Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Ponad 100 projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Już po raz 9. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą wystartował Festiwal Filmu i Sztuki 'Dwa Brzegi'.

Na antenie Radia Lublin prezentujemy najpiękniejsze miejsca, najpopularniejsze miejscowości i najciekawsze projekty turystyczne.

Ruszyła letnia edycja konkursu fotograficznego dla słuchaczy audycji 'Leśne lato' na antenie Radia Lublin.

Chemia jest wszechobecna. Zwłaszcza w kosmetykach, także tych dla dzieci. Jakie to może i ma konsekwencje zdrowotne? Na ten temat porozmawiam z Patrycją Sprawką.

W wieczornej audycji porozmawiamy o tym, jak na problem wpływu diety na zdrowie spoglądają naukowcy. Zaś o chorobach cywilizacyjnych i im przeciwdziałaniu pomówimy z naszym gościem, dr Anną Pacian z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Upalne noce i tango. Piękne połączenie, zwłaszcza kiedy możemy zaprosić gości z Argentyny.

Na antenie Radia Lublin powtórki w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 9.15 (17.30).

Kradzieże, użycie naszych kart płatniczych lub dokumentów. Lista problemów z jakimi możemy się zetknąć podczas wakacji jest bardzo długa. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Jak zadbać o swoje fundusze podczas wakacyjnego wyjazdu?

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza od 12 lat organizuje na granicy polsko-ukraińskiej Dni Dobrosąsiedztwa. W spotkaniach uczestniczą mieszkańcy przygranicznych miejscowości i ludzie, którzy przyjeżdżają z daleka odwiedzić miejsca gdzie niegdyś...

W programie m.in. o najszybszym komputerze świata, który chcą zbudować Amerykanie oraz o polskich doświadczeniach w Dolinie Krzemowej. Wrócimy również do tematów związanych z eksploracją Kosmosu.

Lubelskie: Kilka tysięcy mieszkańców wciąż bez prądu

Wiadomości    Dodano: 2013-12-06 13:58

W województwie lubelskim bez prądu jest wciąż kilka tysięcy odbiorców. Sytuacja jest jednak opanowana i większość awarii usunięto - zapewniają energetycy.

W Oddziale Lublin około 2 tysięcy gospodarstw nie ma prądu – głównie w okolicach Białej Podlaskiej, Ryk, Wisznic, Michowa. Dziś rano o godz. 6.00 prądu nie miało 10 tysięcy gospodarstw.
Jeśli znów nie zacznie mocno wiać, wszystkie awarie zostaną usunięte do godziny 14.00 - zapewnia Karolina Szewczyk-Dąbek specjalista ds. komunikacji PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin.
Na terenie Oddziału Zamość wyłączonych jest 10 linii średniego napięcia, około 1, 5 tysiąca gospodarstw domowych nie ma prądu – głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Rano prądu nie miało około 3 tysięcy odbiorców.
Do wielu awarii doszło na terenach leśnych – a więc w miejscach trudno dostępnych. Wszystkie ekipy Pogotowia Energetycznego - przy wsparciu firm zewnętrznych - non stop usuwają awarie, by jak najszybciej przywrócić dostawy energii.

TSpi

Fot. archiwum


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.