regionie. Jedna osoba nie żyje

2015-07-04 09:13 Lubelskie

Cztery wypadki, jedna osoba nie żyje, trzy osoby ranne - to drogowy bilans ostatniej doby w Lubelskiem. Ofiara śmiertelna to pieszy, który zginął w wypadku w Hrubieszowie.


Dni Wąwolnicy, Festiwal Muzyki Pogranicza i Festiwal Smaków. Weekendowe atrakcje w regionie

2015-07-04 09:25 Lubelskie

Dni Wąwolnicy, Lubelska Noc Kabaretowa, V Festiwal Muzyki Pogranicza - Sounds of Borderland, Festiwal Zasmakuj w Kazimierzu, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niewielkich… czyli weekendowe atrakcje w regionie.


Zderzenie czterech samochodów w Trębaczowie. Wahadło na trasie Lublin – Łęczna

2015-07-03 20:00 Lubelskie

Utrudnienia w ruchu po wypadku w Trębaczowie na drodze krajowej nr 82 Lublin - Łęczna. Zderzyły się tu cztery samochody osobowe.


Puławy: 3-miesięczny areszt dla podejrzanego o zabójstwo 26-latki

2015-07-03 17:33 Puławy

Sąd w Puławach zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 28-letniego mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo obywatelki Bułgarii.


Co dalej z bialskim stadionem?

2015-07-03 21:51 Biała Podlaska

Ważą się losy stadionu miejskiego w centrum Białej Podlaskiej. Zdewastowany obiekt od lat straszy swoim wyglądem.


Pierwszy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego oddany do użytku

2015-07-03 17:19 Lubelskie

W Zwierzyńcu został zaprezentowany i symbolicznie oddany do użytku, pierwszy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w województwie lubelskim.


Jezioro Firlej: Ośrodek Caritas znów będzie tętnił życiem

2015-07-03 16:39 Jezioro Firlej

Ostatnie porządki i przygotowania zakończone. Już od jutra ośrodek Caritas nad jeziorem Firlej przez całe wakacje tętnił będzie życiem.


Punkt paszportowy w Kraśniku już otwarty

2015-07-03 16:21 Kraśnik

W Kraśniku otwarto dziś punkt paszportowy. Jest to drugi po Puławach punkt, nie będący w mieście, które dawniej było stolicą województwa, czyli Chełmie, Białej Podlaskiej czy Zamościu.