Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Lubelski maj na dwóch kółkach. Ponad 7 tys. uczniów będzie dojeżdżać do szkoły rowerami • 

Wiadomości    Dodano: 2016-05-04 10:24 | Aktualizacja: 2016-05-04 17:24

Ponad 7 tysięcy lubelskich uczniów chce wziąć udział w akcji Rowerowy Maj. O miano lidera i nagrody walczą dzieci i młodzież z 32 szkół.

 - Do końca mają uczniowie mają dojeżdżać na lekcje rowerami - mówi jeden z organizatorów akcji, Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego. – Dzieci będą zbierały naklejki w specjalnych dzienniczkach i na plakatach klasowych, dzięki czemu będą mogły porównać, która klasa jest bardziej rowerowa… Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Początek kampanii odbył się przed Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie przy Tumidajskiego. Z placówki udział w akcji bierze ponad 600 uczniów - mówi nauczycielka Renata Franczak... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

Dlaczego dzieci chcą brać udział w kampanii? Bo „rowerem jeździć jest zdrowiej i wygodniej” – jak mówi jedno z nich. A Michał Wolny dodaje - Jazda rowerem przede wszystkim poprawia nasze samopoczucie i kondycję fizyczną. To są endorfiny, to jest sama przyjemność. Na pewno o wiele szybciej docieramy czy do pracy, czy do szkoły.

Nagroda główna dla najlepszej szkoły to zadaszony parking rowerowy, a na sześciu uczniów czeka wycieczka do niemieckiego Münster.


Rowerowy Maj jest jedną z akcji organizowanych w ramach 25-lecia partnerskiej współpracy między Lublinem a niemieckim Münster.

MaGWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.