Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W programie powrócimy do ubiegłorocznej płyty 'Extended Circle' Tord Gustavson Quartet, opowiemy o powodzeniu albumu polskiego duetu wokalno-fortepianowego Myrczek/Tomaszewski, przed jutrzejszą światową premierą wspólnego albumu Gov't Mule z Johnem...

Giełda płyt, wydawnictw muzycznych i sprzętu, który służy odsłuchu muzyki, rozpocznie się w Radiu Lublin o godzinie 11:00.

 Z audycji „Przyszłość Ukrainy” w niedzielę 25 stycznia dowiemy się o ostatnich wydarzeniach na wschodzie Ukrainy.

Przed dziesięcioma laty zmarł prof. Władysław Panas (na zdj.), jeden z filarów polonistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i jedna z legend polonistyki lubelskiej. Prof. Władysławowi Panasowi poświęcono sesję 'Intryga interpretacji' i...

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pierwszy koncert z cyklu 'Radiowa Lekcja Muzyki' odbył się 22 stycznia w Studiu Muzycznym Radia Lublin. Na widowni zasiedli uczniowie Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, a wystąpił Szeligowski Brass Band VII pod dyrekcją Krzysztofa...

Prawie 1,5 mln złotych kary nałożył kilka dni temu UOKiK na producenta znanej marki masła za fałszowanie masła tłuszczem roślinnym i wprowadzanie klientów w błąd.

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

 

1/2°C

Stroje ludowe w Białej Podlaskiej • 

Wiadomości    Dodano: 2012-03-04 13:27

W Białej Podlaskiej drugi dzień trwa konferencja poświęcona tematyce strojów ludowych w tradycyjnej i współczesnej kulturze Lubelszczyzny.

Uczestniczą w niej przedstawiciele ponad stu towarzystw regionalnych.
-Chcemy przywrócić właściwe miejsce stroju ludowego w naszej przestrzeni kulturowej - podkreśla profesor Sławomir Partycki prezes Wojewódzkiej Rady Towarzystw Regionalnych Lubelszczyzny… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Głównym organizatorem konferencji jest Koło Bialczan. Konferencja odbywa się w Państwowej Szkole Wyższej.


MaT

Fot. Małgorzata Tymicka/archiwum/Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.