Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Wielka Uliczna Zbiórka Darów w 75 punktach naszego miasta, pokaz służb mundurowych na placu Litewskim, trolejbus Ziutek, czyli mobilny punkt zbiórki darów kurujący na lubelskich ulicach, wreszcie koncert w Dużym Studiu Muzycznym Radia Lublin.

KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NA ZAPROSZENIE RADIA LUBLIN!

Do walki z pogodą szykowali się już raczej drogowcy, ale to strażacy wyjeżdżali dziś ponad 100 razy do uszkodzonych dachów, do cięcia drzew i gałęzi na drogach. Burze, grad i wichury przeszły nad Lubelszczyzną. 

W 'Historii bez patyny' przypomnimy reportaż Mariusza Kamińskiego pt. 'Przypadek Edwarda Margola'. Po 65 latach od tajemniczej śmierci Edwarda Margola, robotnika przymusowego w III Rzeszy, wyjaśnia się zagadka jego losów.

'Bitwa o kulturę' rozegrała się w Teatrze Starym pod hasłem 'Po śladach i własną drogą'. Gościem Łukasza Drewniaka była Agata Duda-Gracz.

Dzisiaj w nagraniach koncertowych, które w znakomity sposób weryfikują umiejętności muzyków usłyszymy wykonawców z różnych „szufladek” . Między innymi pojawią się : Paradise Lost (na zdj.), Popa Chubby, Pete Hook, John Illsley i No-Man.

 

W niedzielę 6 grudnia o godzinie 9.15 (powtórka o 17.30), w pięćdziesiątym czwartym odcinku słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. 'Bazarek': o kruszonce w prezencie, szufladach w przyszłości i jeszcze o tym, o czym Helena mówi głośno, a Wiesława...

Jedna trzecia Polaków uważa bicie dziecka za jedną z metod wychowawczą. Ruszyła kampania przygotowana przez Rzecznika Praw Dziecka 'Bicie - czas z tym skończyć'. Dlaczego społeczna akceptacja dla kar cielesnych spada tylko nieznacznie?

Niebieska Wróżka w ramach przygotowań do 'Mikołaja' - czyli odwiedzi nas Justyna Domaszewska z Kabaretowej Chatki, aby zaprosić Państwa na występ ośmiu najlepszych polskich kabareciarz-solistów, bo już czas na stand-up w Lublinie.

 

5/6°C

Policjanci walczyli w wodzie • 

Sport    Dodano: 2014-03-01 19:48 | Aktualizacja: 2014-03-01 19:48

Ponad 60 policjantów z całej Polski wzięło udział w II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 22 garnizonów i jednostek z kraju.

Takie spotkanie to nie tylko sport ale także integracja i promocja. Mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza wpisuje się w Jubileusz 95-lecia powstania Policji Państwowej. Spotkanie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Lublin.

Wyniki:

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. We wczorajszych zawodach na basenie MOSiR w Lublinie wystartowało 65 funkcjonariuszy z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 11 złotych. Policjanci z KWP w Lublinie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali: 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali -3 złote i 2 srebrne. Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.

MMaks/TSpi

Fot. Małgorzata MaksimWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.