Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przez cały  grudzień Radio Lublin będzie obdarowywało Słuchaczy atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na antenie Radia Lublin od środy (17.12) do wtorku (23.12).

Prezydent Ukrainy - Petro Poroszenko (na zdjęciu z Ministrem Obrony Narodowej - Tomaszem Siemoniakiem) gościł dziś w Lublinie. Obszerne relacje z tej wizyty znajdą się w dzisiejszych ‘Aktualnościach Radia Lublin’.

Ile razy w roku jemy ryby? Czy aby nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia? Choć Polska jest czołowym producentem karpia w Unii Europejskiej, z badań wynika że Polacy jedzą niewiele ryb.

O czym mogą myśleć rodzice przed świętami? Co zrobić, by święta były naprawdę magiczne, podpowiemy wraz z Ewą Kuszewską (Fundacja Aktywni Rodzice) i ks. Jarosławem Jęczeniem.

W programie relacja z konferencji, organizowanej przez KUL i ks. prof. A. Maryniarczyka, o różnych aspektach starości. Drugim tematem będą święta niepełnosprawnych - spotkania opłatkowe, formy pomocy i spotkanie z mamą małego Jasia Karwowskiego,...

Dziś w 'Hey Joe' nagrania The Rolling Stones i Keitha Richardsa (na zdj.), który dziś świętuje swoje urodziny. Mike Pinera reaktywuje Iron Butterfly, dlatego wypada przypomnieć kilka utworów tego zespołu.

Zaledwie 30-letni, ale bardzo zdolny, wykształcony i utytułowany skrzypek, zagra dziś koncert w Radiu Lublin.

Rozmowa z Iloną Skibińska-Fabrowską(na zdjęciu), dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie...

6/7°C

Policjanci walczyli w wodzie •

Sport    Dodano: 2014-03-01 19:48 | Aktualizacja: 2014-03-01 19:48

Ponad 60 policjantów z całej Polski wzięło udział w II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 22 garnizonów i jednostek z kraju.

Takie spotkanie to nie tylko sport ale także integracja i promocja. Mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza wpisuje się w Jubileusz 95-lecia powstania Policji Państwowej. Spotkanie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Lublin.

Wyniki:

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. We wczorajszych zawodach na basenie MOSiR w Lublinie wystartowało 65 funkcjonariuszy z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 11 złotych. Policjanci z KWP w Lublinie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali: 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali -3 złote i 2 srebrne. Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.