Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Crow Black Chicken, Screaming Eagles, a także Warren Haynes (na zdj.) w nagraniach demo, które już w dokończonej formie pojawiły się na jego ostatniej płycie „Ashes and Dust” to tylko niektóre muzyczne propozycje w dzisiejszej audycji.

W 'Halo Kultura' Arkadiusz Kaźmierak zaprosi na Centralny Plan Zabaw, czyli cykl poświęcony kulturze miejskiej organizowany przez Centrum Kultury w Lublinie. W programie także podsumujemy Carnaval Sztukmistrzów i wraz z Rafałem Chwałą zaprosimy na...

W wakacje jesteśmy bardziej narażeni na ukąszenia. Kleszcze, komary czy osy to szczególnie uciążliwi kompani wakacyjnego wypoczynku. Czasem zagrożeniem może byc także żmija. Ważne jest, aby mimo wszystko nie lekceważyć ukąszeń i właściwie...

Jakie atrakcje przewiduje zbliżający się Jarmark Pawłowski? Zdradzi wójt gminy Rejowiec fabryczny Wiesław Korzeniewski.

Młodzi artyści skupieni w akademii obywatelskiej, utworzonej przy Teatrze NN postanowili niekonwencjonalnym projektem uczcić 25-lecie strajków w Lublinie.

Wczesnośredniowieczne grodzisko oraz otaczające je osady i cmentarzyska w Chodliku w gminie Karczmiska będą mogli obejrzeć internauci na ekranach komputerów już za kilka miesięcy.

Dziś m.in.: B.Guy w przeddzień nowej płyty, R.Waters tuż po wznowieniu zremasterowanej wersji albumu 'Amused To Death', ostatni, rozbudowany odcinek serialu o muzycznych inspiracjach twórczości Rolling Stonesów zatytułowanego 'Nawet Kamienie Mają...

W programie między innymi zajrzymy do gminnych bibliotek w gminie Bychawa. Będzie też o wzroście eksportu polskich produktów rolno-spożywczych.

Wiadomości lokalne

 

Wielka Sobota w Cerkwi prawosławnej

2013-05-04 09:27 Kraj/ Lubelszczyzna

Wierni Prawosławni obchodzą dziś Wielką Sobotę - w cerkwi katedralnej przy ulicy Ruskiej w Lublinie święcono pokarmy.


Gry i zabawy dla dzieci podczas Ekopikniku w Uściążu

2013-05-04 14:18 Gmina Kazimierz Dolny

Są gry i zabawy dla dzieci, jest ekologiczne kino oraz kafejka internetowa, której wnętrze tworzą przedmioty z targu staroci – w Uściążu pod Kazimierzem Dolnym trwa Ekopiknik, impreza promująca zdrowy styl życia.


33-latek odpowie za rozbój

2013-05-04 14:14 Hańsk

Wszedł do mieszkania starszej kobiety. Nie chciał wyjść. Obezwładnił właścicielkę, zabrał między innymi pieniądze, wędliny, masło, alkohol, papierosy. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.


W Zbędowicach powstanie sala pamięci pomordowanych mieszkańców

2013-05-04 12:43 Gmina Kazimierz Dolny

W Zbędowicach powstanie sala pamięci pomordowanych mieszkańców tej miejscowości. Władze kazimierskiej gminy chcą upamiętnić wydarzenia z 1942 roku, gdy podczas pacyfikacji Niemcy zamordowali 84 osoby.


Do ustawy o wywozie śmieci podchodzą w sposób elastyczny

2013-05-04 12:40 Kazimierz Dolny

Właściciele kazimierskich hoteli i pensjonatów sami będą podpisywali umowy z firmą odbierającą śmieci - taką decyzję podjęli miejscowi radni na ostatniej sesji.


Dwa śmiertelne wypadki na drogach

2013-05-04 09:12 Lubelszczyzna

Wczoraj w wypadkach na drogach Lubelszczyzny zginęły 2 osoby. Policja apeluje o ostrożność podczas powrotów z majówki.


Bug wciąż powyżej stanów ostrzegawczych

2013-05-04 10:10 Lubelskie

Służby meteo zapowiadają opady, a to spędza sen z powiek mieszkańcom okolic Włodawy. Ich rzeka bowiem od wielu tygodni płynie powyżej stanu alarmowego.


Po nocnych burzach: zalane piwnice, pożar obory

2013-05-04 09:08 Lubelszczyzna

Burze, które przeszły nad województwami - podkarpackim i małopolskim - nocą nie ominęły także Lubelszczyzny. Grzmiało, padało i wiało najwięcej na południu regionu - w powiatach tomaszowskim i biłgorajskim.


 

Patriotycznie i koncertowo. Uroczystości 3 maja w Lublinie i regionie

2013-05-02 21:03 Lubelskie

Najpierw uroczystości z ceremoniałem wojskowym, a potem festyn trzeciomajowy - tak w Lublinie przebiegały uroczystości z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Trwa Turniej Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych

2013-05-03 18:00 Puławy

Trzydziestu pięciu wykonawców występuje na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury podczas finału Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki, Pieśni i Tańców Narodowych.


Strona 1340 / 1584