Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W tym tygodniu w klinice w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się leczenia Jasia Karwowskiego. Chłopiec ma 18 miesięcy i walczy ze złośliwym nowotworem oka.

Dzisiaj powracamy do koncertu U.D.O. w Moskwie, który odbył się we wrześniu 2013 roku, przedstawimy drugą sesję Johna Peela z New Order, a także zaprezentujemy w akcji The Who (na zdj.) i Linkin Park.

Nazywani zazwyczaj 'donosicielami' czy 'zdrajcami' - mają z tymi określeniami niewiele wspólnego. Sygnaliści opowiadając o nieprawidłowościach, których są świadkami w swoim miejscu pracy, działają w dobrej wierze.

Gospel Rain w porządnym składzie wyruszył w kolędową trasę i przy okazji odwiedzi też nasze studio (może jedynie reprezentacja), by zaprosić na koncert w Lublinie, to już w tym tygodniu.

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Audycje naszej radiowej koleżanki - Małgorzaty Żurakowskiej o tematyce medycznej zostały najwyżej ocenione w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz Medyczny roku 2014”, w kategorii 'audycja radiowa', organizowanym przez Stowarzyszenie 'Dziennikarze...

W Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie dyrekcja zdecydowała się wprowadzić w ramach zajęć profilaktyczne warsztaty psychologiczne dotyczące emocji uczniów, nauczycieli i rodziców.

W programie „Meandry Nauki” o energetyce odnawialnych źródeł energii. To jeden z kluczowych kierunków badawczych przyszłości.

Dzisiaj w roli głównej brytyjski duet Royal Blood , którym zachwyca się sam Jimmy Page!!!

W 'Halo Kultura': obszerna relacja z wernisażu zorganizowanego w Zakładzie Malarstwa 'Nie Do Odrzucenia'.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę • 

W Radiu    Dodano: | Aktualizacja: 2010-11-09 10:28

RLG(1747)
RLV

Lista Punktów Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów PDPZ 28.11.2010

 


Koniec ulicznej zbiórki darów. Zebrano około 30 ton darów

Żywność, ubrania, zabawki, słodycze, przybory szkolne zbierało kilka tysięcy wolontariuszy na Lubelszczyźnie i wielu innych miejscowościach w kraju. Dziś przeprowadzono uliczną zbiórkę akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".
Jak powiedziała inicjatorka akcji, dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, według wstępnych szacunków zebrano około 30 ton darów. Ale ta liczba może być większa, bo w niektórych miejscach zbiórka się jeszcze nie zakończyła.

Wielka Uliczna Zbiórka Darów już w niedzielę


RLPWielka uliczna zbiórka darów Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za 2 dni. W niedzielę w samym tylko Lublinie będzie można wspomóc akcję w 67. punktach ruchomych. Po mieście będzie także kursował specjalny trolejbus zwany Ziutkiem.

- Wszystkie pojazdy będą oznakowane - przypomina wolontariusz Izabela Sawa z biura akcji przy Polskim Radiu Lublin.

Specjalne identyfikatory ze słoneczkiem będą posiadać także wszyscy wolontariusze. Wielka Uliczna Zbiórka Darów w niedzielę od 10.00 do 15.00. Wykaz punktów na stronie internetowej akcji www.pdpz.pl lub pod numerem infolinii 800 600 650

MMaks

Rekordowa liczba sztabów PDPZ?

Już ponad 450 sztaby akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zarejestrowały się w całej Polsce. To więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - mówi Krystyna Strzelecka z biura akcji przy Polskim Radiu Lublin.

MMaks

W Białej Podlaskiej zbiórka rusza już w sobotę

W Białej Podlaskiej zbiórka będzie prowadzona będzie w pięciu sklepach. Rusza już jutro - mówi koordynatorka akcji Agnieszka Borodijuk...

Na terenie powiatu bialskiego zbiórkę darów przeprowadzi 10 sztabów.

MaT

W Parczewie i Lubartowie sztaby już działają

Sztaby akcji Pomóc Dzieciom Przetrwać Zimę od kilku działają w Parczewie i Lubartowie, a pierwsze dary trafiły już do magazynów…

JPi

W Puławach dary będzie zbierać 12 marketów

Zbiórka będzie też prowadzona w 12 puławskich marketach. Dary będzie także przyjmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Osiedlowy Dom Kultury "Amik".
- Staramy się już dziś dopiąć wszystko na ostatni guzik - mówi koordynator puławskiej zbiórki Marlena Turlewicz…

ŁuG

Zarejestrowano sztaby w miastach powiatowych Zamojszczyzny

Zbiórki nie ominą Zamojszczyzny. W miastach powiatowych zarejestrowano oddziały akcji, sztaby powstawały wszędzie tam, gdzie znaleźli się chętni do pomocy..

MLacPoniatowa szykuje się do akcji PDPZ


Już w niedzielę wielka zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Uczestniczą w niej wolontariusze nie tylko z dużych miast. Sztaby powstają także w mniejszych ośrodkach. Poniatowa od kilku lat bierze udział w akcji.

