Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Słuchowiska w Radiu Lublin • 

W Radiu    Dodano: 2014-01-07 10:25 | Aktualizacja: 2014-02-08 20:55

Na antenie w każdą sobotę od 20.00 do 21.00.

Już w sobotę – 8 lutego, I część słuchowiska Adolfa Abrahamowicza 'Jego zasady'. Autor żyjący na przełomie XIX i XX wieku napisał wiele jednoaktowych sztuk, najczęściej komedii, z których obok dużych teatrów korzystały tzw. teatrzyki ogródkowe. 'Jego zasady' to historia wydawania panien za mąż, Abrahamowicz naszkicował wyraziste postacie głównych bohaterów, w sztuce dominuje komizm słowny i sytuacyjny. W postaci wcielili się dziennikarze Radia Lublin i aktorzy: Józef Szopiński, Agnieszka Krawiec, Jarosław Zoń, Mirosław Majewski, Tomasz Bielawiec, Magdalena Łyś oraz Przemysław Kurasz. Akustycznie słuchowisko zrealizował Jarosław Gołofit, muzykę skomponował Grzegorz Tylec a wyreżyserowała Małgorzata Żurakowska.

CZĘŚĆ I... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

'Przeciętny gatunek człowieka' to słuchowisko na podstawie sztuki Jacka Getnera. Autor to pisarz, znany naszym słuchaczom chociażby z powieści o Panu Przypadku, scenarzysta i dramaturg. Twórca scenariuszy do sitcomu „Daleko od noszy”, serialu komediowego „Ale się kręci” oraz docucrime „Malanowski i Partnerzy” i dialogów do fabularnych gier komputerowych. 'Przeciętny gatunek człowieka' to opowieść o dążeniu za wszelką cenę do bycia celebrytą i zagubieniu w świecie, w którym wartości stają się zbędne i śmieszne. W rolę Tramwajarza wcielił się Jarosław Zoń, partneruje mu Magdalena Fijałkowska. Słuchowisko wyreżyserowała Małgorzata Żurakowska, a zrealizował akustycznie Jarosław Gołofit. Całość oprawił autorską muzyką Grzegorz Tylec.

CZĘŚĆ I... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

'Zaklinacz słów' to debiutancka powieść lubelskiej pisarki Shirin Kader. Piękna, nawiązująca do kultury Orientu opowieść o miłości, tajemnicy i potędze opowiadania już kilka miesięcy po ukazaniu się zdobyła ogólnopolskie nagrody. W kolejne soboty stycznia prezentujemy cztery części adaptacji 'Zaklinacza słów'. Agata Koss-Dybała, zapraszam.

CZĘŚĆ I... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

CZĘŚĆ II... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

CZĘŚĆ III... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

CZĘŚĆ IV... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanieWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.