Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

Dobromiła Jankowska na co dzień pracuje w biurze Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. A po godzinach, wieczorami, z angielskiego na polski tłumaczy książki. -Jak mówię, że robię to dla przyjemności i się przy tym relaksuję, to...

Za nami ceremonia rozdania najważniejszych nagród w świecie kina. Będziemy mówić o oskarowej gali, ale przy okazji porozmawiamy o naszych ulubionych filmach.

W programie między innymi powiemy o obawach hodowców bydła i producentów mleka w związku ze zniesieniem kwot mlecznych.

Po sobotnim balu 'Serca dla Dzieci' sprawdzimy, które fanty zostały wylicytowane za największe pieniądze i ile udało się zebrać na pomoc podopiecznym Fundacji Oswoić Los. Olek Klepacz (na zdj.), lider Formacji Nieżywych Schabuff, który był gościem...

W 'Historii bez patyny' zapraszamy do wysłuchania reportażu Mariusza Kamińskiego pod tytułem 'Ja lwowianka, ja puławianka'. Bohaterką audycji jest Magdalena Szubartowska. Dzisiaj ma 93 lata i pamięta doskonale wiele wydarzeń z historii regionu....

Coraz więcej mówi o autyzmie. Ale wciąż za mało. Fundacja Alpha wspiera takie osoby i ich rodziny. O Fundacji Alpha opowie dr Anna Poleszak.

Olga Tokarczuk była gościem Grażyny Lutosławskiej podczas 'Bitwy o literaturę', jaka rozegrała się w Teatrze Starym w Lublinie. Rozmowa toczyła się wokół hasła 'Podróżować znaczy pisać'.

 

W najbliższy poniedziałek zapraszamy do uczestnictwa w pokazie zdjęć i spotkaniu z Norbertem Skrzyńskim, turystą rowerowym, który w styczniu br. był jednym z uczestników pierwszego etapu sztafety rowerowej Polska-Japonia, jadącej przez Lublin.

Park rozstawia bariery. Rzadkie zwierzęta nie zginą pod kołami • 

Wiadomości    Dodano: 2014-03-25 17:49

Jak co roku Roztoczański Park Narodowy rozpoczyna akcję czynnej ochrony płazów na szlakach migracyjnych tych stworzeń.

Od kilkunastu lat Park na wiosnę rozstawia specjalne bariery ochronne, które uniemożliwiają zwierzętom wychodzenie na jezdnię. - Dzięki takim działaniom udaje się chronić cenne gatunki - mówi Mirosław Tchórzewski z Roztoczańskiego Parku Narodowego... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

MLacWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.