Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 

Mieszkańcy północnej Lubelszczyzny pożegnali dziś pisarza Lecha Zaciurę (na zdj.) - znanego autora książek dla dzieci. Mimo swej niepełnosprawności, od ponad 20 lat był na wózku, działał społecznie na rzecz lokalnych społeczności. My...

Gdy Pani Teresa była podlotkiem, śpiewała, tańczyła i zdobywała nagrody. Marzyła o karierze scenicznej, która zdawała się być na wyciągnięcie ręki. Życie jednak potoczyło się inaczej i los na długie lata odebrał jej głos, a wraz z nim...

Ballady stare i nowe, nierzadko bluesowym brzmieniem okraszone, a wśród wykonawców B. Smith, J. Joplin, Metallica (na zdj.), The Beatles oraz Rolling Stonesi, którym również poświęcę kolejny odcinek serialu 'Nawet kamienie mają korzenie'. Ponadto...

Zapraszam wszystkie Nocne Marki na nocne spotkanie z Witoldem Miszczakiem (na zdj.) - legendą lubelskiego dziennikarstwa, pasjonatem sportu i muzyki - można by rzec domownikiem naszego radiowego studia.

Czy czeka nas wielki strajk nauczycieli? Już w najbliższą sobotę nauczyciele zamierzają protestować przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o podwyżki w 2016 roku o 10 procent. Minister Edukacji chce...

„Mechanik lotniczy nie może się mylić, bo na niebie nie ma poboczy, by w locie samolot naprawiać' - powiadają dęblińscy mistrzowie zawodu.

18 kwietnia 1959 roku, w sobotę, ukazał się w nowojorskim dzienniku 'Forwerts' pierwszy odcinek powieści Isaaca Bashevisa Singera 'Sztukmistrz z Lublina'.

 

14/15°C

Nowa siedziba Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Wiadomości    Dodano: 2013-08-04 17:29 | Aktualizacja: 2013-08-04 15:29

Jeszcze w tym roku Muzeum Ziemi Biłgorajskiej przeprowadzi się do nowej siedziby. Muzealnicy zajmą budynek, który do niedawna zajmowali urzędnicy starosty.

Trwa remont obiektu. Na ten cel przeznaczono 500 tysięcy złotych.
Zakres prac obejmuje między innymi wyburzenie części ścian oraz przebudowę klatki schodowej. Chodzi o to, by dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Poza tym do zrobienia jest instalacja elektryczna, przeciwpożarowa i system zabezpieczenia budynku, a co za tym idzie przeniesionych do niego zbiorów muzealnych. Biłgorajskie Muzeum powstało w 1966 roku. Trzon zbiorów stanowiła prywatna kolekcja, zgromadzona przez wybitnego regionalistę, archeologia, etnografia i historyka Michała Pękalskiego.

CP


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.