Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Nasze domowe archiwa, stare fotografie, dokumenty, gazety mogą być cennym materiałem dla historyków i miłośników historii. Mogą też stać się dobrem wspólnym.

Zupełnie nowa propozycja wśród zajęć 'ruchowych' w Lublinie: kontakt impro czyli kontakt z drugim człowiekiem!

Mimo zabiegania, obowiązków domowych i zawodowych, mimo różnego wieku czy rozmiaru, kobiety chcą wyglądać atrakcyjnie.

Agnieszka Kłos mówi, że się spóźniła na tę historię. Świadkowie, byli więźniowie Auschwitz - Birkenau odchodzą. Czy zdąży zadać wszystkie pytania?

Media społecznościowe: zagrożenia i możliwości. W programie między innymi o rosnącej roli mediów społecznościowych w działaniach organizacji pozarządowych, opowie Ilona Dąbrowska, doktorantka w Zakładzie Dziennikarstwa na Wydziale Politologii...

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

Dzisiaj bodajże po raz pierwszy w naszej audycji zagości kapela z Belgii - Diablo Blvd. Ponadto między innymi powrócimy do płyt egzotycznych metalowców z Iranu i Japonii.

Reportaż o ORP Lublin

Wiadomości    Dodano: 2007-11-08 17:37 | Aktualizacja: 2015-01-27 09:18

Lubelski Ośrodek TV pokaże dzisiaj reportaż 'Urodziny okrętu' o okręcie wojennym ORP Lublin, stacjonującym w Świnoujściu. Emisję zaplanowano na godzinę 18.43.

12 października tego roku minęła 18 rocznica podniesienia bandery na ORP Lublin. Z tej okazji przedstawiciele władz Lublina wybrali się do Świnoujścia wręczyć kapitanowi okrętu - Mariuszowi Siekierze "dowód osobisty" jednostki. Była to sporego formatu plansza, wykonana przez pracowników Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie. Miniaturę dowodu otrzymali też wszyscy marynarze okrętu. Pomysł bardzo się spodobał, bowiem po raz pierwszy w Polsce obchodzono taką "osiemnastkę" i niewykluczone, że inne załogi przejmą ten zwyczaj.
   Reportaż "Urodziny okrętu" pokazuje życie załogi i udział jednostki w manewrach. Scenariusz i realizacja filmu to dzieło Adama Kulika.

Lew