Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Roztocze będzie rezerwatem UNESCO? • 

Wiadomości    Dodano: 2014-05-12 17:21

Jeszcze w tym roku zostanie przygotowany i złożony wniosek do UNESCO o utworzenie Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Roztocze w ramach programu 'Człowiek i Biosfera'. Opracowaniem dokumentacji zajmuje się, na polecenie ministra środowiska, Roztoczański Park Narodowy.

- Rezerwat jest szansą na promocję, popularyzację i rozwój współpracy transgranicznej - uważa zastępca dyrektora RPN, Tadeusz Grabowski... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Jak wynika z wypowiedzi burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego, tylko wspólne działania mogą zagwarantować sukces przedsięwzięciu. Przynajmniej na razie lokalne samorządy są zainteresowane współpracą, w której uczestniczą również ukraińscy partnerzy oraz przedstawiciele krajowych jednostek zajmujących się ochroną środowiska.
Najkrócej mówiąc, wpisanie Roztocza na Światową Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO jest tym, czym wpisanie Zamościa na Listę Światowego Dziedzictwa. Obszar Roztocza po stronie Ukrainy został dodany do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO w 2011. Ten po stronie polskiej może się tam znaleźć najwcześniej za 2 lata.


MLac

Fot, archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.