Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Już wielość muzycznych rocznic dziś przypadających narzuca konwencję tego wydania audycji. Są to m.in. rocznicy śmierci Ryszarda Riedla (wiadomo) oraz urodziny: wspaniałej wokalistki Kate Bush, wciąż czynnego zawodowo Paula Anki, jednego z...

W niedzielny poranek odwiedzimy Galerię Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu, by razem z Elżbietą Gnyp odkrywać leśmianowskie 'dwa światy'. Od piątku można tu będzie oglądać międzynarodową wystawę V Zamojskiego Leśmianowego Biennale...

W niedzielne popołudnie zapraszam Państwa bardzo serdecznie na kolejne spotkanie z książką w Radiu Lublin. Będziemy mówić m.in. o trudzie pisania biografii, a niełatwy to fach.

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

W ciągu wakacji będą Państwo mogli ponownie posłuchać słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. „Bazarek” - w każdą niedzielę o godzinie 9.15.

Widowisko artystyczne inspirowane twórczością Isaaca Bashevisa Singera, mobilne archiwum pokazujące dawne żydowskie miasteczko znalazły się w programie festiwalu 'Śladami Singera', który odbywać się będzie w dniach 25.07 - 05.08 w 10 miastach...

31 lipca rozpoczyna się festiwal Stolica Języka Polskiego. Do roztoczańskiego miasteczka przyjedzie wielu twórców, takich jak: Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch oraz Mariusz Szczygieł. Koncert poświęcony poezji Leśmiana zagra Adam Strug z Krystyną...

W sobotę i niedzielę (30-31 lipca) naprzeciw siebie staną rycerze Zorana i bestie Araga! Zobacz niesamowite pokazy rycerskie i kaskaderskie! Dołącz do jednej z drużyn i weź udział w wydarzeniu, które odmieni losy Magicznych Ogrodów!

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

O zdrowym i atrakcyjnym wyglądzie porozmawiamy w Słonecznym Środku Tygodnia. Ci, którzy wybiorą się w środę 27 lipca na Słoneczny Wrotków, będą mogli także podziwiać modelki w modnych kostiumach kąpielowych i w wakacyjnych fryzurach. Dla...

Wiadomości lokalne

24-latek odpowie za groźby karalne i posiadanie środków odurzających

2014-03-26 13:38 Chełm

Za groźby karalne i zastraszanie kobiety oraz posiadanie w znacznej ilości środków odurzających będzie odpowiadał przed sądem mieszkaniec Chełma.


Prezes Stowarzyszenia Pamięci Polaków Pomordowanych na Wołyniu ma pretensje o wspieranie ukraińskiej rewolucji

2014-03-26 13:22 Zamość

Janina Kalinowska, prezes zamojskiego Stowarzyszenia Pamięci Polaków Pomordowanych na Wołyniu, napisała list otwarty do marszałek Ewy Kopacz.


Biała Podlaska: Sprawcy włamań zatrzymani

2014-03-26 12:12 Biała Podlaska

Bialscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do trzech mieszkań przy ulicy Sapieżyńskiej w Białej Podlaskiej.


Brak dopingu na meczach Wisły Puławy. Czy spotkanie kibiców z komendantem pomoże?

2014-03-26 12:06 Puławy

Na przyczyny braku zorganizowanego dopingu na meczach Wisły Puławy zwraca uwagę miejscowy radny Sławomir Seredyn. Problem został zasygnalizowany na ostatniej sesji Rady Miasta.


Z trzema promilami i zakazem prowadzenia pojazdów jechał samochodem kolegi

2014-03-26 11:19 Opole Lubelskie

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kierującego samochodem BMW pijanego 29-letniego mieszkańca Opola Lubelskiego.


Kraśnik ma trakt operacyjny

2014-03-25 20:02 Kraśnik

Oficjalne otwarto trakt operacyjny w szpitalu w Kraśniku. W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński. Całkowita wartość tego projektu to ponad 6 milionów złotych - podał Starostwo Powiatowe w Kraśniku.


Historyczne matryce w trafiły do Strefy Historii

2014-03-25 21:46 Świdnik

Historyczne matryce do wyrabiania krzyży ‘’Solidarności’’ trafiły do pomieszczeń Strefy Historii w Świdniku.


Wiśnie flambirowane z nutką czekoladową. Kelnerzy walczyli o mistrzostwo Polski

2014-03-25 17:38 Puławy

Osiem czteroosobowych drużyn z całego kraju przyjechało do Puław na mistrzostwa Polski kelnerów. To siódma edycja tej imprezy. Termin nie jest przypadkowy. Dziś przypada bowiem Światowy Dzień Kelnera.


Azoty jadą do Zabrza

2014-03-25 21:27 Puławy

Zaległe spotkanie PGNiG Superligi rozegrają jutro piłkarze ręczni Azotów Puławy. W Zabrzu zmierzą się z tamtejszym Górnikiem. Będzie to pojedynek 3. i czwartej drużyny w tabeli.


Waldemar Paruch: Lubelszczyznę w Brukseli powinni reprezentować nowi ludzie

2014-03-25 18:50 Lubelskie

'Lublin - centrum polityki wschodniej Polski' - to hasło, z jakim w wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje lider listy PiS na Lubelszczyźnie, profesor Waldemar Paruch (na zdj.).


Strona 1340 / 1483