Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W piątkowy wieczór usłyszymy kilka wyszukanych, muzycznych nowości zarówno z lubelskiego podwórka, jak i z kraju (na zdj.). Zaprosimy na zbliżające się wydarzenia - odwiedzi nas Jan Malinowski, który wie wszystko o Przeglądzie Muzyki Różnej...

W programie między innymi powiemy o zespole Jarzębina z Zabłocia koło Kodnia. Będzie też o możliwości bezpłatnego pozbycia się szkodliwego azbestu i o Ekofestynie, który odbędzie się w Lublinie.

Żeruje na sośnie pospolitej i innych gatunkach sosen, rzadziej na świerku, wyjątkowo na modrzewiu i jodle. Częsty w drzewostanach starszych klas wieku. Zasiedla najczęściej drzewa z grubą korą, rzadko na żerdziach i pod cienką korą. Kto taki?...

Dziś opowiemy Wam o Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krężnicy , festiwalu organizowanym od lat, posłuchamy także Wiolinek. 

Łukowskie wydarzenia muzyczne lat powojennych '50, '60 i '70 emanowały na cały region i nie tylko. Charyzmatyczny pedagog, skrzypek i kompozytor Henryk Rick Wiśniewski pozostawił po sobie bardzo dobrą szkołę muzyczną, która istnieje do dziś.

Do trzech różnych części świata Państwa zabierzemy: Do Afryki, do Napolu i do Włoch.

Gra Niepodległościowa i Śpiewanki Patriotyczne - tak między innymi można świętować 11 listopada w Lublinie. 

KOCHANI, DZIELNI I NIEZŁOMNI ROWERZYŚCI już z nami jeżdżący lub chcący po raz pierwszy pojechać na listopadową wyprawę - pierwsza sobota miesiąca zobowiązuje, więc oczywiście jedziemy.

Radio Lublin i Ukraińskie Radio w Kijowie zapraszają wszystkich miłośników języka ukraińskiego, tych, dla których ten język jest ojczysty,  do wspólnego pisania XV Ukraińskiego Radiowego Dyktanda Jedności Narodowej.

 

 

8/9°C

Galeria
Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej, Lublin, 03.02.2014, fot. Patryk Mizerski