Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przez cały  grudzień Radio Lublin będzie obdarowywało Słuchaczy atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na antenie Radia Lublin od środy (17.12) do wtorku (23.12).

„Komiksowa obława” to tytuł albumu, który będzie miał premierę w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin.

Ile razy w roku jemy ryby? Czy aby nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia? Choć Polska jest czołowym producentem karpia w Unii Europejskiej, z badań wynika że Polacy jedzą niewiele ryb.

O czym mogą myśleć rodzice przed świętami? Co zrobić, by święta były naprawdę magiczne, podpowiemy wraz z Ewą Kuszewską (Fundacja Aktywni Rodzice) i ks. Jarosławem Jęczeniem.

W programie relacja z konferencji, organizowanej przez KUL i ks. prof. A. Maryniarczyka, o różnych aspektach starości. Drugim tematem będą święta niepełnosprawnych - spotkania opłatkowe, formy pomocy i spotkanie z mamą małego Jasia Karwowskiego,...

 

Dziś w 'Hey Joe' nagrania The Rolling Stones i Keitha Richardsa (na zdj.), który dziś świętuje swoje urodziny. Mike Pinera reaktywuje Iron Butterfly, dlatego wypada przypomnieć kilka utworów tego zespołu.

Rozmowa z Iloną Skibińska-Fabrowską(na zdjęciu), dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie...

 

6/7°C

Stroje ludowe w Białej Podlaskiej • 

Wiadomości    Dodano: 2012-03-04 13:27

W Białej Podlaskiej drugi dzień trwa konferencja poświęcona tematyce strojów ludowych w tradycyjnej i współczesnej kulturze Lubelszczyzny.

Uczestniczą w niej przedstawiciele ponad stu towarzystw regionalnych.
-Chcemy przywrócić właściwe miejsce stroju ludowego w naszej przestrzeni kulturowej - podkreśla profesor Sławomir Partycki prezes Wojewódzkiej Rady Towarzystw Regionalnych Lubelszczyzny… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Głównym organizatorem konferencji jest Koło Bialczan. Konferencja odbywa się w Państwowej Szkole Wyższej.


MaT

Fot. Małgorzata Tymicka/archiwum/Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.