Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Pozytywizm będzie bliższy lubelskim uczniom • 

Kultura    Dodano: 2016-08-22 17:17 | Aktualizacja: 2016-08-22 16:45

Lubelscy uczniowie i studenci będą odkrywać pozytywistów, czyli pokolenie Bolesława Prusa. Wszystko w ramach projektu ‘Jesień z Pozytywistami Lubelskimi’.

- W tym roku przypada 150. rocznica ukończenia nauki w gimnazjum lubelskim przez przyszłych twórców polskiego pozytywizmu. Jesteśmy pewni, że dziedzictwo pozytywistów lubelskich jest kapitałem dla miasta i regionu. To, co chcemy zaproponować uczniom, to konferencja naukowa, konkursy, robienie przewodnika po Lublinie śladami Prusa i pozytywistów lubelskich – informuje Adrian Lesiakowski z fundacji Normalna Kultura.

- Poznawanie lubelskich pozytywistów jest częścią większego projektu, zatytułowanego ‘Jesień z Pozytywistami Lubelskimi’, który będzie programem cyklicznym, mającym przybliżać takie postawy jak: patriotyzm i myślenie o dobru wspólnym. Każdy może zostać mecenasem projektu, poprzez przelew środków na realizację projektu. Zachęcamy do wspierania naszych działań bo robimy to „pro publico bono” – mówi Aleksander Furtak z fundacji Normalna Kultura.

POSŁUCHAJ:  Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Nr konta, na który można wpłacać środki, znajduje się na stronie internetowej fundacji.

W lubelskim gimnazjum w latach sześćdziesiątych XIX wieku kształcili się i przyjaźnili tak wybitni Polacy jak: Bolesław Prus, Julian Ochorowicz czy Aleksander Świętochowski. Zasłynęli oni jako twórcy polskiego pozytywizmu.

TMacz / opr. Rog

Fot. pozytywiscilubelscy.plWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.