Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Od środy (22.07) do soboty (25.07) o godzinie 13.15 na antenie Radia Lublin studio festiwalowe Carnavalu Sztukmistrzów. Słuchajcie i nagrody wygrywajcie!

W sobotni wieczór zaprosimy Państwa do wysłuchania dwóch słuchowisk Małgorzaty Żurakowskiej: 'Recepta' i 'Nowa Francillon'.

Piosenki na (wakacyjnym) czasie, zarówno z powodu brzmienia (np. Moody Blues), jak i zapowiedzi nowych wydawnictw (np. D. Gilomour, K. Richards czy B. Guy), a także rocznic (np. M. Jagger – na zdj.). Natomiast nawiązaniem do bieżących wydarzeń na...

Czym czaruje Carnaval Sztukmistrzów? O łączeniu tradycji z nowoczesnością i specyfice nowego cyrku porozmawiam m.in. z Rafałem Sadownikiem i artystami, którzy występują w Lublinie.

Jakie najciekawsze punkty programu skrywa Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu? Co warto zobaczyć - i kogo posłuchać - podczas 'Dwóch Brzegów' w Kazimierzu Dolnym? O tym opowiemy w najbliższej audycji poświęconej filmowi.

Na początek jeszcze jedna wersja 'Summertime' G. Gershwina, w codzie kolejna piosenka E. Piaf, a między nimi m.in. H. Hancock, muzyka ze złotej (ostatnio przyznano ten status) płyty 'Polka' (na zdj.) W. Mazolewskiego i trochę smooth jazzu na gorące dni,...

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś...

Medale Św. Maksymiliana trafiły do cichych bohaterów • 

Wiadomości    Dodano: 2014-01-26 12:17 | Aktualizacja: 2014-01-26 19:27

W Lublinie po raz pierwszy wręczono medale i dyplomy 'Kochaj i Służ '. Wyróżnienia przyznała kapituła Medalu Św. Maksymiliana.

- Medale i dyplomy będziemy wręczali co roku osobom z parafii i miasta, które wpisały się swoim życiem w ducha miłości i służby innym - mówi o idei tego wyróżnienia przewodniczący Kapituły Kazimierz Rejmak... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Jedną z nagrodzonych jest prezes lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina, Maria Drygałowa i prowadzona przez nią placówka. - Jak mówi sama wyróżniona - nagroda ją zaskoczyła... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie


Uroczystość wręczenia medali i dyplomów połączona z koncertem odbyła się po mszy świętej o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Maksymiliana Kolbe przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie.

SkoMar

Fot. kolbe.lublin.plWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.