Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Słuchaj Radia Lublin i wygrywaj bilety! Kolejna 'Strefa Dobrej Muzyki' przed nami. Tym razem zagrają Trubadurzy!

Do poniedziałku 5 października 2015 roku do godziny 15.30 Radio Lublin S.A. przyjmuje wnioski w sprawie nieodpłatnych audycji, które komitety wyborcze mają prawo nadawać w okresie od 10 do 23 października 2015, przed wyborami do Sejmu i Senatu RP.

'Nowy Jork - Rytmy, Barwy, Dźwięki”, to wystawa zdjęć Macieja Nowaka, na jaką zaprosi Dariusz Skórczewski, kurator ekspozycji. Wernisaż zaplanowano w czwartkowe popołudnie w Atrium Collegium Norwidianum KUL.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji zapraszam Państwa do wysłuchania dwu opowieści o tym, jak kocha się zwierzęta w Kazimierzu nad Wisłą. Wszak to w tym miasteczku postawiono Pomnik Kundla...

Rozporządzenie dotyczące zdrowej żywności w sklepikach i na szkolnych stołówkach przysparza szkołom wielu problemów. Zwłaszcza zmiana menu na stołówkach sprawia, że zdrowe żywienie zaczyna być utożsamiane przez uczniów z niesmacznym jedzeniem....

W pierwszej części 'Nocy aligatorów' przypomnę jedną z zapomnianych formacji z kręgu muzyki progresywnej, która przed laty tworzyła tło do Genesis, Camel czy Caravan. Pojawi się także sporo informacji o nowych wydawnictwach wykonawców z okolic...

Rozpoczyna się nowy rok akademicki. Co w związku z powrotem kilkudziesięciu tysięcy studentów do Lublina wynika dla miasta i jego mieszkańców? Nad tym między innymi zastanowimy się w kolejnym 'Wiecznym studencie'.

Drodzy cykliści płci obojga, zainteresowań i orientacji rowerowych wszelakich!

 

13/15°C

Sanepid odkrył dziki obóz sportowy

Wiadomości    Dodano: 2013-08-29 17:20 | Aktualizacja: 2013-08-29 16:20

W województwie lubelskim sanepid znów odkrył tzw. 'dzikie kolonie' , czyli miejsca wypoczynku dla dzieci, które nie zostało oficjalnie zarejestrowane.

Tym razem obozu sportowego w ośrodku w Krasnobrodzie nie zgłosił organizator, czyli Lubelska Unia Sportu. To kolejny przypadek w regionie, gdy sanepid odkrył 'dziki' wypoczynek. W lipcu w Biłgoraju i Okunince inspektorzy dkryli niezgłoszone obozy sportowe. Na początku nie zgłoszono obozu w Zwierzyńcu, a przed tygodniem klub sportowy z Warszawy nie zgłosił, że organizuje obóz sportowy w Biłgoraju.
Podczas ubiegłotygodniowych kontroli stwierdzono też jeden przypadek zatrucia dzieci wypoczywających w Kazimierzu Dolnym. Na kolonii przebywała setka dzieci. Sześcioro z objawami zatrucia i gorączką trafiło do szpitala w Puławach. Przyczyną okazał się 'norowirus'. Inspektorzy sanepidu doszukali się też nieprawidłowości na obozie organizowanym w Klubie Harcerskim w Zamościu. W 3 zakładach cateringowych i produkujących posiłki stwierdzono uchybienia sanitarno-higieniczne, ale obyło się bez mandatów.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.