Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

Młodzi ludzie i sieć. I ich rosnące wyalienowanie emocjonalne. O tym porozmawiam z psychologiem, dr Łukaszem Łagódem.

17 lutego to Światowy Dzień Kota. Święto to ma zwrócić uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka. Ma również nawoływać do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom i uwrażliwiać ludzi na koci los.

Z taką ilością słońca aż chciałoby się wiosny natychmiast. Warto się do niej przygotować. Na zielono. Odwiedzi nas Małgorzata Wołoszczuk, która organizuje pierwszą w tym roku wymianę nasion. Na czym to polega i jak zazielenić Lublin -...

Lena Dunham, 28-letnia dziś reżyserka, scenarzystka, producentka i aktorka w serialu HBO 'Dziewczyny', który święci triumfy na świecie, wzięła 3,7 mln dolarów zaliczki za wydanie swojej pierwszej książki zatytułowanej 'Nie taka dziewczyna'. W...

W więzieniu w Opolu Lubelskim pan Darek, odsiadujący długi wyrok, wykonuje model żaglowca. Postanawia przekazać go na aukcję charytatywną do Radia Lublin, gdzie właśnie w programie 'na żywo' mama półtorarocznego Jasia Karwowskiego apeluje o...

 

W programie o lubelskim oleju 'Kropla zdrowia'. Z olejów roślinnych, które kupujemy w sklepach, w czasie produkcji usuwa się większość składników o działaniu zdrowotnym. Ten jest inny.

Nowa siedziba Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Wiadomości    Dodano: 2013-08-04 17:29 | Aktualizacja: 2013-08-04 15:29

Jeszcze w tym roku Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przeprowadzi się do nowej siedziby. Muzealnicy zajmą budynek, który do niedawna zajmowali urzędnicy starosty.

Trwa remont obiektu. Na ten cel przeznaczono 500 tysięcy złotych.
Zakres prac obejmuje między innymi wyburzenie części ścian oraz przebudowę klatki schodowej. Chodzi o to, by dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Poza tym do zrobienia jest instalacja elektryczna, przeciwpożarowa i system zabezpieczenia budynku, a co za tym idzie przeniesionych do niego zbiorów muzealnych. Biłgorajskie Muzeum powstało w 1966 roku. Trzon zbiorów stanowiła prywatna kolekcja, zgromadzona przez wybitnego regionalistę, archeologia, etnografia i historyka Michała Pękalskiego.

CP


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.