Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Piloci zamienili samoloty na książki. Czytanie to prawdziwie męska sprawa • 

Wiadomości    Dodano: 2016-05-13 16:06 | Aktualizacja: 2016-05-13 16:46

Na kilkanaście minut zamienili stery na książki - piloci z dęblińskiego garnizonu czytali dzieciom bajki i wiersze. Wszystko za sprawą nowej kampanii społecznej 'Czytanie - męska rzecz' i jej pilotażowego projektu „Piloci czytają dzieciom”.

 W akcję zaangażował się także dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, generał Ryszard Hać. – Mam już w domu dwie księżniczki –wnuczki, więc tremy nie ma – mówi… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie
- Chodzi o zwrócenie uwagi ojcom, by bardziej angażowali się w wychowanie swoich dzieci - mówi prezes fundacji 'ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom', Irena Koźmińska – Wielu panów uważa, ze czytanie to sprawa mamusi, babci, pani bibliotekarki, nie taty, nie mężczyzn. To błąd.
A dlaczego piloci? - Bo są wielkimi autorytetami dla dzieci. Jeżeli pilot czyta, to taki chłopak przełamie stereotyp, że czytanie to babska sprawa. Zobaczy, że dzięki czytaniu ci ludzie osiągnęli tak wiele. Bo przecież, żeby zostać pilotem trzeba się bardzo dużo uczyć, a nie da się uczyć, nie czytając – dodaje Irena Koźmińska.
W ramach kampanii społecznej „Czytanie - męska rzecz” w najbliższych tygodniach piloci spotkają się także z dziećmi w Krakowie i Warszawie.

ŁuG


Fot. Łukasz GrabczakWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.