Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Jan A.P. Kaczmarek będzie gościem specjalnym 41. Międzynarodowej Konferencji Reportażystów, która odbywa się w Lublinie. Najważniejsze światowe wydarzenie dotyczące reportażu i dokumentu radiowego organizuje Radio Lublin.

19 maja 2015 roku w Sali Małej Centrum Kultury w Lublinie o godzinie 15.15 briefing z gościem 41. Międzynarodowej Konferencji Reportażystów - Janem A. P. Kaczmarkiem! ZAPRASZAMY!

Codziennie na antenie Radia Lublin o godzinie 8.45 (powtórka o 16.45).

Książkę Grażyny Lutosławskiej 'Jak Arni i Dobek ratowali świat' będą mogli Państwo usłyszeć już od poniedziałku o godzinie 11.45 na naszej antenie.

Dyrektor „Teatru NN” Tomasz Pietrasiewicz (na zdj.), aktor i fizyk wierzy że Brama Grodzka na Starym Mieście w Lublinie jest punktem osobliwym - centrum kosmicznym wszechświata.

W 'Halo Kultura' rozmowa z Michałem Furmankiem i Maciejem Rukaszem o wystawie 'Kreatywni', podczas której prezentowane są sylwetki przedstawicieli lubelskiej klasy kreatywnej, do której należą twórcy i przedsiębiorcy działających na styku sztuki,...

Wybór nowego prezesa Radia Lublin coraz bliższy. Dziś Rada Nadzorcza rozgłośni dopuściła do trzeciego etapu czterech kandydatów.

W sobotę audycja z Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej od godziny 12.00 do 15.00

 

23/25°C

Nowa siedziba Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Wiadomości    Dodano: 2013-08-04 17:29 | Aktualizacja: 2013-08-04 15:29

Jeszcze w tym roku Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przeprowadzi się do nowej siedziby. Muzealnicy zajmą budynek, który do niedawna zajmowali urzędnicy starosty.

Trwa remont obiektu. Na ten cel przeznaczono 500 tysięcy złotych.
Zakres prac obejmuje między innymi wyburzenie części ścian oraz przebudowę klatki schodowej. Chodzi o to, by dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Poza tym do zrobienia jest instalacja elektryczna, przeciwpożarowa i system zabezpieczenia budynku, a co za tym idzie przeniesionych do niego zbiorów muzealnych. Biłgorajskie Muzeum powstało w 1966 roku. Trzon zbiorów stanowiła prywatna kolekcja, zgromadzona przez wybitnego regionalistę, archeologia, etnografia i historyka Michała Pękalskiego.

CP


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.