Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

31 stycznia znani artyści zagrają koncert dla Doroty Gonet, dziennikarki Radia Lublin, od lat zajmującej się muzyką poważną.

„Dasz sobie radę”, „wszystko będzie dobrze!”, „przykro mi” to słowa, które często wypowiadamy, gdy chcemy kogoś pocieszyć lub wesprzeć. Czy one naprawdę pomagają? Jak w inny sposób wyrazić zrozumienie czy współczucie?

O koncercie 'Przyjaciele dla Doroty' po godzinie 13:00 rozmawiamy z Mieczysławem Jureckim (na zdj.) - jednym z artystów, który weźmie udział w przedsięwzięciu charytatywnym, zaplanowanym na 31 stycznia 2016 roku w Studiu Muzycznym Radia Lublin.

We wsi Cicibór Duży, nieopodal Białej Podlaskiej, mieszka pani Joanna wraz ze swoim mężem i piątką dzieci. Pięć lat temu okazało się, że ma olbrzymiego guza nerki. 

Jak nowe technologie mogą nam pomóc w odkrywaniu przeszłości? O stworzonej w sieci mapie (nie)pamięci mieszkańców Biłgoraja oraz projekcie edukacyjnym, realizowanym pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opowie dr Magdalena Kawa.

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, gdzie leżą korzenie muzyki heavymetalowej? Czy praźródeł gatunku powinniśmy szukać w tradycji bluesowej, czy rock’n’rollowej? A może jak twierdzą niektórzy - heavy metal to po prostu ostro zagrany rock.

W 'Halo Kultura' rozmowa z Januszem Opryńskim (na zdj.) o pracach nad spektaklem 'Punkt zero: Łaskawe', zaś Łukasz 'Szatt' Palkiewicz zaprosi na koncert grupy 'Kroki'.

 

W związku ze zmianami, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie eksperci Instytutu Żywności i Żywienia opublikowali zupełnie nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

 

3/4°C

Nieznana akcja

Niestety nie można wczytać niniejszego rekordu. Wydaje się, iż nie istnieje on w bazie danych.

Prawdopodobnie rekord w dziale aktualności do jakiego próbujesz uzyskać podgląd nie istnieje. Został on usunięty lub nigdy nie istniał.

Upewnij się, że nie próbujesz wczytać rekordu który został już usunięty z bazy danych.

Proponujemy przejść do strony głównej, aby rozpocząć nawigację od nowa lub też możesz spróbować przejść do listy aktualności.