Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Gdyby miały czarodziejską różdżkę, wyczarowałyby dla swojej mamy wszystko. Wystarczy jednak chwila rozmowy, żeby okazało się, że sami mogą zrobić wszystko, żeby mama była szczęśliwa. Portret matki i jej marzenia spróbujemy narysować z...

Po godzinie 19.00 w Boże Ciało Radio Lublin transmituje z placu Katedralnego w Lublinie XIV Koncert Chwały zatytułowany 'Miłosierni jak Ojciec'.

Przekrój obrazów naszych rodzicielek zawartych w słowach piosenek o bardzo różnej estetyce - od utworów popularnych, poprzez ballady, rock, jazz i blues, aż do muzyki poważnej.

Kilka kilometrów od głównej szosy na końcu wsi Zofianka w małym drewnianym domu pani Małgorzata Rogala wychowuje samotnie pięciu synów, w tym 2 ciężko niepełnosprawnych i 1 chorego.

Gośćmi programu będą organizatorzy Dni Animacji Kultury w ACK UMCS Chatka Żaka, którzy opowiedzą o tym, co kryje się pod hasłem przewodnim wydarzenia, czyli „Kultura nie ma tematu?” 

 Bilety do zdobycia wyłącznie na antenie Radia Lublin!

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. W dniach 26-31 lipca do Krakowa przybędą tysiące młodych pielgrzymów z całego świata, by spotkać się z papieżem Franciszkiem. Wcześniej pielgrzymi odwiedzą lubelskie parafie. Na antenie Radia Lublin i TVP 3...

 

„Panie ze dworu” to reportaż o tym, jak „Dom Nasutów” daje szansę zatrudnienia i integracji mieszkańców. W programie będziemy mówić o tym czym zajmuje się ekonomia społeczna.

 

22/23°C

Wiadomości lokalne

Zmiany w tegorocznych egzaminach maturalnych

2015-03-20 14:59 Kraj/ Lubelszczyzna

Zmiany na maturze z języka obcego - to główny temat spotkania w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Największa inwestycja drogowa powiatu ma być gotowa do końca czerwca

2015-03-17 18:48 Powiat lubelski

Budowa nowej drogi jest na razie zmorą kierowców, ale już za trzy miesiące trasa ma być gotowa. Mowa o drodze z Lublina przez Jakubowice Konińskie do Majdanu Krasienińskiego.


'Biznes a media' po raz III w Łęcznej

2015-01-30 07:27 Łęczna

O wzajemnych relacjach przedsiębiorców i dziennikarzy rozmawiali w Łęcznej uczestnicy III dorocznej Konferencji „Biznes a media  Klastry, Stowarzyszenia, Globalizacja”.


Biała Podlaska: Kaplica w XVI-wiecznym kościele jak nowa

2014-12-30 16:57 Biała Podlaska

W zabytkowym, XVI - wiecznym kościele pod wezwaniem św. Anny w Białej Podlaskiej można już podziwiać odrestaurowaną kaplicę różańcową. Prace remontowe obiektu trwały ponad pół roku.


Konopie wśród pomidorów

2014-09-13 12:11 Gmina Kamionka

Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Lubartowa. Plantacja była zlokalizowana na terenie jednej z posesji w Rudce Gołębskiej w gminie Kamionka. 34 krzaki rosły na grządkach między pomidorami.


Szlak Jana III Sobieskiego zacieśni polsko-ukraińską współpracę

2014-07-31 12:33 Urszulin

Konferencja naukowa inaugurująca polsko-ukraiński projekt „Król jest tylko jeden. Szlak Jana III Sobieskiego jako transgraniczny produkt turystyczny”- odbędzie się dzisiaj w Urszulinie.


Dziś Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

2014-04-28 12:41 Puławy

Państwowa Inspekcja Pracy zbadała prawie 2 tysiące wypadków przy pracy, do których doszło w ubiegłym roku. Zostało w nich poszkodowanych ponad 2300 osób, z tego 315 poniosło śmierć, a 735 doznało ciężkich obrażeń ciała. Z danych wynika, że najczęściej wypadkom ulegają osoby o krótkim stażu pracy w danej firmie.


Na Zamojszczyźnie w święta przyjmują tylko szpitale

2014-04-20 12:36 Zamojszczyzna

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu, szpital w Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie i Biłgoraju świadczą pomoc medyczną w czasie świątecznym. Oprócz kilku lekarzy i pielęgniarek szpitale gwarantują też pomoc dyżurnego lekarza pediatry.


Trzy kilogramy marihuany przechwycone. Policja zatrzymała 50-letniego kuriera

2014-02-19 10:27 Lubelskie

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Lublina przechwycili trzy kilogramy marihuany. Zatrzymali kuriera. To 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzany trafił już do lubelskiego aresztu.


Puławy: Azoty razem z KGHM

2014-01-10 19:29 Puławy

Kolejne wieloletnie umowy o współpracy podpisała dziś Grupa Azoty Puławy. Wspólnie z KGHM Polska Miedź będzie prowadzić poszukiwania, rozpoznanie złóż i wydobycie soli potasowych, surowców fosforowych, soli kamiennej i metali nieżelaznych. Efektem finalnym ma być powołanie przez obie firmy spółki celowej, od której będą one kupować wydobyte surowce.


Strona 1385 / 1385