Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Praca - jaka bieda, kiedy jej nie ma. Ważna również dlatego, że człowiek chce być potrzebny innym.

W najbliższym programie 'Apetyt na radio' opowiemy o historii i współczesności Tomaszowa Lubelskiego. Audycje na żywo będziemy nadawać z tomaszowskiego parku.

Bycie ze sobą dla wielu oznacza bycie obok siebie. Taki jest właśnie temat słuchowiska 'Samotność nasza powszednia', w którym usłyszą Państwo Kingę Szymanek i Mateusza Nowaka. A bohaterowie kolejnego słuchowiska 'Polaków na stacji benzynowej...

W dzisiejszych „Spojrzeniach” będziemy rozmawiać między innymi o pasjach młodych ludzi, o kończących się wakacjach, o tym, co dzieje się podczas tegorocznego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które od wczoraj trwa w Garbowie.

W tym wydaniu 'Rockowej doliny' sporo muzyki Pink Floyd, ale nie nagraniach oryginalnych, lecz zrealizowanych przez kolegów po fachu. Pojawią się także kompozycje napisane w klimatach 'floydowatych'. Ponadto spora dawka bluesa, blues-rocka, a także rocka...

W programie o lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. Powrócimy także do piątkowego meczu piłkarzy Górnika Łęczna w Gdańsku z Lechią.

 

22/21°C

Sanepid odkrył dziki obóz sportowy

Wiadomości    Dodano: 2013-08-29 17:20 | Aktualizacja: 2013-08-29 16:20

W województwie lubelskim sanepid znów odkrył tzw. 'dzikie kolonie' , czyli miejsca wypoczynku dla dzieci, które nie zostało oficjalnie zarejestrowane.

Tym razem obozu sportowego w ośrodku w Krasnobrodzie nie zgłosił organizator, czyli Lubelska Unia Sportu. To kolejny przypadek w regionie, gdy sanepid odkrył 'dziki' wypoczynek. W lipcu w Biłgoraju i Okunince inspektorzy dkryli niezgłoszone obozy sportowe. Na początku nie zgłoszono obozu w Zwierzyńcu, a przed tygodniem klub sportowy z Warszawy nie zgłosił, że organizuje obóz sportowy w Biłgoraju.
Podczas ubiegłotygodniowych kontroli stwierdzono też jeden przypadek zatrucia dzieci wypoczywających w Kazimierzu Dolnym. Na kolonii przebywała setka dzieci. Sześcioro z objawami zatrucia i gorączką trafiło do szpitala w Puławach. Przyczyną okazał się 'norowirus'. Inspektorzy sanepidu doszukali się też nieprawidłowości na obozie organizowanym w Klubie Harcerskim w Zamościu. W 3 zakładach cateringowych i produkujących posiłki stwierdzono uchybienia sanitarno-higieniczne, ale obyło się bez mandatów.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.