Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Złoty Medal Gloria Artis dla Janusza Opryńskiego, twórcy i reżysera Teatru Provisorium, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne i dyrektora artystycznego Centrum Kultury w Lublinie.

W każdą niedzielę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

MIMO LUTEGO, NA ROWERY KOLEGO (KOLEŻANKO TEŻ)!

Przede wszystkim gitarowa muzyka rockowa na ostatni weekend karnawału. Wśród wykonawców m.in. Seekers, wykonawcy z pierwszych miejsc brytyjskich list przebojów sprzed pół wieku, a także - w piosenkach poniekąd a propos - Lao Che i Marek Andrzejewski...

6 lutego minęło 130 lat od wieczoru, w którym została zainaugurowana działalność Teatru przy ulicy Narutowicza (wówczas Namiestnikowskiej). Budynek teatralny projektu Karola Kozłowskiego został wzniesiony z inicjatywy lubelskiej inteligencji,...

Znamy nominacje do Orłów 2016. Niestety, na liście nie ma 'Carte Blanche' - 'lubelskiego' filmu, ale są 'Panie Dulskie', które częściowo powstawały w Lublinie.

F.Chopin w stylu jazzowym (G.Auguścik i U.Dudziak), H.Banaszak ('Po karnawale'), muzyka ze ścieżki dźwiękowej filmu J.Majewskiego 'Ekscentrycy - po słonecznej stronie ulicy', wspomnienie o J.Muniaku oraz - w tradycyjnej codzie - Manhattan Transfer.

W najbliższej audycji „Przyszłość Ukrainy” będziemy kontynuować rozmowę z Kateryną Jakowłenko z organizacji „Izolacyja”. Jaka sztuka pozostaje na terytorium Donbasu? Czy powinna ona zostać w kontekście przeprowadzenia dekomunazacji?

W niedzielę 7 lutego o godzinie 9.15 (powtórka o 17.30), w sześćdziesiątym trzecim odcinku słuchowiska Grażyny Lutosławskiej pt. 'Bazarek', Zosia dba o maniery, Lucjan ma szczęście, ale nie do sąsiadów, Wiesława nad sobą pracuje, a Anka...

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Lublista

Lublista

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś nieznaną piosenką, a artyści, których dziś podziwiamy, zaczynali gdzieś na swoim podwórku - grając próby i tworząc zespoły w lokalnym domu kultury, garażu lub piwnicy. Każdy z młodych (stażem) muzyków zmagał się z problemem: radio nie zagra jego piosenek, bo jest mało znany - jest mało znany, bo w radio nie ma jego piosenek... A przecież najciekawsze jest to, czego jeszcze nie znamy! Dlatego warto odkryć, posłuchać i wybrać samemu. Lubelszczyzna to nie tylko kraina ekologii i cebularza, ale także miejsce interesujące muzycznie. Wiedzą o tym bywalcy małych rockowych pubów, przytulnych jazzowych piwnic czy studenckich klubów, a zadaniem 'Lublisty' jest, aby o muzykę z Lubelszczyzny poznali też wszyscy słuchacze. Warto słuchać, głosować, wybierać, proponować i przede wszystkim wspierać lokalną sztukę.

lublista@radio-lublin.pl

Jak głosować?

1) SMS-owo - na nr 71160 (koszt 1zł+VAT, czyli 1,23zł) - pierwsze słowo w treści 'lublista' i numer piosenki

2) przez Internet - na podstronie audycji

Bieżące notowanie zamykane jest tuż przed programem!


GŁOSUJ!

Lista przebojów


Lublista 2014

29.11.2016 „Lublista”

2015-11-28 16:14

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś nieznaną piosenką, a artyści, których dziś podziwiamy, zaczynali gdzieś na swoim podwórku - grając próby i tworząc zespoły w lokalnym domu kultury, garażu lub piwnicy.


Zobacz archiwum