Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W tym tygodniu, od poniedziałku do piątku, rozdajemy vouchery do kręgielni Enjoy Club & Bowling! Słuchaj radia, dzwoń i wygrywaj! Codziennie mamy do rozdania 6 voucherów na godzinę gry w kręgle. Każdy kto wygra, może zabrać ze sobą 5 osób....

8 marca zbliża się wielkimi krokami...

Nagrody i wyróżnienia dla dziennikarzy Radia Lublin w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego 'Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą'.

Niemal codziennie do placówek granicznych na granicy z Ukrainą zgłaszają się ukraińskie rodziny, które w Polsce szukają schronienia. Są to uchodźcy z rejonów, w których toczą się walki.

Pani Katarzyna w pewnym momencie swojego życia znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Straciła dobra posadę i zorientowała się, że od lat tkwi w nieudanym związku, który niszczy ją i dzieci. Siedziała więc w domu i nieustannie wszystko sprzątała,...

W programie 'Eureka' prof. Jerzy Matyjasek z Zakładu Fizyki Matematycznej opowie o częściowym zaćmieniu Słońca, które czeka nas w pierwszy dzień wiosny. To tylko jedna z atrakcji, która czeka nas w ciągu najbliższych tygodni na niebie.

Piosenki T. Nalepy w ósmą rocznicę jego śmierci. A z racji kolejnych rocznic także Ch. Rea (na zdj.), J. Dewódzki, B. Womack oraz K. Grześkowiak i J. Garbarek.

Dzisiejszej nocy Państwa i moim gościem będzie redaktor Janusz Świąder (na zdj.), więc ciekawym opowieściom o muzyce, ludziach i muzycznych fascynacjach nie będzie końca.

Najbardziej wyczekiwana impreza roku! Międzynarodowy Salon Samochodowy Genewa 2015.

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

 

5/6°C

Powiaty lubartowski i parczewski staną się zagłębiem bursztynowym? • 

Wiadomości    Dodano: 2013-11-30 16:38

Nawet kilkanaście tysięcy ton bursztynu może spoczywać pod ziemią na terenie kilku gmin powiatów lubartowskiego i parczewskiego. Największe złoża znajdują się prawdopodobnie w gminie Niedźwiada w pobliżu niedoszłego lotniska.

O tym, że na tym terenie jest bursztyn wiadomo było od dawna. Problemem było jednak jego położenie i technologia wydobycia. - Teraz są chętni do sięgnięcia po te cenne kopaliny mówi wójt, Janusz Marzęda... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Największe złoża bursztynu znajdują się w Górce Lubartowskiej.
Firmy które chcą wydobywać bursztyn zamierzają go szukać na obszarze blisko 70 hektarów. O dalszym losie ich wniosku na koncesję zdecyduje teraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

OMG

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.