Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. To nowa kategoria w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przeznaczona dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

W programie relacja z obchodów jubileuszu twórczości poety M.Kawałki, przypomnimy postać poety C.K. Godebskiego, przedstawimy nowości wydawnicze.

Jak pokazują najnowsze badania, w 2014 roku pożyczaliśmy przede wszystkim na cele związane z poprawą warunków mieszkaniowych. Ale co piąty Polak pożycza na bieżące wydatki.... Często także zadłużamy się z powodu ślubu, wesela lub innych imprez...

Zapraszam na specjalne zimowe, choć wakacyjne, wydanie 'Bez makijażu'. Wiele ofert, rad, propozycji nie tylko dla dorosłych , ale i dla młodych słuchaczy z powodu - czasu wolnego , a raczej, jak sami młodzi mówią, jego nadmiaru.

W programie powiemy między innymi o konieczności zbiórki zużytych akumulatorów samochodowych. Będzie też o właściwym segregowaniu odpadów

 

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

'Matka, Polka, pisarka' - pod takim hasłem odbyła się w Teatrze Starym w Lublinie 'Bitwa o literaturę'. Gościem Grażyny Lutosławskiej była Sylwia Chutnik (na zdjęciu z Grażyną Lutosławską).

Młode teatry spotykały się w Strefie Sztuki • 

Kultura    Dodano: 2012-03-22 09:17 | Aktualizacja: 2012-03-22 21:17

Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru rozpoczęły się w Świdniku. Impreza jest organizowana po raz piąty. Przez kilka dni widzowie obejrzą 4 spektakle grup z Kielc, Warszawy, Rzeszowa i Biłgoraja, odbędzie się też jubileusz 15-lecia istnienia Teatru Puk – Puk.

- Impreza to nie tylko spektakle, ale także bardzo ważne i dla artystów i widzów warsztaty - mówi dyrektor świdnickiego Ośrodka Kultury, Adam Żurek..

Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

- Impreza jest organizowana po raz piąty i jest to święto miłośników teatru - doda Adam Żurek... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Impreza odbywa się w Strefie Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, na II piętrze Galerii „Venus'. Potrwa do 25 marca. Patronuje jej Polskie Radio Lublin.


RMajWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.