Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 

Przed nami Gala Kultury, największe święto ludzi zaangażowanych w kulturę, podczas której niektórzy z nich otrzymają nagrody, w tym Nagrodę Artystyczną Miasta Lublina.

Giełda płyt, wydawnictw muzycznych i sprzętu audio rozpocznie się w Radiu Lublin o godzinie 11:00. Na poszukujących interesujących wydawnictw muzycznych, kolekcjonerów płyt oraz miłośników dobrego dźwięku oczekujemy w naszej siedzibie przy...

Co wspólnego ma zawód dziennikarza i aktora? Oba są bardzo popularne wśród młodzieży i chętnie wybierane do studiowania. Choć niekoniecznie z właściwych pobudek czy ze świadomością, że to ciężka praca. Artur Żmijewski (na zdj.), aktor filmowy...

W charakterze gościa zapowiedział się Witold Miszczak (na zdj.) - przed laty lubelski jazzman, a także dziennikarz sportowy. Będzie więc okazja żeby porozmawiać o historii jazzu w Lublinie, a także posłuchać wspomnieniowej muzyki...

W programie relacja z promocji tomu Aliny Jahołkowskiej, opowiemy również o spotkaniu z Michałem Jagiełłą, będziemy wspominać Terry’ego Pratcheta.

Grażyna Lutosławska (na zdjęciu) nominowana do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności. Galę Kultury, podczas której zostaną wręczone nagrody, zaplanowano w poniedziałek 23 marca.

W najbliższej audycji ukraiński korespondent Markijan Łysejko opowie o wyjściu z tzw. Kotła Iłowajskiego. Był on jednym z pierwszych dziennikarzy, którym udało się opuścić to miasta na Donbasie, gdy było ono w całości otoczone przez separatystów.

Policjanci walczyli w wodzie • 

Sport    Dodano: 2014-03-01 19:48 | Aktualizacja: 2014-03-01 19:48

Ponad 60 policjantów z całej Polski wzięło udział w II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 22 garnizonów i jednostek z kraju.

Takie spotkanie to nie tylko sport ale także integracja i promocja. Mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza wpisuje się w Jubileusz 95-lecia powstania Policji Państwowej. Spotkanie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Lublin.

Wyniki:

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. We wczorajszych zawodach na basenie MOSiR w Lublinie wystartowało 65 funkcjonariuszy z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 11 złotych. Policjanci z KWP w Lublinie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali: 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali -3 złote i 2 srebrne. Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.

MMaks/TSpi

Fot. Małgorzata MaksimWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.