Zadzwoń lub napisz:
801-501-022 | 81 53 64 200
informacje@radio-lublin.pl
Kontakt z sekretariatem:
poczta@radio-lublin.pl

Słuchaj nas online

lub nastaw się na 102,2 fm

Bezpłatne zaproszenia na koncert można zdobyć TYLKO za pośrednictwem Radia Lublin - słuchaj zawsze na 102.2 fm oraz na radio.lublin.pl

Projekt 'Uczeń na wyżynie IT' to cykl czterech dni pokazów i warsztatów odbywających się w Polskim Radiu Lublin, składający się z pokazów dotyczących technologii IT prowadzonych przez kilka firm IT w Studiu Muzycznym i Studiu im. Z. Stepka,...

W reportażu odwiedzimy rolników, którzy sobie pomagają, są ważnymi partnerami dla przemysłu spożywczego. Odwiedzimy jedną z największych firm przetwórstwa mięsnego „Wierzejki”, która posiada bardzo dużą sieć własnych sklepów w całym...

W każdą sobotę o godzinie 12.40 na antenie Radia Lublin!

W każdą sobotę o godzinie 14.50 na antenie Radia Lublin!

Rada gminy Trzebieszów, wójt gminy Trzebieszów, Społeczny Komitet Budowy Pomnika Mitropa serdecznie zapraszają na obchody 70. rocznicy akcji „Mitropa” pod patronatem ministra obrony narodowej.

W niedzielę, 2 października 2016 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju 2 odbędzie się 'Charytatywny spektakl improwizowany' w wykonaniu Poławiaczy Pereł.

W „Halo Kultura” opowiemy o wystawie „Malarze Normandii - Monet, Renoir, Corot i inni”, która od piątku dostępna jest w muzeum na lubelskim zamku.

Fundacja Wolności ocenia pracę lubelskich rad dzielnic. Sporo do poprawki • 

Wiadomości    Dodano: 2016-06-10 18:05

Rady dzielnic – jak oceniać ich pracę? Sprawą zajęła się Fundacja Wolności, która przygotowała specjalny raport w tej sprawie.

Na zdj: Krzysztof Jakubowski, Maciej Kowalczyk, Tomasz Małecki i Wojciech Brakowiecki, fot. PB

Rady dzielnic – jak oceniać ich pracę? Sprawą zajęła się Fundacja Wolności, która przygotowała specjalny raport w tej sprawie.
Gośćmi dzisiejszej Debaty Radia Lublin byli Prezes Fundacji Wolności Krzysztof Jakubowski oraz radni dzielnic Maciej Kowalczyk i Tomasz Małecki. Jak była przyczyna stworzenia tego raportu?

Mówi Krzysztof Jakubowski: „Na pomysł ten wpadliśmy w 2014 roku – doszliśmy do wniosku, że jest niewiele informacji na temat działalności rad dzielnic, a sami mieszkańcy mają stosunkowo niewielką wiedzę na temat swoich wybrańców.
Radni uważają, że tego rodzaju raport był niezwykle potrzebny. Wiele wniosków powinno zostać praktycznie wykorzystanych. Statuty rad dzielnic powinny zostać poszerzone, dać im nieco większe pole działania. „Brakuje nam możliwości, pod względem tego, czego mieszkańcy życzyliby sobie od rady dzielnicy”.

Na dzisiejszym spotkaniu z władzami miasta Fundacja Wolności przekazała swoje rekomendacje odnośnie funkcjonowania rad dzielnic.

- Rozmowę poprowadził Wojciech Brakowiecki... Odtwórz nagranieZatrzymaj odtwarzanie

WB / opr. PB


 Wasze komentarze ()

Portal www.radio.lublin.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez internautów. Korzystając z opcji KOMENTARZ, akceptujesz zasady REGULAMINU.