Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Historyk z lubelskiego IPN-u z Nagrodą im. prof. Strzembosza

Wiadomości    Dodano: 2016-09-19 11:21

Historyk z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie dr Mariusz Zajączkowski został laureatem Nagrody im. prof. Tomasza Strzembosza.

Nagroda jest przyznawana dla najlepszej książki, dotyczącej najnowszej historii Polski. Doktor Zajączkowski otrzymał ją za książkę „Ukraińskie podziemie na Lubelszczyźnie w okresie okupacji niemieckiej 1939-1944”. To pokłosie doktoratu obronionego przez autora trzy lata temu w Instytucie Studiów Politycznych PAN w Warszawie.
W ubiegłym roku wyróżniona książka była nominowana do Nagrody im. Oskara Haleckiego.
Dr Mariusz Zajączkowski jest historykiem i politologiem. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz w Oddziałowym Biurze Badań Historycznych Oddziału IPN w Lublinie.

PaSe

Fot. lublin.ipn.gov.pl


Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.