Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Jest wyrok dla 24-latka oskarżonego o współżycie z 13-letnim chłopcem

Wiadomości    Dodano: 2016-09-30 16:55

Na karę 2 lat i 6 miesięcy więzienia skazał dziś Sąd Rejonowy w Lublinie mężczyznę oskarżonego o obcowanie płciowe z małoletnim.

Mateusz W. usłyszał 2 prokuratorskie zarzuty. Pierwszy dotyczył obcowania płciowego z małoletnim poniżej 15 roku życia. Doszło do tego w lutym tego roku w Lublinie. Mężczyzna wcześniej poznał 13-latka za pośrednictwem portalu internetowego. Jak ustalili śledczy, do zbliżenia miało jednak dojść za zgodą nastolatka, który był świadomy celu spotkania.

Drugi zarzut dotyczy posiadania przez Mateusza W. zdjęć i filmów o charakterze pedofilskim. Znaleziono je na karcie pamięci telefonu oskarżonego.

Za pierwszy czyn mężczyzna usłyszał wyrok 2 lat więzienia, za drugi - jednego roku. Sąd wymierzył łączną karę 2 lat i 6 miesięcy więzienia. Mateusz W. ma też 5-letni zakaz zbliżania się do małoletniego.

Kara została wcześniej uzgodniona z prokuratorem i rodzicami chłopca, którzy występowali jako oskarżyciele posiłkowi. Sąd nie zgodził się na rejestrację ogłoszonego wyroku. Orzeczenie nie jest prawomocne. Mateusz W. od lutego tego roku przebywa w areszcie.

TSpi

Fot. pixabay.com


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.