Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NA ZAPROSZENIE RADIA LUBLIN!

Tym razem w roli głównej Paradise Lost, grupa mająca wielu fanów, także u nas. Niedługo po jej październikowej wizycie (kolejnej) w naszym kraju , na rynku pojawił się interesujący album zespołu „Symphony Of The Lost” i właśnie on będzie...

 W 'Halo Kultura': Cezary Hunkiewicz o wystawie 'Sztuka w przestrzeni Lublina po 1945 roku', relacja z otwarcia Placu Teatralnego przed Centrum Spotkania Kultur.

W programie między innymi powiemy o strażach ochotnikach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozubszczyznie pod Lublinem, którzy pomagają potrzebującym, Już po raz trzeci zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych lubelskiego...

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia, święto ustanowione w 100. rocznicę powstania zabawki pluszowego misia. Skoro zbliżają się Mikołajki, porozmawiajmy o zabawkach kiedyś i dziś.

W środku tygodnia zapowiemy, to, co czeka nas w najbliższy weekend - w Lublinie odbędą się wtedy targi Rybomania. To propozycja przede wszystkim dla wędkarzy i rodzin z dziećmi.

Zima już przychodzi. Temperatury będą coraz częściej ujemne. A może 'na minusie'? Problem rozstrzygnie dr Natalia Sosnowska, językoznawca z KUL. W audycji porozmawiamy również o tym, jak odmieniać nazwiska zakończone na '-ówna'.

Województwo lubelskie plasuje się w niechlubnej krajowej czołówce dłużników mieszkaniowych, zaraz po mazowieckim. Rekordy biją mieszkańcy lokali komunalnych. Tam długi niektórych lokatorów przed eksmisja dochodziły do 200 tyś złotych.

W sztabie głównym akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę trwają przygotowania do niedzielnej Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów i koncertu, który tradycyjnie odbędzie się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin.

Archeologiczne pamiątki i tajemnice Lublina - czy to miasto jeszcze może nas czymś zaskoczyć? Zapraszam na spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Rozwałką, który zainaugurował cykl wykładów poświęconych dziejom Lublina z okazji 700-lecia miasta.

Park rozstawia bariery. Rzadkie zwierzęta nie zginą pod kołami • 

Wiadomości    Dodano: 2014-03-25 17:49

Jak co roku Roztoczański Park Narodowy rozpoczyna akcję czynnej ochrony płazów na szlakach migracyjnych tych stworzeń.

Od kilkunastu lat Park na wiosnę rozstawia specjalne bariery ochronne, które uniemożliwiają zwierzętom wychodzenie na jezdnię. - Dzięki takim działaniom udaje się chronić cenne gatunki - mówi Mirosław Tchórzewski z Roztoczańskiego Parku Narodowego... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

MLacWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.