Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Jest lepiej, choć wciąż najgorzej. Politechnika Lubelska najmniej kobieca w Polsce • 

Wiadomości    Dodano: 2016-04-08 18:22

Drugi rok z rządu spada liczba kobiet na uczelniach technicznych w Polsce. Ma to związek z niżem demograficznym, który dotyka wszystkie uczelnie. Jednak udział studentek na Politechnice Lubelskiej wciąż rośnie. Choć i tak uczelnia zajmuje ostatnie miejsce w kraju.

W najnowszego raportu 'Kobiety na politechnikach 2016' wynika, że dziewczyny to 37 procent studentów uczelni technicznych.
- Na Politechnice Lubelskiej ten wskaźnik wynosi 30 procent - mówi rzecznik uczelni Iwona Czajkowska-Deneka. - I dodaje, że dużo pań wybiera kierunki ściśle techniczne, takie jak. budownictwo czy inżynieria biomedycznej... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie 
Uczelnia techniczna z najwyższym udziałem kobiet to częściowo humanistyczna Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku Białej. Stanowią one tam połowę wszystkich studentów.

TSpi

Fot. archiwum Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.