Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Eagles Of Death Metal to wbrew nazwie zespół nie mający wiele wspólnego z muzyką death metalową .Dzisiaj chciałbym przypomnieć fragmenty albumu „Peace Love Death Metal” z 2004 roku, a także kilka innych projektów muzycznych założyciela grupy...

W 'Halo Kultura' historyczka sztuki Agnieszka Surnal opowie o arcydziełach, które zaginęły w trakcie II wojny światowej. Czy część z nich może znajdować się w słynnym 'złotym pociągu', prawdopodobnie znajdującym się w okolicach Wałbrzycha? Z...

Właśnie rusza kolejna edycja akcji 'Ja czytam'. Poprzednia okazała się dużym sukcesem. W jej ramach uczniowie i nauczyciele dyskutują o literaturze. Może w takim razie z czytelnictwem wśród młodzieży jest aż tak źle?

Magda i Halina nie znają się wcale, choć ich losy są niemal identyczne, tak jakby były bliźniaczkami wychowanymi w jednym upiornym domu, z którego wyniosły wiele traumatycznych doświadczeń.

W 'Bez makijażu' opowiemy o tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, Aneta Błaszczak doradzi, w jaki sposób Panie powinny wyposażyć swoje kosmetyczki na zbliżającą się jesień. Małgorzata Bartkiewicz zaprosi na spektakl 'Tata ma kota',...

W piątek (04.09.2015), o godzinie 17.00 radio w teatrze. To niepowtarzalna okazja, by poznać twórców radiowych słuchowisk.

5 września 2015 roku odbędzie się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem słuchali i czytali powieść Bolesława Prusa 'Lalka'.

Lublista

Lublista

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś nieznaną piosenką, a artyści, których dziś podziwiamy, zaczynali gdzieś na swoim podwórku - grając próby i tworząc zespoły w lokalnym domu kultury, garażu lub piwnicy. Każdy z młodych (stażem) muzyków zmagał się z problemem: radio nie zagra jego piosenek, bo jest mało znany - jest mało znany, bo w radio nie ma jego piosenek... A przecież najciekawsze jest to, czego jeszcze nie znamy! Dlatego warto odkryć, posłuchać i wybrać samemu. Lubelszczyzna to nie tylko kraina ekologii i cebularza, ale także miejsce interesujące muzycznie. Wiedzą o tym bywalcy małych rockowych pubów, przytulnych jazzowych piwnic czy studenckich klubów, a zadaniem 'Lublisty' jest, aby o muzykę z Lubelszczyzny poznali też wszyscy słuchacze. Warto słuchać, głosować, wybierać, proponować i przede wszystkim wspierać lokalną sztukę.

Jak głosować?

1) SMS-owo - na nr 71160 (koszt 1zł+VAT, czyli 1,23zł) - pierwsze słowo w treści 'lublista' i numer piosenki

2) przez Internet - na podstronie audycji

Bieżące notowanie zamykane jest tuż przed programem!


GŁOSUJ!

Lista przebojów