Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

'Radość chrześcijańskiego życia to pomoc innym'. Chrześcijański Tydzień Społeczny w Nasutowie  • 

Wiadomości    Dodano: 2016-04-18 18:24 | Aktualizacja: 2016-04-18 17:24

O problemach współczesnej Europy i zagrożeniach, z którym musi się zmierzyć chrześcijaństwo na Starym Kontynencie, dyskutowali w Nasutowie pod Lublinem uczestnicy Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego.

 - Staramy się łączyć różne wyznania chrześcijańskie we wspólnych staraniach na rzecz jedności w różnorodności. Powinniśmy żyć jako chrześcijanie wspólnie, tak jak każe tradycja chrześcijańska. Dzisiaj jest to trudniejsze niż kiedykolwiek, ale możliwe. Najważniejsze, żeby się spotkać, żeby drugiego poznać – stwierdził jeden z uczestników spotkania,Walter Kriechbaum (na zdj.) z ekumenicznej inicjatywy Chrześcijanie Razem dla Europy.
- W Brześciu chrześcijaństwo się rozwija tak w wersji katolickiej, jak i prawosławnej. Radość chrześcijańskiego życia to pomoc innym, miłość do innych ludzi, wspomaganie ich, jak również budowanie wspaniałej wspólnoty, gdzie dla każdego jest miejsce. Dla chcącego nic trudnego. Jeżeli osoba jest wierząca, jeżeli prowadzi życie chrześcijańskie, wtedy może osiągnąć sukces – powiedziała Hanna Paniszewa z Klubu Katolickiej Inteligencji z Brześcia... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

PaSe/opr. ToMa

Fot. Sebastian PawlakWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.