Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Przez cały  grudzień Radio Lublin będzie obdarowywało Słuchaczy atrakcyjnymi nagrodami.

Konkurs na antenie Radia Lublin od środy (17.12) do wtorku (23.12).

W dzisiejszej audycji jak zwykle zaprosimy Państwa na koncerty i wystawy, polecimy dobrą lekturę a także spotkamy się z zaproszonymi gośćmi - wśród nich będzie Andrzej Knap, dyrygent, który poprowadzi koncerty sylwestrowe w Teatrze Muzycznym w Lubinie.

Młody polski jazz... Dziś naszym gościem będzie Bogna Kicińska, jazzowa wokalistka, która dziś mieszka z Nowym Jorku, ale pochodzi z Krasnegostawu. Zanim wyprowadziła się z Polski, zdążyła zdobyć kilka laurów na różnych jazzowych festiwalach,...

Dowodem na to, że muzyka Pink Floyd wciąż inspiruje kolejnych wykonawców, jest wydana właśnie płyta 'The Dark Side Of The Mule', zawierająca zapis koncertu grupy Gov't Mule, która na swoją nutę interpretuje utwory słynnej grupy.

W trosce o nowoczesną edukację uczniów nauczyciele sami piszą projekty. Dzięki temu wyposażyli szkołę tak, że wzbudzają zainteresowanie przedsiębiorców jako potencjalnych pracodawców.

Od godziny 12.00 do 14.30 na antenie Radia Lublin.

Rozmowa z Iloną Skibińska-Fabrowską(na zdjęciu), dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie...

 

7/8°C

Obchody bitwy pod Kockiem zakończone • 

Wiadomości    Dodano: 2012-10-07 20:58 | Aktualizacja: 2012-10-07 18:58

Zakończyły się dwudniowe uroczystości 73. rocznicy ostatniej bitwy polskiego września 1939 roku pod Kockiem, Serokomlą, Adamowem i Wolą Gułowską. Kulminacją obchodów był pokaz kawaleryjski z udziałem Oddziału Kawalerii Oddziału Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

W części oficjalnej uroczystości odprawiona została msza św., złożono kwiaty na cmentarzu Kleeberczyków. - W uroczystościach brał udział jeden z nielicznych żyjących uczestników bitwy, podporucznik Kąkolewski... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Ostatnia bitwa kampanii wrześniowej choć nie była bitwą przegraną, zakończyła się kapitulacją. Generał Franciszek Kleeberg wydał swój słynny, ostatni rozkaz, skierowany do podległych mu żołnierzy. Wzięty do niewoli wraz z całym sztabem Samodzielnej Grupy Operacyjnej 'Polesie' został wywieziony do twierdzy w Königstein, gdzie przebywał aż do swojej śmierci 5 kwietnia 1941 r. Po trzydziestu latach jego prochy sprowadzono do Polski. Spoczął wśród żołnierzy na cmentarzu wojennym w Kocku.

JPieWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.