make.pl CMS Sat 26 May 2018, 13:47:34 CET Radio Lublin: Wiadomości http://moje.radio.lublin.pl/ pl Radio Lublin 2018 informacje@radio.lublin.pl 60 <![CDATA[Lublin: Zaginiony 11-latek poszukiwany. Policja apeluje o pomoc]]> http://moje.radio.lublin.pl/lublin-zaginiony-11-latek-poszukiwany-policja-apeluje-o-pomoc.html 2016-09-30 18:23:00 +0200 Dziś przed godziną 10.00 w rejonie ul. Orkana uciekł babci, która prowadziła do przedszkola jego młodsze rodzeństwo. Wsiadł do autobusu nr 57. Do tej pory nie wrócił do domu.

Wszyscy, którzy wiedzą, gdzie przebywa lub mogą udzielić jakichkolwiek informacji proszeni są o kontakt z Komisariatem VII Policji w Lublinie pod nr tel. 81 535-49-20 lub 997.

PaSe

Fot. KWP Lublin

]]>
Wiadomości [RL]
<![CDATA[Zmiany w lubelskiej komunikacji miejskiej]]> http://moje.radio.lublin.pl/zmiany-w-lubelskiej-komunikacji-miejskiej.html 2016-09-30 20:58:00 +0200 Z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę zwiększy się częstotliwość ich kursowania, nocne autobusy będą jeździły co 30 minut. Będą także inne zmiany. Miedzy innymi wybrane kursy linii numer 4 w dzień powszedni zostaną wydłużone do Dysa, a linii numer 74 do przystanku Rudnik kościół lub do Łagiewnik.

Przez cały tydzień w październiku i listopadzie kursować będzie linia numer 38. Pojawi się także nowy przystanek na ulicy Zana o nazwie Brzeskiej II. A autobusy linii 85 będą kończyć trasę na przystanku Węglin 02.

- Taka zmiana ma ułatwić pasażerom przesiadki do innych linii - tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

PaSe

Fot. archiwum

]]>
Wiadomości [RL]
<![CDATA[Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku wyróżniona certyfikatem]]> http://moje.radio.lublin.pl/klinika-hematologii-i-transplantacji-szpiku-wyrozniona-certyfikatem.html 2016-09-30 20:38:00 +0200 - Klinika Hematoonkologii jest pierwszą jednostką medyczną na Lubelszczyźnie, której przyznano to wyróżnienie - mówi konsultantka wojewódzka do spraw pielęgniarstwa onkologicznego Małgorzata Marczuk: - Certyfikat „W trosce o pacjenta” przyznawany jest w zasadzie klinikom hematoonkologii dedykowanym głównie pacjentom z przewlekłą białaczką limfatyczną. Jest to certyfikat, którego celem jest świadczenie wsparcia emocjonalnego oraz informacyjnego pacjentom hematoonkologicznym. To wsparcie ma na celu przede wszystkim przybliżenie pacjentom sposobu radzenia sobie z tym problemem...

Certyfikat został wręczony podczas uroczystości 45-lecia Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

JZon

]]>
Wiadomości [RL]
<![CDATA[8-letni student na Politechnice Lubelskiej]]> http://moje.radio.lublin.pl/8-letni-student-na-politechnice-lubelskiej.html 2016-09-30 20:19:00 +0200 style='text-align: justify;'>- Uzdolniony uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 21 będzie zajmował się mechatroniką - mówi rzeczniczka uczelni Iwona Czajkowska-Deneka... 

Dostanie już niedługo indeks Politechniki Lubelskiej i będzie uczęszczał na zajęcia z naszymi studentami. Do tej pory Kamil kształcił się na Politechnice Lubelskiej w ramach indywidualnego toku studiów. Przychodził raz, dwa razy w tygodniu i miał zajęcia z konkretnym wykładowcą. Natomiast teraz będzie musiał brać aktywny udział w laboratoriach, będzie musiał uczęszczać na wykłady. Zobaczymy jak sobie poradzi. Jest to nowe wyzwanie zarówno dla niego, jak i dla uczelni…

Chłopiec będzie musiał oczywiście pogodzić lekcje w szkole i zajęcia na uczelni. Dlatego na Politechnice będzie pojawiał się 2-3 razy w tygodniu.TSpi (opr. DySzcz)

Fot. www.pollub.pl

]]>
Wiadomości [RL]
<![CDATA[Czy to koniec korków na ulicy Sowińskiego w Lublinie?]]> http://moje.radio.lublin.pl/czy-to-koniec-korkow-na-ulicy-sowinskiego-w-lublinie.html 2016-09-30 20:15:00 +0200 style='text-align: justify;'>Była ona zamknięta od 2014 roku z powodu złego stanu technicznego. Studenci przechodzący z akademików na uczelnię niemal blokowali płynny przejazd ulicą łączącą ważne arterie Lublina, na linii północ-południe.

- Wszystkie osoby, które będą szły od Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w stronę Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka będą mogły korzystać z kładki już w najbliższy poniedziałek. Natomiast zgodnie z terminarzem zawartym w specyfikacji zamówienia w pozostałych częściach kładki dalej będą prowadzone prace remontowe - mówi rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska...

W dalszej części prac remontowych zostanie zainstalowana między innymi winda dla osób niepełnosprawnych.

TN / opr. PaW

Fot. archiwum 

]]>
Wiadomości [RL]