- Przygotowania trwają pełną parą - mówi szef poniatowskiego sztabu - Sławomir Stefanek…

ŁGr

Wielka uliczna zbiórka darów za pasem


Wielka zbiórka uliczna akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę coraz bliżej. Praca w sztabie głównym akcji w Lublinie wre. Napływają nowe zgłoszenia, rejestrują się kolejne sztaby i zgłaszają się wolontariusze - wylicza Żaneta Ksobieraj z biura akcji.

KaG

PDPZ działa w Zamościu

Od poniedziałku w trzech sklepach spożywczych na terenie Zamościa jest prowadzona zbiórka darów akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". W placówkach sieci "Społem" i markecie "Milea" dyżurują na zmianę uczniowie szkoły podstawowej nr 3. Zbiórkę nadzoruje Jolanta Gontarz-Doszla szefowa sztabu nr 27, równocześnie koordynator akcji w powiecie zamojskim...

W sklepach oprócz uczniów dyżuruje szkolna gromada zuchowa. Wielka zbiórka uliczna odbędzie się w niedzielę.

MLac

”

Fot. Marta Lackorzyńska

Konferencja otwierająca akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

”

Redaktor Ewa Dados oraz prezes Radia Lublin - Andrzej Szwabe
”

W sztabie...
”

Fot. Mirosław Trembecki

Artyści wspierają akcję PDPZ

W sztabie głównym akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę praca wre. Zarejestrowano już 340 sztabów w całej Polsce. Do akcji co roku włączają się także lubelscy artyści w tym Tomasz Zeliszewski z Budki Suflera.

Sztaby można rejestrować do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie informacje co trzeba zrobić aby włączyć się w akcję znajdują się na stronie www.pdpz.pl, można uzyskać je także dzwoniąc pod bezpłatną infolinię: 800 600 650

KaG

Wielka Uliczna Zbiórka Darów akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w najbliższą niedzielę

Akcja w tym roku kończy 18 lat. Przez ten czas ze skromnej lubelskiej zbiórki darów rozrosła się i objęła całą Polskę. W sztabie praca wre, wolontariusze przyjmują zgłoszenia nowych sztabów, pomysłodawczyni Ewa Dados z Radia Lublin ma pieczę nad całością, a my dziś zobaczymy, jak bardzo potrzebna jest zbiórka słodyczy i żywności. Kilka ton ziemniaków już dotarło do Domu Pogodnego przy Pogodnej w Lublinie, gdzie w tzw. "rodzinkach" mieszka ponad 70 dzieci. Zastępca dyrektora placówki Ewa Nycz podkreśla, że każda pomoc jest bezcenna...

Wielka Uliczna Zbiórka Darów już 28 listopada!

Trwa rejestracja sztabów akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zgłosiło się już kilkadziesiąt sztabów - jako jedna z pierwszych zarejestrowała się Warszawa. - W Lubelskiem sztabie mogą rejestrować się także wolontariusze - przypomina pomysłodawczyni akcji, redaktor Radia Lublin, Ewa Dados...

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej akcji www.pdpz.pl lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 600 650.
 

PDPZ w Chełmie

Nasza radiowa akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę wkroczyła w etap najintensywniejszych przygotowań. Powstają sztaby terenowe. Od dziś działa już sztab w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przygotowujący zbiórkę uliczną na terenie Chełma.

Wyłoniliśmy miejsca zbiórek i rozpoczynamy wydawanie materiałów sztabom organizującym się w szkołach i przedszkolach – informują opiekujące się chełmskim sztabem akcji Zofia Szpak-Kulik i Edyta Ostapińska.

Miejski Ośrodek Pomocy rodzinie wzorem ubiegłych lat przygotuje też paczki na styczniową zabawę choinkową dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

MMaj

Praca w sztabie głównym akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę wre

W sztabie głównym PDPZ rejestrują się kolejne sztaby w regionie. Dzisiaj do sztabu w Polskim Radiu Lublin przyszła Marta Nakielska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Bychawie, gdzie akcja będzie organizowana już po raz 10.

Zbiórki w szkołach czy przedszkolach będzie można organizować już od przyszłego wtorku. Natomiast wielka zbiórka uliczna 28 listopada.

KaG

Ponad 150 sztabów zarejestrowanych

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę organizowana jest w Polskim Radiu Lublin już 18. raz.

- Przypominamy wszystkim tym, którzy chcieliby założyć sztab, że sztaby można rejestrować nieustannie - podkreśla organizator akcji Ewa Dados…

Wielka uliczna zbiórka darów odbędzie się w tym roku 28 listopada.

Piosenka dla PDPZ

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę organizowana jest już 18. raz. Z akcją związana jest także piosenka, która powstała podczas pierwszej wielkiej zbiórki darów. O tym, jak powstawał utwór opowiadają organizator akcji redaktor Radia Lublin Ewa Dados oraz kompozytorzy: Paweł Sot i Adam Abramek...

Wielka Uliczna Zbiórka Darów w tym roku odbędzie się już za niespełna dwa tygodnie - 28 listopada.

KaG / MaG

”
Fot. Patryk Mizerski
Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.