Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 743-73-83
informacje@radio.lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Jaś Karwowski, chory na groźny nowotwór dziecięcy - siatkówczaka, poleciał na leczenie do Stanów Zjednoczonych. W środę, 14 stycznia szczęśliwie wylądował w USA. Czuje się dobrze.

 W środę dziennikarze zaproszeni przez Grupę Wydawniczą Foksal mogli spacerować śladami komisarza Zygmunta Maciejewskiego. W 'Wieczorze literacko-muzycznym' relacja z tego spaceru.

W najbliższej audycji znajdą się oczywiście aktualne informacje z Ukrainy.

Wśród Polaków przybywa optymistów - wynika z sondaży. Na jednego pesymistę przypada już dwóch optymistów, którzy spodziewają się w tym roku poprawy warunków materialnych...

Audycje naszej radiowej koleżanki Małgorzaty Żurakowskiej o tematyce medycznej zostały najwyżej ocenione w ogólnopolskim konkursie „Dziennikarz Medyczny roku 2014”, w kategorii 'audycja radiowa', organizowanym przez stowarzyszenie Dziennikarze dla...

Zapraszamy na nadzwyczajny koncert kolęd i pastorałek pt. Gospel Rain dla wolontariuszy i darczyńców akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Lekarze i społecznicy, patrioci Paweł i Maria Jankowscy poznali się na studiach medycznych w Zurychu. W Lublinie mieszkali od 1911 roku.

W programie powiemy przede wszystkim o wadach i zaletach elektrowni wiatrowych. Będzie też sporo informacji o recyklingu.

Borys Lankosz, reżyser m.in. 'Ziarna prawdy' był gościem Krzysztofa Vargi (na zdj.) w pierwszej w tym roku 'Bitwie o literaturę' w Teatrze Starym w Lublinie. Spotkanie nosiło tytuł 'Prawda literatury, prawda ekranu'.

Lubelskie: Kilka tysięcy mieszkańców wciąż bez prądu

Wiadomości    Dodano: 2013-12-06 13:58

W województwie lubelskim bez prądu jest wciąż kilka tysięcy odbiorców. Sytuacja jest jednak opanowana i większość awarii usunięto - zapewniają energetycy.

W Oddziale Lublin około 2 tysięcy gospodarstw nie ma prądu – głównie w okolicach Białej Podlaskiej, Ryk, Wisznic, Michowa. Dziś rano o godz. 6.00 prądu nie miało 10 tysięcy gospodarstw.
Jeśli znów nie zacznie mocno wiać, wszystkie awarie zostaną usunięte do godziny 14.00 - zapewnia Karolina Szewczyk-Dąbek specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin.
Na terenie Oddziału Zamość wyłączonych jest 10 linii średniego napięcia, około 1, 5 tysiąca gospodarstw domowych nie ma prądu – głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Rano prądu nie miało około 3 tysięcy odbiorców.
Do wielu awarii doszło na terenach leśnych – a więc w miejscach trudno dostępnych. Wszystkie ekipy Pogotowia Energetycznego - przy wsparciu firm zewnętrznych - non stop usuwają awarie, by jak najszybciej przywrócić dostawy energii.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.