Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Rodzinne archiwa na wyjątkowej wystawie •  

Wiadomości    Dodano: 2014-09-18 13:54 | Aktualizacja: 2014-09-18 18:54

W Lublinie otwarto wyjątkową wystawę archiwaliów rodzinnych.

- Prezentowane pamiątki pochodzą między innymi z archiwów domowych osób biorących udział w warsztatach w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Archiwa Rodzinne” tłumaczy Agnieszka Konstankiewicz z Archiwum Państwowego w Lublinie ... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Prezentowane na wystawie pamiątki, głównie fotografie i dokumenty ilustrują losy osób i rodzin, na tle historii kraju i regionu. Wśród eksponatów są m.in. archiwa Stanisława Jasińskiego - znanego pszczelarza, Józefa Minuty - żołnierza 12 Wołyńskiego Batalionu Strzelców, uczestnika bitwy pod Monte Cassino czy Tadeusza Imbora - pedagoga i wychowawcy.

Przedstawione fotografie, dokumenty oraz plany, pokazujące historię osób i rodzin na tle historii kraju, można oglądać w siedzibie Archiwum Państwowego, przy placu Katedralnym.

TSpi

Fot. Mirosław TrembeckiWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.