Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Mariusz Deckert (na zdj.) prezesem Zarządu Radia Lublin. Zgodnie z tak zwaną 'małą ustawą medialną' został powołany na to stanowisko przez ministra skarbu. 

Gośćmi najbliższego spotkania będą Szatt i Jaq Merner – czyli dwóch muzyków grupy Kroki, którzy opowiedzą o wrażeniach ze swojego pierwszego koncertu w Lublinie oraz planach na pierwszą płytę.

W programie między innymi odwiedzimy gminę Łuków i powiemy o prowadzonych przez nią działaniach ekologicznych. Sprawdzimy też, jakie imprezy zaplanowano w ten weekend w regionie.

W programie dowiemy się między innymi, jak po kolorze drewna rozpoznać gatunek ściętego drzewa. Będzie też o pasji malarskiej leśnika z Chotyłowa. Dowiemy się skąd i kiedy trafił do polskich lasów dąb.

Nareszcie FERIE!! Zapraszam na nasze sobotnie spotkanie. Dziś gościć będziemy w radiowym studiu pasjonatów fotoreporterów.

Bolko z Hniszowa został Drzewem Roku Klubu Gaja 2015. Dzięki temu Bolko reprezentuje Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2016. Głosowanie trwa do końca lutego.

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

 

185. rocznica bitwy pod Stoczkiem Łukowskiem jest dla nas pretekstem do wizyty na Ziemi Łukowskiej.

Park rozstawia bariery. Rzadkie zwierzęta nie zginą pod kołami • 

Wiadomości    Dodano: 2014-03-25 17:49

Jak co roku Roztoczański Park Narodowy rozpoczyna akcję czynnej ochrony płazów na szlakach migracyjnych tych stworzeń.

Od kilkunastu lat Park na wiosnę rozstawia specjalne bariery ochronne, które uniemożliwiają zwierzętom wychodzenie na jezdnię. - Dzięki takim działaniom udaje się chronić cenne gatunki - mówi Mirosław Tchórzewski z Roztoczańskiego Parku Narodowego... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

MLacWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.