Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Miło nam poinformować, że nasza redakcyjna koleżanka Agata Koss-Dybała jest jedną z kandydatek do tytułu 'Kobieta przedsiębiorcza' w siódmej edycji plebiscytu 'Dziennika Wschodniego'.

Dzisiaj powrócimy do 57. edycji rozdania nagród Grammy. Przypomnimy tych najbardziej przegranych, a także tych , którzy mają powody, aby się cieszyć. Ponadto przedstawimy między innymi fragmenty nowych albumów Marka Lanegana (na zdj.) i zespołu...

W najbliższej audycji „Przyszłość Ukrainy” powiemy o wynikach ostatnich negocjacji w Mińsku. Zima powoli się kończy. Czas planować podróże wiosenne i aktywny odpoczynek. Wasyl Fediuk – ukraiński podróżnik - opowie o możliwościach spływu...

Tomasz 'Dolar' Dymek to postać znakomicie znana wszystkim miłośnikom hip-hopu. W 'Wieczorze literacko-muzycznym' porozmawiamy o tekstach na jego nowej płycie. Ale także o. Tomasz Dostatni zaprosi Państwa na spotkanie autorskie z prof. Hanną Suchocką, a...

 

12 lutego w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wystąpiła Halina Frąckowiak. Artystka zaśpiewała na zaproszenie Radia Lublin w naszym cyklu 'Strefa Dobrej Muzyki'

Nawet co czwarty student odchodzi z uczelni po pierwszym roku. Wielu odsiała zimowa sesja egzaminacyjna.

Zapraszam na spacer nie tylko do Nałęczowa. Dziś o urokliwych zakątkach i miejscach dla ukojenia w Lublinie i nie tylko.

 

2/3°C

Lubelskie: Kilka tysięcy mieszkańców wciąż bez prądu

Wiadomości    Dodano: 2013-12-06 13:58

W województwie lubelskim bez prądu jest wciąż kilka tysięcy odbiorców. Sytuacja jest jednak opanowana i większość awarii usunięto - zapewniają energetycy.

W Oddziale Lublin około 2 tysięcy gospodarstw nie ma prądu – głównie w okolicach Białej Podlaskiej, Ryk, Wisznic, Michowa. Dziś rano o godz. 6.00 prądu nie miało 10 tysięcy gospodarstw.
Jeśli znów nie zacznie mocno wiać, wszystkie awarie zostaną usunięte do godziny 14.00 - zapewnia Karolina Szewczyk-Dąbek specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin.
Na terenie Oddziału Zamość wyłączonych jest 10 linii średniego napięcia, około 1, 5 tysiąca gospodarstw domowych nie ma prądu – głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Rano prądu nie miało około 3 tysięcy odbiorców.
Do wielu awarii doszło na terenach leśnych – a więc w miejscach trudno dostępnych. Wszystkie ekipy Pogotowia Energetycznego - przy wsparciu firm zewnętrznych - non stop usuwają awarie, by jak najszybciej przywrócić dostawy energii.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.