Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Dotychczasowy prezes Andrzej Szwabe (na zdjęciu) i jednoosobowy Zarząd Polskiego Radia Lublin w nowej kadencji. Rada Nadzorcza naszej rozgłośni zakończyła trzeci etap konkursu na stanowisko prezesa.

Komisja preselekcyjna złożona z przedstawicieli Polskiego Radia zakwalifikowała do tego prestiżowego konkursu wyreżyserowane przez Marię Brzezińską słuchowisko pt. 'Świat nie jest dobry na serce'.

Dzisiaj zawartość audycji podporządkowana została w głównej mierze kalendarzowi. W 18. rocznicę tragicznej śmierci Jeffa Buckleya przypomnimy jego najciekawsze nagrania. Ponadto między innymi sięgniemy po płyty tych, którzy dzisiaj obchodzą...

Tym razem „Piątek na czasie” będzie miał dwie twarze. Na początek ciemna strona mocy – z chłopakami z Highlow i Hoax Of Upsala będziemy zapraszać na sobotnie Thrashenalia, więc będzie bardzo głośno. Natomiast po 22.00 konkretna dawka muzyki,...

W programie między innymi odwiedzimy Zespół Ludowy „Ostrowianki' w gminie Ostrówek, którego członkowie nie tylko śpiewają, ale także tworzą palmy i rękodzieło artystyczne.

W programie między innymi poznamy zwyczaje lelka, niewielkiego ptaka leśnego o nocnym trybie życia i kamuflującym upierzeniu.

Dziś Dzień Dziecka w Jaśku!!!

Zespół 'Jarzębina' z Kocudzy (gm. Dzwola) zawsze był wierny najstarszym ludowym tradycjom, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Od momentu powstanie w 1990 r. zdobywał laury na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu....

'Wernisaże literackie Akcentu'

Wiadomości lokalne

Pomóż innym - oddaj krew!

2015-05-28 09:26 Zamość

Ichoriada - czyli zbiórka krwi, odbywa się w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Zamościu.


Trwa szacowanie strat po ulewnych deszczach. Najbardziej poszkodowani dostaną zasiłki

2015-05-28 07:38 Lubelskie

Strażacy zakończyli działania, ale usuwanie wszystkich skutków ulewy jeszcze potrwa.


Skutnik nadal trenerem Azotów

2015-05-27 21:26 Puławy

Ryszard Skutnik (na zdjęciu) poprowadzi zespół piłkarzy ręcznych Azotów Puławy w przyszłym sezonie. Twórca największego sukcesu puławian w rozgrywkach ekstraklasy - porozumiał się z szefami klubu w sprawie nowego kontraktu i jutro w południe podpisze umowę.


'Złoty' Gadzała w Jesolo

2015-05-27 21:22 Lubelskie

Jakub Gadzała zdobył złoty medal w walkach juniorów w wadze powyżej 75 kg w rozpoczętych we włoskim Jesolo mistrzostwach świata w taekwondo ITF. Zawodnik Lewartu Lubartów ma dorobku także brązowy krążek w technikach specjalnych.


Bezpieczeństwo na wsi oczami dzieci

2015-05-27 21:08 Lubelszczyzna

Wojewódzki finał Konkursu Plastycznego dla Dzieci 'Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki' odbył się dziś w Lublinie. Na konkurs wpłynęło blisko 5 tysięcy prac od uczniów ze szkół wiejskich z województwa lubelskiego.


   

Kolejne zatrzymania członków 'papierosowego' gangu

2015-05-27 14:14 Zamojszczyzna

Pięciu mieszkańców Zamościa zatrzymanych w związku z przemytem papierosów na dużą skalę. To efekt śledztwa Prokuratury Okręgowej w Zamościu w sprawie grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem papierosami.


Krasnystaw: Seryjni włamywcze zatrzymani

2015-05-27 18:26 Krasnystaw

Policja zatrzymała włamywaczy, którzy grasowali na terenie powiatu krasnostawskiego. Złodzieje wpadli, bo w ich samochodzie znaleziono skradzione przedmioty.


Młodzi z Lubelszczyzny zasiądą w Sejmie

2015-05-27 18:09 Lubelszczyzna

28 młodych parlamentarzystów z województwa lubelskiego odebrało w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie specjalne certyfikaty.


Mężczyzna zginął w pożarze domu

2015-05-27 17:48 Powiat radzyński

Tragiczny pożar w miejscowości Brzeziny w gminie Komarówka Podlaska. W pożarze domu jednorodzinnego zginął mężczyzna - prawdopodobnie właściciel posesji.


Ryki: Współpraca polskich i ukraińskich przedsiębiorców

2015-05-27 17:24 Ryki

Powiat rycki i rejon kowelski na Ukrainie będą współpracowały. Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele samorządów podczas konferencji w Niwie Babickiej.