Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Koniec laby dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie • 

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 17:41 | Aktualizacja: 2016-09-30 17:20

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie rozpoczęli dziś oficjalnie nowy rok akademicki.

Niż demograficzny i konkurencja ze strony innych uczelni w kraju sprawia, że niektóre kierunki przestają być atrakcyjne, a uczelnie muszą je wygaszać. Czy informatyka wciąż jest 'na topie'? Czym kierują się studenci wybierając uczelnię?

- Będę studiować weterynarię. Cieszę się, ponieważ jest to coś, co zawsze chciałam studiować. Było bardzo duże zainteresowanie tym kierunkiem, ale mi się udało za pierwszym razem dostać - mówi przyszła studentka.

Dlaczego młodzi postawili na Lublin?

- W tym mieście będzie łatwiej realizować wszystkie swoje plany. Jest to moje miasto rodzinne - dodaje przyszła doktor weterynarii. 

- Pochodzę ze Świdnika i będę studiował rolnictwo. Kierunek wybrałem kierując się swoimi zainteresowaniami, a także zdaniem rodziców - zdradza Radiu Lublin żak.

Czy są kierunki, które maturzyści wybierają najchętniej?

- Można powiedzieć, że takim hitem rekrutacyjnym na naszej uczelni jest weterynaria. W tym roku było 10 osób na jedno miejsce. Wymienia się ona miejscami z geodezją i kartografia. Równie popularna była dietetyka, biotechnologia oraz behawiorystka zwierząt. Warto zauważyć, że jest to jedyny taki kierunek w Polsce. Studenci rekrutują się ze wszystkich województw - mówi mówi kierownik Biura Promocji Uczelni Agnieszka Wasilak.

Czy niż demograficzny ma duży wpływ na przebieg rekrutacji?

- Na pewno sprawia on, że niektóre kierunki cieszą się mniejszym zainteresowaniem, niż w latach poprzednich, na przykład ochrona roślin i kontrola fitosanitarna oraz towaroznawstwo - dodaje Wasilak. 

Studia rozpoczyna ponad 2 300 osób. W sumie na 38 kierunkach studiuje ponad 9 tysięcy osób.

POSŁUCHAJ...Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

PaSe / opr. PaW

Fot. archiwumWasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.