Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Dary zebrane podczas wczorajszej Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów w ramach radiowej XXIII Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę' - trafiły do magazynu. Ubrania, zabawki, wózki, książki i żywność - wszystko jest teraz...

KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NA ZAPROSZENIE RADIA LUBLIN!

'Bitwa o kulturę' rozegrała się w Teatrze Starym pod hasłem 'Po śladach i własną drogą'. Gościem Łukasza Drewniaka była Agata Duda-Gracz.

Dzisiaj w nagraniach koncertowych, które w znakomity sposób weryfikują umiejętności muzyków usłyszymy wykonawców z różnych „szufladek” . Między innymi pojawią się : Paradise Lost (na zdj.), Popa Chubby, Pete Hook, John Illsley i No-Man.

 

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 9.15 (powtórka o 17.30), w pięćdziesiątym czwartym odcinku słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. 'Bazarek': o kruszonce w prezencie, szufladach w przyszłości i jeszcze o tym, o czym Helena mówi głośno, a Wiesława...

Jedna trzecia Polaków uważa bicie dziecka za jedną z metod wychowawczą. Ruszyła kampania przygotowana przez Rzecznika Praw Dziecka 'Bicie - czas z tym skończyć'. Dlaczego społeczna akceptacja dla kar cielesnych spada tylko nieznacznie?

Niebieska Wróżka w ramach przygotowań do 'Mikołaja' - czyli odwiedzi nas Justyna Domaszewska z Kabaretowej Chatki, aby zaprosić Państwa na występ ośmiu najlepszych polskich kabareciarz-solistów, bo już czas na stand-up w Lublinie.

'Rozmowy przed lustrem' to projekt wymyślony przez lubelską projektantkę Jolę Szalę. Jak polubić siebie? Dlaczego ubiór czy dobra fryzura pozwalają nabrać pewności siebie?

Charakterystyczna wokaliza w piosence 'Pomóż sobie przetrwać zimę' to zasługa Tomasza Korpantego. Po godzinie 13:00 rozmawiamy z wokalistą o jego udziale w nagraniu wykonanym przez lubelskich artystów dla akcji 'Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę'.

Wiadomości lokalne

Największa inwestycja drogowa powiatu ma być gotowa do końca czerwca

2015-03-17 18:48 Powiat lubelski

Budowa nowej drogi jest na razie zmorą kierowców, ale już za trzy miesiące trasa ma być gotowa. Mowa o drodze z Lublina przez Jakubowice Konińskie do Majdanu Krasienińskiego.


'Biznes a media' po raz III w Łęcznej

2015-01-30 07:27 Łęczna

O wzajemnych relacjach przedsiębiorców i dziennikarzy rozmawiali w Łęcznej uczestnicy III dorocznej Konferencji „Biznes a media  Klastry, Stowarzyszenia, Globalizacja”.


Biała Podlaska: Kaplica w XVI-wiecznym kościele jak nowa

2014-12-30 16:57 Biała Podlaska

W zabytkowym, XVI - wiecznym kościele pod wezwaniem św. Anny w Białej Podlaskiej można już podziwiać odrestaurowaną kaplicę różańcową. Prace remontowe obiektu trwały ponad pół roku.


Konopie wśród pomidorów

2014-09-13 12:11 Gmina Kamionka

Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Lubartowa. Plantacja była zlokalizowana na terenie jednej z posesji w Rudce Gołębskiej w gminie Kamionka. 34 krzaki rosły na grządkach między pomidorami.


Szlak Jana III Sobieskiego zacieśni polsko-ukraińską współpracę

2014-07-31 12:33 Urszulin

Konferencja naukowa inaugurująca polsko-ukraiński projekt „Król jest tylko jeden. Szlak Jana III Sobieskiego jako transgraniczny produkt turystyczny”- odbędzie się dzisiaj w Urszulinie.


Dziś Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

2014-04-28 12:41 Puławy

Państwowa Inspekcja Pracy zbadała prawie 2 tysiące wypadków przy pracy, do których doszło w ubiegłym roku. Zostało w nich poszkodowanych ponad 2300 osób, z tego 315 poniosło śmierć, a 735 doznało ciężkich obrażeń ciała. Z danych wynika, że najczęściej wypadkom ulegają osoby o krótkim stażu pracy w danej firmie.


Na Zamojszczyźnie w święta przyjmują tylko szpitale

2014-04-20 12:36 Zamojszczyzna

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu, szpital w Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie i Biłgoraju świadczą pomoc medyczną w czasie świątecznym. Oprócz kilku lekarzy i pielęgniarek szpitale gwarantują też pomoc dyżurnego lekarza pediatry.


Trzy kilogramy marihuany przechwycone. Policja zatrzymała 50-letniego kuriera

2014-02-19 10:27 Lubelskie

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Lublina przechwycili trzy kilogramy marihuany. Zatrzymali kuriera. To 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzany trafił już do lubelskiego aresztu.


Puławy: Azoty razem z KGHM

2014-01-10 19:29 Puławy

Kolejne wieloletnie umowy o współpracy podpisała dziś Grupa Azoty Puławy. Wspólnie z KGHM Polska Miedź będzie prowadzić poszukiwania, rozpoznanie złóż i wydobycie soli potasowych, surowców fosforowych, soli kamiennej i metali nieżelaznych. Efektem finalnym ma być powołanie przez obie firmy spółki celowej, od której będą one kupować wydobyte surowce.


Strona 1109 / 1109