słuchaj radia lublin onlineZadzwoń do nas:801-501-022 | 81 743-73-83lub napisz do nas: informacje@radio.lublin.pl
pochmurnie1/2°C lubelskie
Zapisz się na kanał RSS z artykułamiPrześlij ten artykuł znajomemu mailemWydrukuj ten artykuł

Policjanci walczyli w wodzie (audio)

Ponad 60 policjantów z całej Polski wzięło udział w II Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 22 garnizonów i jednostek z kraju.

Takie spotkanie to nie tylko sport ale także integracja i promocja. Mówi komisarz Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza wpisuje się w Jubileusz 95-lecia powstania Policji Państwowej. Spotkanie patronatem medialnym objęło Polskie Radio Lublin.

Wyniki:

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w II Zimowych Mistrzostwach Policji w pływaniu. We wczorajszych zawodach na basenie MOSiR w Lublinie wystartowało 65 funkcjonariuszy z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło funkcjonariuszom z CBŚ i KWP w Krakowie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 11 złotych. Policjanci z KWP w Lublinie zajęli drugie miejsce zdobywając łącznie największą ilość medali: 21 krążków, w tym 9 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach zdobywając 11 medali, w tym 6 złotych. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentantki z Lublina. Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz zdobyły po 5 medali -3 złote i 2 srebrne. Drużyna kobiet z KWP Lublin zajęła też pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym.