Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Powstańcy przed Trybunałem • 

Wiadomości    Dodano: 2015-01-22 21:42 | Aktualizacja: 2015-01-22 20:42

W Lublinie rozpoczęły się obchody 152. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Członkowie Grupy Edukacji Patriotycznej 'Lubelskie Ćwieki' zaprezentowali się przed Trybunałem Koronnym w strojach powstańczych... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie …mówi jeden z członków grupy Jacek Konowiak.

- Doktorant historii KUL Łukasz Falba dodaje, że powstanie styczniowe, mimo upadku, było inspiracją dla kolejnych zrywów… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Grupa 'Lubelskie Ćwieki' nawiązuje do tradycji Piątego Oddziału Wojsk Narodowych Województwa Lubelskiego Kajetana Cieszkowskiego 'Ćwieka'.

Miejskie obchody rocznicy powstania styczniowego zaplanowano w Lublinie na piątek. Rozpocznie je msza w kościele garnizonowym o 10.00, kontynuacja obchodów przy pomniku powstańców przy ulicy Langiewicza.

MaG

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.