Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Kryminalne czwartki w Lublinie

Kryminalne czwartki w Lublinie

'Kryminalne czwartki w Lublinie - edycja IV' to cykl nakierowany na promocję współczesnych polskich kryminałów. Cykl składa się z 8 podobnie realizowanych modułów zawsze skupionych wokół postaci wybitnego polskiego pisarza, autora kryminałów. W każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach porannych w Studiu Polskiego Radia Lublin im. Zbigniewa Stepka będą odbywały się półtoragodzinne warsztaty z cyklu creative-writing prowadzone przez zaproszonego pisarza dla wyłonionej w procesie rekrutacji klasy z jednego lubelskich liceów (spotkanie zamknięte), zaś w godzinach wieczornych w tymże studiu będzie odbywało się spotkanie autorskie otwarte dla lubelskiej publiczności, w tym także studentów polonistyki, dziennikarstwa, kulturoznawstwa UMCS i KUL. Oba te wydarzenia będą rejestrowane, w wyniku czego zostanie przygotowany 30-minutowy reportaż z wizyty pisarza w Polskim Radiu Lublin. Reportaż ten zostanie nadany na antenie w trzecią niedzielę miesiąca w godzinach wieczornych w audycji o charakterze literackim. W tej edycji będziemy kontynuowali tradycję panelu dyskusyjnego (organizowanego w miejsce spotkania). We wrześniu (15.09) w godzinach wieczornych odbędzie się otwarty dla publiczności panel dyskusyjny na temat „Czy bohater powieści kryminalnych mógłby być bohaterem opowieści o polskiej współczesności” z udziałem Leszka Koźmińskiego, Filipa Modrzejewskiego oraz Marcina Wrońskiego. Tego dnia w godzinach 10.00 - 14.00 odbędzie się czytanie fragmentów książek Marcina Wrońskiego na ulicy Źmigród. Czytać będą uczniowie kilku lubelskich szkół.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Partnerami projektu są:


 

Kryminalny panel dyskusyjny: O bohaterach

2016-09-22 21:06

Czy bohater powieści kryminalnych mógłby być bohaterem opowieści o polskiej współczesności?


 

Kryminalny panel dyskusyjny w Radiu Lublin

2016-09-05 10:13

„Kryminalne czwartki w Lublinie” wracają po wakacyjnej przerwie. 15 września 2016 roku zapraszamy na otwarty panel dyskusyjny z udziałem Leszka Koźmińskiego, Filipa Modrzejewskiego i Marcina Wrońskiego pod hasłem: „Czy bohater powieści kryminalnych mógłby być bohaterem opowieści o polskiej współczesności?”.


 

'Okienko literackie': Relacja ze spotkania z Łukaszem Orbitowskim

2016-06-27 07:48

Łukasz Orbitowski (na zdj.) pisze, by sobie opowiedzieć świat. Sądząc po popularności, czytelnicy oddają się lekturze jego książek, by świat zrozumieć. Na spotkaniu w Radiu Lublin autor „Innej duszy” opowiadał o swoich powieściach i pracy w piśmie 'Pocisk', czyli miesięczniku kryminalno-literackim. 

'Okienko literackie': Relacja ze spotkania z Marcinem Wrońskim

2016-05-23 09:39

Marcin Wroński kazał nam czekać na kolejną swoją powieść półtora roku. I o 'Portrecie wisielca' opowiadał licznie zgromadzonej publiczności 'Kryminalnych czwartków w Lublinie'. Sprawozdanie z tego spotkania w 'Okienku literackim'... 

'Okienko literackie': Relacja ze spotkania z Jakubem Żulczykiem

2016-04-18 10:46

Gościem „Kryminalnych czwartków w Lublinie - edycja IV” był Jakub Żulczyk (na zdj.). Chyba wystarczyłby taka informacja, by skupić zainteresowanie czytelników, bo Jakub Żulczyk, autor m.in. „Ślepnąc od świateł” i „Radia Armagedon” to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. 

'Okienko literackie': Relacja ze spotkania z Ryszardem Ćwirlejem

2016-03-18 18:02

Ryszard Ćwirlej (na zdjęciu) od 4 lat jest gościem 'Kryminalnych czwartków w Lublinie'. I prawie każdego roku prezentuje zupełnie inny rodzaj kryminałów. 

'Okienko literackie': Relacja ze spotkania z Wojciechem Chmielarzem

2016-02-22 07:26

Gościem 'Kryminalnych czwartków w Lublinie - edycja IV' był Wojciech Chmielarz (na zdj.).Zobacz archiwum