Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Już po raz dziewiąty w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartował Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi'.

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Twórczość poetów '44 inspiracją dla nowych opracowań literacko-muzycznych i przedsięwzięć programowych, inspirowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W programie także rozważania o tym czy w ogóle istnieje i ewentualnie, czym jest poezja...

W magazynie zajrzymy między innymi do Piask, gminy przyjaznej przedsiębiorcom. Będzie też o raporcie w sprawie suszy w rolnictwie.

Pszczoły dają nam zdecydowanie więcej, niż od nas biorą. Bez nich moglibyśmy przeżyć najwyżej kilka lat. Ich populacja narażona jest na ogromne niebezpieczeństwo. Owadom tym zagrażają pestycydy oraz szkodliwe działania człowieka.

Na początek wyprawa do Janowa Lubelskiego: Łukasz Drewniak i Barbara Nazarewicz zaproszą na janowskie 'Gryczaki'. Będzie też coś dla najmłodszych. Opowiemy o nowych warsztatach dla rodziców i małych dzieci, zabawie zapachem i dotykiem, realizowanych...

3 sierpnia w Jastkowie odbędą się uroczystości 100-lecia bitwy legionistów pod tą miejscowości. W tym czasie przypomnimy audycję w cyklu „Historia bez patyny” o lubelskich przyjaciołach marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dzisiaj w dniu 52. urodzin Jamesa Hetfielda (na zdj.) lidera Metalliki przypomnimy najciekawsze rejestracje koncertów tej znakomitej grupy. Ponadto międzynarodowa formacja Blues Pills zaprezentuje swoje utwory w wersjach „live”.

Lubimy podglądać. Stąd wielka popularność tak zwanych reality show i filmów quasi-dokumentalnych. Ale ma ona swoje bardzo złe strony, zwłaszcza dla ludzi młodych. Opowie o nich dr Piotr Kwiatkowski.

Lublista

Lublista

To lista przebojów, na której znajdują się wyłącznie utwory artystów związanych z Lubelszczyzną - pochodzących z naszego regionu, mieszkających tutaj, a przede wszystkim tworzących i koncertujących na Lubelszczyźnie. Każdy przebój był kiedyś nieznaną piosenką, a artyści, których dziś podziwiamy, zaczynali gdzieś na swoim podwórku - grając próby i tworząc zespoły w lokalnym domu kultury, garażu lub piwnicy. Każdy z młodych (stażem) muzyków zmagał się z problemem: radio nie zagra jego piosenek, bo jest mało znany - jest mało znany, bo w radio nie ma jego piosenek... A przecież najciekawsze jest to, czego jeszcze nie znamy! Dlatego warto odkryć, posłuchać i wybrać samemu. Lubelszczyzna to nie tylko kraina ekologii i cebularza, ale także miejsce interesujące muzycznie. Wiedzą o tym bywalcy małych rockowych pubów, przytulnych jazzowych piwnic czy studenckich klubów, a zadaniem 'Lublisty' jest, aby o muzykę z Lubelszczyzny poznali też wszyscy słuchacze. Warto słuchać, głosować, wybierać, proponować i przede wszystkim wspierać lokalną sztukę.

Jak głosować?

1) SMS-owo - na nr 71160 (koszt 1zł+VAT, czyli 1,23zł) - pierwsze słowo w treści 'lublista' i numer piosenki

2) przez Internet - na podstronie audycji

Bieżące notowanie zamykane jest tuż przed programem!


GŁOSUJ!

Lista przebojów