Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Ponad 100 projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Już po raz 9. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartował Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi'.

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Na początek wyprawa do Janowa Lubelskiego: Łukasz Drewniak i Barbara Nazarewicz zaproszą na janowskie 'Gryczaki'. Będzie też coś dla najmłodszych. Opowiemy o nowych warsztatach dla rodziców i małych dzieci, zabawie zapachem i dotykiem, realizowanych...

3 sierpnia w Jastkowie odbędą się uroczystości 100-lecia bitwy legionistów pod tą miejscowości. W tym czasie przypomnimy audycję w cyklu „Historia bez patyny” o lubelskich przyjaciołach marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dzisiaj w dniu 52. urodzin Jamesa Hetfielda (na zdj.) lidera Metalliki przypomnimy najciekawsze rejestracje koncertów tej znakomitej grupy. Ponadto międzynarodowa formacja Blues Pills zaprezentuje swoje utwory w wersjach „live”.

Lubimy podglądać. Stąd wielka popularność tak zwanych reality show i filmów quasi-dokumentalnych. Ale ma ona swoje bardzo złe strony, zwłaszcza dla ludzi młodych. Opowie o nich dr Piotr Kwiatkowski.

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

 

29/30°C

Sanepid odkrył dziki obóz sportowy

Wiadomości    Dodano: 2013-08-29 17:20 | Aktualizacja: 2013-08-29 16:20

W województwie lubelskim sanepid znów odkrył tzw. 'dzikie kolonie' , czyli miejsca wypoczynku dla dzieci, które nie zostało oficjalnie zarejestrowane.

Tym razem obozu sportowego w ośrodku w Krasnobrodzie nie zgłosił organizator, czyli Lubelska Unia Sportu. To kolejny przypadek w regionie, gdy sanepid odkrył 'dziki' wypoczynek. W lipcu w Biłgoraju i Okunince inspektorzy dkryli niezgłoszone obozy sportowe. Na początku nie zgłoszono obozu w Zwierzyńcu, a przed tygodniem klub sportowy z Warszawy nie zgłosił, że organizuje obóz sportowy w Biłgoraju.
Podczas ubiegłotygodniowych kontroli stwierdzono też jeden przypadek zatrucia dzieci wypoczywających w Kazimierzu Dolnym. Na kolonii przebywała setka dzieci. Sześcioro z objawami zatrucia i gorączką trafiło do szpitala w Puławach. Przyczyną okazał się 'norowirus'. Inspektorzy sanepidu doszukali się też nieprawidłowości na obozie organizowanym w Klubie Harcerskim w Zamościu. W 3 zakładach cateringowych i produkujących posiłki stwierdzono uchybienia sanitarno-higieniczne, ale obyło się bez mandatów.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.