Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Lublin.

Pieniądze są powodem kłótni i coraz częściej także rozwodów w Polsce - takie badania przedstawia Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Wynika z nich, że podejście do zarządzania pieniędzmi ma duże znaczenie dla trwałości związku.

'Genesis' słynna, monumentalna wystawa brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado już w tym tygodniu zawita do Lublina. To kolekcja fotografii krajobrazów i przyrody, jak również społeczności ludzkich nadal żyjących w oparciu o dawne tradycje swoich...

Projekt Bab@ - trwa zbiórka pieniędzy na organizację Forum Kobiet Aktywnych. Tradycyjnie na początku lipca na Lubelszczyźnie (tym razem w Urszulinie) odbędzie się święto kobiet aktywnych z terenów wiejskich. Forum promuje postawy kobiet kreatywnych,...

Z przedstawicielami Lubelskiej Sceny Dirtu Filipem Sobkowiakiem i Gabrielem Sobkowiakiem rozmawiamy we wtorkowej 'Akademii aktywnych' po godzinie 15.45 - o ewolucjach, jakie można wykonywać na rowerach na wysokości kilku metrów nad ziemią.

Reportaż Moniki Hemperek pt.: 'Dla Sorki' opowiada o spontanicznej akcji pomocy chorej nauczycielce, która pilnie potrzebuje szpiku kostnego.

Wczoraj rozpoczął się Międzynarodowy Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy. W naszym kraju ogólnopolska kampania realizowana jest po raz siódmy.

W 'Halo Kultura' opowiemy o tym, jak Lublin będzie prezentował swoją ofertę kulturalną we Wrocławiu w ramach obchodów roku Europejskiej Stolicy Kultury. W naszym studiu będziemy gościć Cezarego Hunkiewicza, który opowie o nowym miejscu na...

 Bilety do zdobycia wyłącznie na antenie Radia Lublin!

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. W dniach 26-31 lipca do Krakowa przybędą tysiące młodych pielgrzymów z całego świata, by spotkać się z papieżem Franciszkiem. Wcześniej pielgrzymi odwiedzą lubelskie parafie. Na antenie Radia Lublin i TVP 3...

 

23/24°C

Wiadomości lokalne

 

Pszczelarze świętują. Mają powody do zadowolenia

2016-05-22 15:00 Gmina Modliborzyce

W Wierzchowiskach Pierwszych w gminie Modliborzyce świętują pszczelarze. Odbywa się tam III Regionalny Zjazd Pszczelarzy. To okazja do podsumowań i zabawy.


Hrubieszów: Zaczipuj psa za darmo

2016-05-22 13:19 Hrubieszów

W Hrubieszowie można za darmo zaczipować swojego psa. Choć akcja trwa od 5 lat, do tej pory wykonano zaledwie 70 zabiegów - podaje Informacyjna Agencja Samorządowa.


Nowogród: Utrudnienia po zderzeniu dwóch aut

2016-05-22 11:00 Lubelskie

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 w miejscowości Nowogród. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. 


25 lat Caritas Diecezji Siedleckiej

2016-05-22 10:17 Lubelszczyzna

Caritas Diecezji Siedleckiej świętuje 25-lecie swojej działalności. Organizacja utworzona została na terenie Mazowsza i Lubelszczyzny.


 

Motocykliści opanowali Lubartów

2016-05-21 18:07 Lubartów

Blisko sześćset motocykli, motorowerów, skuterów, trójkołowców i quadów bierze udział w IX Kapucyńskim Pikniku Motocyklowym w Lubartowie.


Biała Podlaska: Wolontariusze w służbie Światowych Dni Młodzieży

2016-05-21 20:02 Biała Podlaska

Ponad 300 wolontariuszy z Białej Podlaskiej zaangażowało się w organizację Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze promują wydarzenie przygotowując układy taneczne, które prezentują w różnych miejscach miasta.


Impreza w słusznej sprawie. Święto Grilla w Krężnicy Jarej

2016-05-21 19:18 Lubelskie

W Krężnicy Jarej trwa Święto Grilla. Impreza połączona jest ze zbiórką datków na hospicjum dla dzieci imienia Małego Księcia.


I Dzień Prymasowski. W Zamościu upamiętniają ks. Stefana Wyszyńskiego

2016-05-21 18:13 Zamość

I Dzień Prymasowski poświęcony pamięci ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbywa się w Zamościu.


Rodzina Rodzinie w Białej Podlaskiej

2016-05-21 18:21 Biała Podlaska

Dużym zainteresowaniem cieszy się piknik pod hasłem Rodzina Rodzinie, jakie odbywa się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej.


Czytanie w centrum miasta. Dzień Książki Dziecięcej w Białej Podlaskiej

2016-05-21 16:49 Biała Podlaska

Dni Książki Dziecięcej trwają w Białej Podlaskiej. Dziś w centrum miasta bibliotekarze czytali dzieciom opowiadania autorstwa Elizy Piotrowskiej.