Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

W Studiu Muzycznym Radia Lublin odbył się koncert 'Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele - dla Jasia'.

Na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie odbył się pogrzeb inżyniera Andrzeja Bożka - byłego pracownika działu techniki Polskiego Radia Lublin.

Dziś w programie sporo nagrań zespołów reprezentujących brytyjskie i niemieckie podziemie w pierwszej połowie lat 70. (Zoppo Trump, Tyburn Tall, Stonehouse....). Klasykę rocka będą reprezentować m.in. Jethro Tull (na zdj.), The Eagles, Lynyrd Skynyrd...

W programie będziemy gościć Agnieszkę Popielewicz, która opowie o Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej, a także Grzegorza Pudło z teatru ITP, który zaprosi do udziału w castingu organizowanym przez grupę.

Do japońskiego miasta Yamaguchi wyruszyli z Warszawy polscy cykliści. Celem wielkiej dziewięcioetapowej rowerowej sztafety jest skautowe jamboree - światowy zlot harcerzy, który odbędzie się w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec lipca.

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

27 lutego 2015 roku o godzinie 18.00 w studiu im. Zbigniewa Stepka w Radiu Lublin odbędzie się promocja najnowszego numeru kwartalnika 'Akcent'.

Co jakiś czas w różnych regionach Polski powraca sprawa tajemniczych telefonów. Tajemniczych o tyle, że numer dzwoniącego do nas - czasem o bardzo dziwnych porach, np. w nocy - jest zastrzeżony albo nic nam nie mówi. Bardzo często też jest to tzw....

'Pomysł na start' to projekt skierowany do młodych, ambitnych i z ... pomysłem. Szczegółowy poda prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Tomasz Małecki. A z Dorotą Maj z Biura Karier KUL porozmawiam o pracy dla humanistów.

Lublista

Lublista

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś nieznaną piosenką, a artyści, których dziś podziwiamy, zaczynali gdzieś na swoim podwórku - grając próby i tworząc zespoły w lokalnym domu kultury, garażu lub piwnicy. Każdy z młodych (stażem) muzyków zmagał się z problemem: radio nie zagra jego piosenek, bo jest mało znany - jest mało znany, bo w radio nie ma jego piosenek... A przecież najciekawsze jest to, czego jeszcze nie znamy! Dlatego warto odkryć, posłuchać i wybrać samemu. Lubelszczyzna to nie tylko kraina ekologii i cebularza, ale także miejsce interesujące muzycznie. Wiedzą o tym bywalcy małych rockowych pubów, przytulnych jazzowych piwnic czy studenckich klubów, a zadaniem 'Lublisty' jest, aby o muzykę z Lubelszczyzny poznali też wszyscy słuchacze. Warto słuchać, głosować, wybierać, proponować i przede wszystkim wspierać lokalną sztukę.

Jak głosować?

1) SMS-owo - na nr 71160 (koszt 1zł+VAT, czyli 1,23zł) - pierwsze słowo w treści 'lublista' i numer piosenki

2) przez Internet - na podstronie audycji

Bieżące notowanie zamykane jest tuż przed programem!


GŁOSUJ!

Lista przebojów