poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W „Piątku Na Czasie” sprawdzimy, co nowego w polskiej muzyce piszczy. Posłuchamy między innymi debiutanckiego albumu duetu Rysy, do tego nowości od Control The Weather i JAAA!

W piątek (04.09.2015), o godzinie 17.00 - radio w teatrze. To niepowtarzalna okazja, by poznać twórców radiowych słuchowisk, które reprezentowały Radio Lublin podczas XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej 'DWA TEATRY - SOPOT...

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

5 września 2015 roku odbędzie się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem słuchali i czytali powieść Bolesława Prusa 'Lalka'.

Bywają w instytucjach europejskich, zabierają głos na ważne tematy, wygrywają debaty oksfordzkie, olimpiady filozoficzne i matematyczne. Są stypendystami marszałka woj. lubelskiego. To z nimi i o nich będzie reportaż Familia 'Bronka'.

W programie między innymi powiemy o pracy kobiet leśników. Będzie też o pszczelarskiej pasji podleśniczego.

Jak smakuje kuchnia gruzińska? Czy można zjeść dobrze i zdrowo jednocześnie?

W Spojrzeniach powiemy o rozpoczynającej się kampanii wolontariuszy SuperW oraz o studniówce Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Policjanci walczyli w wodzie •

Sport    Dodano: 2014-03-01 19:48 | Aktualizacja: 2014-03-01 19:48

Ponad 60 policjantów z całej Polski wzięło udział w II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 22 garnizonów i jednostek z kraju.

Takie spotkanie to nie tylko sport ale także integracja i promocja. Mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza wpisuje się w Jubileusz 95-lecia powstania Policji Państwowej. Spotkanie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Lublin.

Wyniki:

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. We wczorajszych zawodach na basenie MOSiR w Lublinie wystartowało 65 funkcjonariuszy z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 11 złotych. Policjanci z KWP w Lublinie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali: 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali -3 złote i 2 srebrne. Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.