Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

26 stycznia 2016 roku zmarła Dorota Gonet, nasza radiowa koleżanka. Dorota z wykształcenia była muzykologiem, z zamiłowania - radiowcem.

Zaplanowany na 31 stycznia koncert „Przyjaciele dla Doroty” został odwołany.

Dziennikarze Redakcji Reportażu Radia Lublin ponownie docenieni. W 23. edycji konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich nagrodzono Mariusza Kamińskiego, Małgorzatę Sawicką i Agnieszkę Czyżewską-Jacquemet.

Jak zwykle piosenki nie z pierwszej ręki, a wśród wykonawców tym razem m.in. interpretujące muzykę poważną zespoły Ekseption i Czterech, a także lider drugiego z nich - M. Bliziński wraz E. Bem z właśnie wydanego przez Polskie Radio...

Gościem najbliższego 'Piątku na czasie' będzie autor jednej z najciekawszych hiphopowych produkcji ostatnich miesięcy - Emes Milligan. Ponadto sprawdzimy, jakie imprezy muzyczne szykują się w najbliższym czasie w naszej okolicy.

W naszym „Jaśku” porozmawiamy o karnawale i propozycjach ciekawych zabaw karnawałowych, strojach wykonanych samodzielnie. Posłuchamy także muzyki miłej dla ucha.

Archiwum Radia Lublin to prawdziwy audialny skarbiec z historiami ludzi i miejsc. W naszym nowym cyklu postanowiliśmy przypomnieć Państwu najstarsze perły lubelskiego reportażu i sprawdzić, jaki był ciąg dalszy opowieści zarejestrowanych na taśmach...

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska na podstawie sztuki Michała Bałuckiego 'Ciepła wdówka'

 

Z wizytą na stanowisku bobrowym na terenie Leśnictwa Brzozowica w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski. Jak bobry przyjęły Radio Lublin w swoim gościnnym żeremiu - opowiemy w sobotę, tuż po szóstej rano w audycji 'Leśne wędrowanie'.

Wiadomości lokalne

Szlak Jana III Sobieskiego zacieśni polsko-ukraińską współpracę

2014-07-31 12:33 Urszulin

Konferencja naukowa inaugurująca polsko-ukraiński projekt „Król jest tylko jeden. Szlak Jana III Sobieskiego jako transgraniczny produkt turystyczny”- odbędzie się dzisiaj w Urszulinie.


Dziś Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

2014-04-28 12:41 Puławy

Państwowa Inspekcja Pracy zbadała prawie 2 tysiące wypadków przy pracy, do których doszło w ubiegłym roku. Zostało w nich poszkodowanych ponad 2300 osób, z tego 315 poniosło śmierć, a 735 doznało ciężkich obrażeń ciała. Z danych wynika, że najczęściej wypadkom ulegają osoby o krótkim stażu pracy w danej firmie.


Na Zamojszczyźnie w święta przyjmują tylko szpitale

2014-04-20 12:36 Zamojszczyzna

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu, szpital w Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie i Biłgoraju świadczą pomoc medyczną w czasie świątecznym. Oprócz kilku lekarzy i pielęgniarek szpitale gwarantują też pomoc dyżurnego lekarza pediatry.


Trzy kilogramy marihuany przechwycone. Policja zatrzymała 50-letniego kuriera

2014-02-19 10:27 Lubelskie

Policjanci Centralnego Biura Śledczego z Lublina przechwycili trzy kilogramy marihuany. Zatrzymali kuriera. To 50-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzany trafił już do lubelskiego aresztu.


Puławy: Azoty razem z KGHM

2014-01-10 19:29 Puławy

Kolejne wieloletnie umowy o współpracy podpisała dziś Grupa Azoty Puławy. Wspólnie z KGHM Polska Miedź będzie prowadzić poszukiwania, rozpoznanie złóż i wydobycie soli potasowych, surowców fosforowych, soli kamiennej i metali nieżelaznych. Efektem finalnym ma być powołanie przez obie firmy spółki celowej, od której będą one kupować wydobyte surowce.


Strona 1202 / 1202