Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Ryki: Zakapturzony mężczyzna napada na kobiety • 

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 18:06

W ostatnich tygodniach doszło do kilku kradzieży, których ofiarami były kobiety.

Fot. Łukasz Grabczak / Aleja Spacerowa w Rykach 

- Podobno właśnie w tym miejscu napadł na Panią. Zabrał jej 160 złotych. Byłam zszokowana. Tyle lat tu mieszkam i nigdy czegoś takiego nie było - skarży się mieszkanka Ryk.

- Kiedyś się nawet nie oglądałam, a teraz człowiek się zastanawia i sprawdza, czy ktoś podejrzany za nim nie idzie - dodaje druga.

Złodziej wyrywa kobietom torebki i ucieka. Policja szuka mężczyzny, a mieszkańcy obawiają się o własne bezpieczeństwo.

- Do tych zdarzeń doszło, między innymi w rejonie ulicy Spacerowej, Wyczółkowskiego, a także na terenie osiedla Karola Wojtyły. Kobiety, które padły ofiarą tego złodzieja znajdowały się w ustronnym miejscu w godzinach południowych. Policjanci próbują ustalić personalia sprawcy tych kradzieży - mówi Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mieszkańcy sugerują, że okolice Alei Spacerowej, na której doszło do kradzieży, należy bardziej doświetlić.

- Te latarnie niby świecą, ale pewnie co druga. Drzewa i tak je zasłaniają. Jest ciemno i niebezpiecznie - skarżą się mieszkańcy.

Co zrobić, by nie pozwolić się okraść?

- Ważne jest, żeby trzymać torebkę i dokumenty blisko siebie po wewnętrznej stronie. Pamiętajmy, że swoim wyglądem dajemy wyraz tego kim jesteśmy. Zwróćmy uwagę na swoją mowę ciała. Jeśli jesteśmy pewni siebie, idziemy wyprostowani, to możemy od siebie odstraszyć - mówi psycholog Beata Rudnik.

Policjanci apelują do osób, które widziały złodzieja, by zgłaszały się do najbliższej komendy policji.

ŁuG / opr. PaW

POSŁUCHAJ... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanieWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.