Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przy ulicy Relaksowej 25 w Lublinie powstała kolejna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Od dziś będzie można już tam wypożyczyć książkę. W kraju biblioteki borykają się z kłopotami, są zamykane, tymczasem w Lublinie i bibliotek i...

Pierwszy koncert z cyklu 'Radiowa Lekcja Muzyki' odbył się 22 stycznia w Studiu Muzycznym Radia Lublin. Na widowni zasiedli uczniowie Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, a wystąpił Szeligowski Brass Band VII pod dyrekcją Krzysztofa...

W 'Bez makijażu': Andrzej Koziara zachęci do uprawiania łucznictwa, Izabela Mazurek zaprosi na najciekawsze weekendowe wydarzenia do Gminnego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej, Krzysztof Wrona opowie o tym, jak w domu, w doniczkach...

Znajomość języka angielskiego to jeden z warunków znalezienia dobrej pracy. Ale czy przypadkiem nie warto postawić jeszcze na jakiś inny język? O tym porozmawiam z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, Małgorzatą Sokół.

Jeśli brak słońca mocno daje się we znaki, na naszej szerokości geograficznej pozostaje już tylko muzyka. Z Brazylii, Hiszpanii, Angoli i Portugalii pochodzi niezwykle interesujące połączenie pod jedną nazwą D'Alambre. To nowa grupa, złożona z...

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

 

3/5°C

Sanepid odkrył dziki obóz sportowy

Wiadomości    Dodano: 2013-08-29 17:20 | Aktualizacja: 2013-08-29 16:20

W województwie lubelskim sanepid znów odkrył tzw. 'dzikie kolonie' , czyli miejsca wypoczynku dla dzieci, które nie zostało oficjalnie zarejestrowane.

Tym razem obozu sportowego w ośrodku w Krasnobrodzie nie zgłosił organizator, czyli Lubelska Unia Sportu. To kolejny przypadek w regionie, gdy sanepid odkrył 'dziki' wypoczynek. W lipcu w Biłgoraju i Okunince inspektorzy dkryli niezgłoszone obozy sportowe. Na początku nie zgłoszono obozu w Zwierzyńcu, a przed tygodniem klub sportowy z Warszawy nie zgłosił, że organizuje obóz sportowy w Biłgoraju.
Podczas ubiegłotygodniowych kontroli stwierdzono też jeden przypadek zatrucia dzieci wypoczywających w Kazimierzu Dolnym. Na kolonii przebywała setka dzieci. Sześcioro z objawami zatrucia i gorączką trafiło do szpitala w Puławach. Przyczyną okazał się 'norowirus'. Inspektorzy sanepidu doszukali się też nieprawidłowości na obozie organizowanym w Klubie Harcerskim w Zamościu. W 3 zakładach cateringowych i produkujących posiłki stwierdzono uchybienia sanitarno-higieniczne, ale obyło się bez mandatów.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.