Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. To nowa kategoria w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przeznaczona dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

Od kilkunastu lat jak grzyby po deszczu powstają tematyczne pracownie wokół Białej Podlaskiej. W reportażu 'Esencja smaku' odwiedzimy pracownie, w których można nauczyć się białego śpiewu, gwary, wziąć udział w widowisku obrzędowym. Pracownia...

W pierwszej godzinie programu goście z zespołu Phedora. Konkretów tematów naszego spotkania nie mogę podać, zważywszy na kompletną nieprzewidywalność poczynań członków zespołu…

W programie między innymi porozmawiamy o mijającym terminie na składki KRUS z Patrycja Józefowicz z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie

W programie między innymi powędrujemy po leśnictwie Kołacze we włodawskich lasach. Powiemy o współpracy bobrów i jeleniowatych. Spotkamy się ze strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Sobibór. Będzie także o wabieniu zwierzyny i o tym, gdzie i kiedy...

Rozpoczynamy ferie zimowe. Co prawda nie ma śniegu,ale znamy mnóstwo sposobów na spędzanie wolnego czasu także wtedy, kiedy zima nie dopisuje.

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

Urzędów: Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące budowy elektrowni wiatrowych

Wiadomości    Dodano: 2012-02-28 09:22

W tej sprawie zaplanowano cztery spotkania, które mają charakter otwarty. Udział zapowiedzieli już sołtysi oraz radni. Zaproszono także sołtysa wsi Łęki Dukielskie, gdzie od 2009 roku funkcjonuje farma wiatrowa, składająca się z pięciu turbin.

Na terenie gminy Urzędów, w czterech miejscowościach: Rankowskie, Mikuszewskie, Góry oraz Bęczyn, inwestor planuje wybudować około 25 elektrowni wiatrowych o mocy 3 MW każda. Podczas konsultacji mieszkańcy mają poznać szczegóły tego projektu.
Początek pierwszego spotkania w miejscowości Rankowskie o godz. 17.00

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.