Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

 

Tym razem zaprosimy na słuchowisko 'Recepta' - bohaterem jest mężczyzna, który zaczyna chorować, co skutecznie utrudnia mu robienie kariery...

Przed nami Gala Kultury, największe święto ludzi zaangażowanych w kulturę, podczas której niektórzy z nich otrzymają nagrody, w tym Nagrodę Artystyczną Miasta Lublina.

Giełda płyt, wydawnictw muzycznych i sprzętu audio rozpocznie się w Radiu Lublin o godzinie 11:00. Na poszukujących interesujących wydawnictw muzycznych, kolekcjonerów płyt oraz miłośników dobrego dźwięku oczekujemy w naszej siedzibie przy...

Co wspólnego ma zawód dziennikarza i aktora? Oba są bardzo popularne wśród młodzieży i chętnie wybierane do studiowania. Choć niekoniecznie z właściwych pobudek czy ze świadomością, że to ciężka praca. Artur Żmijewski (na zdj.), aktor filmowy...

Grażyna Lutosławska (na zdjęciu) nominowana do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności. Galę Kultury, podczas której zostaną wręczone nagrody, zaplanowano w poniedziałek 23 marca.

W charakterze gościa zapowiedział się Witold Miszczak (na zdj.) - przed laty lubelski jazzman, a także dziennikarz sportowy. Będzie więc okazja żeby porozmawiać o historii jazzu w Lublinie, a także posłuchać wspomnieniowej muzyki...

W programie relacja z promocji tomu Aliny Jahołkowskiej, opowiemy również o spotkaniu z Michałem Jagiełłą, będziemy wspominać Terry’ego Pratcheta.

Lubelskie: Kilka tysięcy mieszkańców wciąż bez prądu

Wiadomości    Dodano: 2013-12-06 13:58

W województwie lubelskim bez prądu jest wciąż kilka tysięcy odbiorców. Sytuacja jest jednak opanowana i większość awarii usunięto - zapewniają energetycy.

W Oddziale Lublin około 2 tysięcy gospodarstw nie ma prądu – głównie w okolicach Białej Podlaskiej, Ryk, Wisznic, Michowa. Dziś rano o godz. 6.00 prądu nie miało 10 tysięcy gospodarstw.
Jeśli znów nie zacznie mocno wiać, wszystkie awarie zostaną usunięte do godziny 14.00 - zapewnia Karolina Szewczyk-Dąbek specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin.
Na terenie Oddziału Zamość wyłączonych jest 10 linii średniego napięcia, około 1, 5 tysiąca gospodarstw domowych nie ma prądu – głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Rano prądu nie miało około 3 tysięcy odbiorców.
Do wielu awarii doszło na terenach leśnych – a więc w miejscach trudno dostępnych. Wszystkie ekipy Pogotowia Energetycznego - przy wsparciu firm zewnętrznych - non stop usuwają awarie, by jak najszybciej przywrócić dostawy energii.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.