Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Spada bezrobocie, a Lubelszczyźnie przybywa milionerów

Wiadomości    Dodano: 2016-07-27 09:53

Mieliśmy najlepszy czerwiec od lat - wynika z danych Głównego Urzędu statystycznego, a wynika z nich konkretnie, że bez pracy pozostaje mniej niż 1 milion 400 tysięcy Polaków. Stopa bezrobocia spadła poniżej poziomu 9% i wynosi obecnie 8,8% i jest to najmniej od lat. – Powinniśmy się cieszyć, bo to że spada bezrobocie świadczy o tym, że nasza gospodarka się rozwija - mówił na antenie Radia Lublin Marek Wagner (na zdj.), prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie.

Fot. DySzcz

Jaki jest powód tego sukcesu? - Myślę, że jest kilka spraw które się na to nakłada - mówi Wagner. Pierwsza to przyrost PKB i wspomniany już rozwój gospodarczy, a kolejny to element środków unijnych z których do tej pory korzystamy, a kolejne już są przygotowywane. Nasi przedsiębiorcy potrafią z tych środków korzystać - rozwijają się, a co za tym idzie - tworzą nowe miejsca pracy... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Jeśli chodzi o Lubelszczyznę - mimo tego, że jest lepiej wiele osób decyduje się ją opuścić. Dlaczego? - Wiadomą rzeczą jest, że jeśli kraj się rozwija, stopa życiowa się podnosi to ludzie szukają lepszych zarobków. W związku z tym, część osób wyjeżdża a część do nas przyjeżdża - stajemy się rynkiem dla krajów wschodnich, gdzie dla nich nasze płace są atrakcyjne…Nadal jesteśmy w strefie B. dlatego młodzi ludzie często zmieniają miejsca zamieszkania, by pracę mieć lepszą - dodał gość porannego programu Radia Lublin.

W 2015 roku na Lubelszczyźnie ponad milion zarobiło 489 osób, a rekordzista ponad 50 milionów złotych. - To dobrze, bo jeśli społeczeństwo się bogaci - przedsiębiorca myśli o kolejnych inwestycjach, a przez to stwarza nowe miejsca pracy - powiedział prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Lublinie.

ToNie / opr. SzyMonWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.