Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Niewidomi i słabowidzący zwiedzą Muzeum w Kozłówce •  

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 16:38 | Aktualizacja: 2016-09-30 17:50

Muzeum Zamoyskich w Kozłowce otwiera się na osoby niewidome i niedowidzące. Do tej pory mogły one zwiedzać słuchając przewodnika, od jutra będą mogły muzeum poczuć i to dosłownie.

Dziś na pierwszy ogień poszli dziennikarze, którzy z opaską na oczach zwiedzali pałac tak, jak czynić to będą zwiedzający goście z dysfunkcją wzroku.  Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

- To zupełnie nowa jakość, z którą startujemy jako pierwsze muzeum-rezydencja w Polsce - mówi Marek Kościańczuk z kozłowieckiego muzeum: - Muzeum Zamoyskich w Kozłówce chce być muzeum bez barier. Zapraszamy do nas wszystkie osoby, także te niewidome i słabowidzące. Chcemy, żeby to muzeum poczuli. W pierwszej kolejności zapraszamy te osoby do wzięcia w ręce przewodników w języku Braille’a, ale także z powiększoną czcionką. Następnie, na ekspozycji będziemy mogli poczuć różne przedmioty. Mamy elementy mebli, dekoracji, porcelanowe i metalowe naczynia, żeby w każdym pomieszczeniu można było poczuć atmosferę tego miejsca. Poza tym, wyostrzymy inne zmysły, jak zmysł zapachu. Będziemy mogli poczuć zapach parzonej kawy w miejscu, gdzie ta kawa była parzona, perfumy hrabiny i cygaro hrabiego Konstantego. Bardzo ważną rzeczą jest też muzyka – w kilku miejscach na ekspozycji pojawią się dźwięki instrumentu, który jest właśnie w danym pomieszczeniu w danej sali.

Do oprowadzania osób niewidomych przeszkoleni zostali wszyscy przewodnicy, dobrze jest jednak wcześniej uprzedzić, że zwiedzać muzeum będzie właśnie taka grupa , aby pudełka edukacyjne z eksponatami już czekały na zwiedzających.

JPi (opr. DySzcz)

Fot. Jerzy PiekarczykWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.