Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet będzie reprezentował Polskę na Prix Europa • 

Reportaż    Dodano: 2016-09-01 13:31 | Aktualizacja: 2016-09-01 15:31

'Gówniany interes' - reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet (na zdj.), będzie reprezentował Polskę w Berlinie podczas prestiżowego konkursu Prix Europa 2016 - największego i najważniejszego europejskiego festiwalu trzech mediów: telewizji, radia i Internetu.

/fot. materiał RL/

Konkurs odbywa się po raz trzydziesty. Do jury wpłynęło ponad 640 zgłoszeń od dziennikarzy radiowych, telewizyjnych i internetowych z 35 krajów. Reportaż naszej koleżanki znalazł się w gronie 30 najlepszych. 

'Gówniany interes' opowiada historię pracownika szaletu miejskiego w Białej Podlaskiej. Pracuje on tam od 25 lat, czyli tyle, ile liczy sobie historia wolnej Polski. - Bohater pięknie opowiada i jest bardzo szczery - mówi Agnieszka Czyżewska-Jacquemet. - Myślę, że ta audycja zwróciła uwagę jury przede wszystkim sposobem ujęcia tematu. Szalet publiczny jest tutaj swego rodzaju metaforą losu człowieka i jego funkcjonowania w społeczeństwie i historii. Rzadko mamy okazję posłuchać takiej audycji z zachodniej Europy. To jest brak narracji odautorskiej. Starałam się przede wszystkim oddać głos bohaterowi, który jest bardzo autentyczny i przekonujący - dodaje…  Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Audycję zrealizował Jarosław Gołofit.

Wyniki konkursu poznamy w październiku.  

PaSeWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.